با هایپر لجر بیشتر آشنا شویم

what is hyper ledger

هایپر لجر در حقیقت یک برنامه منبع باز است که برای اکوسیستم کاربران خود منفعت دارد که در در موارد مرتبط با بلاک چین تمرکز دارد.در واقع هایپر لجر یک پروژه تحت مدیریت شرکت لینوکس است و از نظر آن در آینده ای نه چندان دور،در سراسر جهان چندین بلاک چین خصوصی بوجود می آید که بازارها و دسته های مختلف فعالیت خواهد داشت.پس باید بدانیم که هایپر لجر نه یک ارز دیجیتال است و نه یک بیت کوین.

شروع hyper ledger

همانطور که گفتیم hyper ledger توسط شرکت لینوکس بوجود آمد تا کسب و کار های مختلف به جای این که خودشان توسط بلاک چین مشکلاتشان را حل کنند، بلاک چین های اختصاصی ساخته شود تا مشکلات انواع زمینه های موجود را برطرف سازد.

درحقیقت هایپر لجر توسط تعداد کمی از افراد در سال ۲۰۱۵ میلادی بوجود آمد که این افراد در حوزه های تخصصی مختلفی مهارت داشتند اما هدف تمام آن ها یکسان بود. آن هدف چیزی نبود به جز ایجاد دسترسی های بهتر و بیشتر برای افراد مختلف با مشاغل متفاوت که در نهایت به وسیله ارتباط بین برنامه های کاربردی و بلاک چین آغاز به کار کرد‌. به این نکته باید اشاره کرد که بر خلاف اتریوم که بیشتر مایل است سازمان های مختلف برنامه هایشان را پیرامون برنامه های عمومی ارائه کنند، به دلیل این که اکثر کسب و کار های مختلف ویژگی های خاص خود را دارند، بهتر است برنامه ها با توجه به قوانین و قواعد آن ها عمل کنند.

ضرورت

بحث hyper ledger زمانی داغ می شود که توسعه دهندگان از طریق آزمایشات سخت در شبکه های بلاک چین که نیاز به نود های اعتبار سنج دارند، هر یک از تراکنش ها را با اعتبار جلوه دهند که انرژی زیادی را نیاز دارد و هایپر لجر در این قسمت بسیار کارا می باشد.

نحوه کار هایپر لجر

در شبکه های مربوط به هایپر لجر، افرادی که به صورت مستقیم در معامله حضور دارند، به هم متصل می شوند و تنها ledger های آن ها همراه با خود معامله به روز می شود.این مطلب یعنی این که سایر افراد فقط می توانند اندازه دقیق اطلاعات مورد نیاز خودشان را به وسیله قوانین موجود و اجازه گرفتن به دست آورند. تمام این موارد توسط ماژولار hyper ledger میسر می شود که سبب می شود امکانات زیادی به نحو صحیح کار کنند که یکی از قسمت های مهم مربوط به آن کاربران شبکه هستند.

این کاربران به سه گروه مجزا تقسیم می شوند‌ که عبارتند از :

۱-انجام دهنده: فقط تراکنش های معتبر که از توافق به لجرها برگشته اند را پوشش می دهد و این کاربران تایید کننده های شبکه هستند که محدودیت های کم تر دارند.

۲-تاییدگر: افرادی هستند که وظیفه منتقل کردن تراکنش های مربوط به شبکه خود را بر عهده دارند و از تراکنش های غیر رسمی جلوگیری می کنند و تمام آن ها به عنوان انجام دهنده فعالیت می کنند.

۳-توافق گر: که این نوع کاربران اجرای  توافق جمعی را بر عهده دارند و شبکه ای متفاوت نسبت به دو مورد قبلی را اداره می کنند و وظیفه دارند تراکنش ها را با اعتبار سازند و تصمیم بگیرند هر تراکنش به کدام لجر مربوط متصل شود.

پروژه های hyper ledger

هایپر لجر ۵ پروژه دیگر را در زیر مجموعه خود دارد که عبارتند از :

۱-هایپر لجر فابریک : در شبکه های زنجیره عرضه استفاده می شود.

۲- ساوتوث : که یک پلتفرم ماژولار برای اجرای بلاک چین است و نوآوری به شرکت ها می دهد تا بتوانند تصمیمات جدید و منحصر به فرد بگیرند.

۳-هایپر لجر بارو : که برای راه اندازی قرار داد های هوشمند اتریوم درhyper ledger استفاده می شود.

۴-ایروها : که از طریق بلاک چین، برنامه های موبایل را بهینه سازی می کند.

۵-هایپر لجر ایندی: که یک دیتا بیس جهت مدیریت اطلاعات به صورت غیر متمرکز برای مشاغل مختلف می باشد.

برگرفته از سایت رمز ارز

به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − شش =

توافق نامه ساده برای توکن های آینده
ارزهای دیجیتال
khabaz

توافق نامه ساده برای توکن های آینده

نگاهی به توافق نامه ساده یک توافق نامه ساده برای توکن های آینده SAFT  یک قرارداد سرمایه گذاری است که توسط توسعه دهندگان ارزهای رمزپایه

حطوط حمایت و مقاومت
کلیپ
khabaz

خطوط حمایت و مقاومت

در این ویدئو مهمترین مبحث تحلیل تکنیکال تقدیم حضورتان می شود. خطوط حمایت و مقاومت می تواند بره شما برای ورود به بازار یا خروج