با میانگین متحرک هال(HMA) بیشتر آشنا شویم

میانگین متحرک هال نوعی اندیکاتور جهت استفاده در تحلیل تکنیکال می باشد که در صدد کاهش تاخیر، افزایش پاسخگویی و حذف نویز است.این شاخص توسط آلن هول در سال ۲۰۰۵ میلادی ساخته شد و از اندیکاتور میانگین متحرک وزنی برای محاسبه کمک می گیرد.همچنین میانگین متحرک هال قیمت های اخیر را با قیمت های قدیمی تر مقایسه می کند و به بیان دیگر آن ها را برجسته تر نشان می دهد که به دلیل استفاده آسان از آن و سرعت بالایش کارایی مناسبی برای معامله گران دارد تا بتوانند جهت روند بازار را تجزیه و تحلیل نمایند.

همچنین می تواند در شناسایی نقاط ورود و خروج موثر واقع شود و با استفاده و کمک سایر ابزار ها و شاخص ها برای معامله گران به ویژه آن ها که بلند مدت می نگرند بسیار مفید و کاربردی باشد‌.

طبق گفته خود آلن هول او برای کاهش تاخیر در میانگین متحرک این اندیکاتور را بوجود آورد که در حال حاضر بسیار معروف شده و مورد توجه اکثر تریدر ها قرار گرفته است.

 

محاسبه میانگین متحرک هال

 

فرمول میانگین متحرک هال از دو میانگین متحرک وزنی مختلف که در رابطه با مبحث قیمت می باشد، به همراه یک میانگین متحرک وزنی معمولی تشکیل شده است.در ابتدا دو میانگین متحرک وزنی  محاسبه می شود که یکی از آن ها با تعداد دوره مشخص در نظر گرفته می شود و دیگری با نصف تعداد دوره معلوم شده محاسبه می گردد.سپس میانگین متحرک وزنی معمولی محاسبه می گردد که در نهایت مقدار HMA با ریشه مربع تعداد دوره ها محاسبه می شود.

بد نیست این را هم اضافه کنیم که مسلماً هنگامی که یک عدد کامل را بر دو تقسیم می کنیم یا ریشه مربع آن را محاسبه می کنیم همیشه با یک عدد کامل مواجه نمی شویم. در این صورت، نتیجه را به نزدیکترین عدد کامل گرد می کنیم، بنابراین می توانیم از آن به عنوان تعداد دوره ها برای محاسبه میانگین متحرک وزنی استفاده کنیم.

 

تشریح HMA

در حقیقت میانگین متحرک هال را می توان شبیه به میانگین متحرک ساده دانست با این تفاوت که سریعتر می باشد و همانند سایر میانگین های متحرک، می تواند برای تأیید روند یا مشاهده تغییر در روند استفاده شود.همچنین در هر دو دیدگاه کوتاه مدت و بلند مدت می توان از این شاخص بهره گرفت و به این صورت می باشد که وقتی روند کلی افزایش می یابد سیگنالی برای خرید بلند مدت تلقی می شود و هنگامی که روند کلی کاهش می یابد سیگنالی برای خرید کوتاه مدت در نظر گرفته می شود.همچنین خود آلن هول که خالق میانگین متحرک هال است توصیه می کند که برای شناسایی ورودی ها و خروجی ها در این اندیکاتور، به نقاط عطف توجه شود.

 

ترجمه شده از :school.stockcharts.com

 

به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =

الگوی چکش و چکش وارونه
کلیپ
khabaz

الگوی چکش و چکش وارونه

در این ویدئو شما را با یکی از متداولترین الگوهای کندل استیکی آشنا می کنیم که می تواند به شما در تحلیل تکنیکال کمک نماید.

ارزهای دیجیتال
khabaz

همه چیز درباره رمز ارزها

برای شروع این مبحث بد نیست تاریخچه ای از رمز ارزها بدانیم تا به چگونگی پیدایش آن پی ببریم.در دهه ۸۰ میلادی یک رمزنگار آمریکایی