قدرت هش و هش ریت چیست

هش ریت و قدرت هش

مفاهیم قدرت هش و هش ریت با هم متفاوت هستند و در واقع قدرت هش، قدرت محاسبات ریاضی برای کشف و ایجاد بلاک جدید توسط ماینر ها می باشد که هر چقدر اندازه این قدرت بیشتر باشد احتمال کامل شدن زنجیره بلاک چین و دریافت پاداش بلاک بیشتر می شود زیرا سرعت یافتن و کامل کردن بلاک اهمیت بسیار زیادی دارد.اما هش ریت سرعت دستگاه ماینینگ را بیان می کند که هر چقدر بالا تر باشد بهتر است زیرا شانس پیدا کردن بلاک بعدی و دریافت پاداش را بالا تر می برد و همچنین به آن نرخ هش هم گفته می شود و لازم به ذکر است که در اکثر ارز های دیجیتال استفاده می شود و فقط برای بیت کوین نمی باشد.

لازم به ذکر است که اولویت اول و اصلی اکثر استخراج کنندگان ارز های دیجیتال بخصوص بیت کوین برای خرید ماینر مورد نیاز خود، نرخ هش آن می باشد و سایر موارد مانند مصرف برق در اولویت های بعدی قرار می گیرند.این نکته را هم اضافه می کنیم که نرخ هش هر پردازنده ای را بر پایه میزان هش بر ثانیه محاسبه می کنند.

کاربرد قدرت هش در استخراج

در بیت کوین استخراج و کامل کردن هر بلاک به حدود ده دقیقه زمان نیاز دارد که هر چقدر هش ریت ماینر بالا تر باشد طبیعتا سرعت استخراج هم بیشتر خواهد بود.در حقیقت هش ریت است که تعیین کننده قدرت هش مورد نیاز برای استخراج و کامل کردن فرآیند هشینگ که روند تکمیل بلاک ها می باشد، برای یک بلاک که حدود ده دقیقه می باشد است.

گفتنی است هش ریت بیشتر سبب می شود که دستگاه ماینر راحت تر بتواند هش اختصاصی بیت کوین را پیدا کند و در حقیقت تایید بلاک را می توان تایید یافتن هش بیت کوین در نظر گرفت.در نهایت باید بگوییم به هر میزان که مجموع قدرت هش هر شبکه بالاتر باشد سختی شبکه بیشتر می شود، تا زمانی که سرعت تایید هر بلاک همان ده دقیقه بماند.

واحد های اندازه گیری HASH RATE

همانطور که در بالا تر گفتیم، هش بر ثانیه کوچک ترین واحد اندازه گیری هش ریت می باشد که بعد از آن کیلو هش بر ثانیه KH/S‌ است که هزار هش بر ثانیه را شامل می شود.سپس مگا هش بر ثانیه MH/S می باشد که یک میلیون هش بر ثانبه است و گیگا هش بر ثانیه GH/S یک میلیارد هش بر ثانیه می باشد.

علاوه بر موارد فوق ترا هش بر ثانیه TH/S واحد اندازه گیری بعدی می باشد که یک تریلیون هش بر ثانیه می باشد و بسیار اهمیت دارد زیرا واحد سنجش هش ریت بیت کوین بیشتر دستگاه های ماینر می باشد و عددی که جلوی آن نوشته می شود، معیاری مناسب برای خرید دستگاه می باشد.همچنین پتا هش بر ثانیه PH/S را داریم که یک کوادریلیون بر ثانیه است و معادل هزار برابر یک ترا هش بر ثانیه می باشد.

بد نیست این را هم بگوییم که هش ریت تلفن های همراه برای استخراج بسیار کم می باشد و یک ماینر S9 کار شش هزار گوشی معمولی را به راحتی انجام می دهد.

برگرفته از : سایت رمز ارز

به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − یک =

ساتوشی
ارزهای دیجیتال
khabaz

هر ساتوشی چقدره؟

ساتوشی یکی از اولین کلماتی می باشد که هنگام ورود به دنیای وسیع ارز های دیجیتال آن را می شنویم و می توان گفت کلمه

دکل استخراج
آموزش
Yavar313

انواع دکل استخراج

بسته به نوع سخت افزار استخراج که استفاده می کنند ، ریگ ها می توانند طبقه بندی شوند. در این مورد ، انواع سکوهای استخراج 

taker Buy Sell Ratio چیست
آموزش
زرین حاتمی

taker Buy Sell Ratio چیست؟

این مفهوم اغلب گیج کننده است زیرا هر معامله ای به خریدار و فروشنده دارایی داده شده نیاز دارد. با این حال، بسته به اینکه