تحلیل های پرفایده با نوسان گر نهایی Ultimate Oscillator

نوسان گر نهایی

نوسان گر نهایی یکی از ابزار موجود در تحلیل تکنیکال و یکی از انواع کاربردی دنیای نوسان گر ها می باشد که توسط لری ویلیامز بوجود آمد و رفتار قیمتی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت را با یکدیگر ترکیب می کند.همانند بسیاری از اندیکاتور های دیگر، این نمونه هم از سه خط تشکیل شده است که خط اندیکاتور و دو خط مربوط به سطوح افقی می باشد و خط ۳۰ برای اشباع فروش و خط ۷۰ برای اشباع خرید در نظر گرفته می شوند.همچنین بر خلاف بسیاری از نوسان گرهای دیگر، نوسان گر نهایی از ۳ بازه زمانی مختلف استفاده می کند تا اطلاعات و نتایج دقیق تری را بیان کند و تشکیل همگرایی های اشتباه را متوقف نماید.

در حقیقت هر بازه زمانی با توجه به تاثیر مربوط به خود اعمال شده است و بیشترین ضریب متعلق به کوتاه ترین بازه می باشد و بازه های زمانی بلند تر با این وجود که از نظر محاسباتی اهمیت چندانی ندارند اما بر روی نتیجه نهایی اثر گذار هستند.در واقع باید بگوییم که هدف نهایی این محاسبات این است که از واگرایی های اشتباه که در بین نوسان گر های اندازه حرکت معمول می باشد، جلوگیری به عمل آید.بد نیست به این قضیه هم اشاره کنیم که می توان گفت نوسان گر نهایی نسخه ای به روز شده و ارتقا یافته نوسان گر مهیب می باشد که نسبت به آن از گستردگی کمتری در شناخت بین معامله کنندگان برخوردار است.

پیشنهاد می کنیم برای شناخت بیشتر با بازار ارزهای دیجیتال در دوره های سایت شمع سبز شرکت نمایید:

دوره های آنلاین
——-کلاسهای خصوصی

چگونگی استفاده از نوسان گر نهایی

از نوسان گر نهایی می توان برای ایجاد فشار و قدرت فروشندگان و خریداران در بازار استفاده نمود و هنگامی که قدرت خریداران بیشتر می باشد اندیکاتور به سمت بالا می رود و هنگامی که فشار خریداران ضعیف می گردد به سمت پایین حرکت می کند.در حقیقت یک واگرایی تفاوت بین جهت روند کلی و خود اندیکاتور می باشد و هنگامی که قیمت حداقل جدیدی را بوجود می آورد ولی اندیکاتور به این شکل فعالیت نمی کند یک واگرایی صعودی بوجود می آید.همچنین زمانی که قیمت به حداکثری جدیدی دست پیدا می کند و اندیکاتور متحمل شکست می شود یک واگرایی نزولی پدید می آید.

معیار های لری ویلیامز برای Ultimate Oscillator

در اصل خود لری ویلیامز معیار های منحصر به فردی را ورود و خروج در نوسان گر نهایی تشریح کرده است که عبارتند از :

۱-سیگنال خرید هنگامی ارسال می شود که یک واگرایی صعودی تشکیل شود و اندیکاتور به پایین خط ۳۰ برود و در ادامه از نقطه اوجی که هنگام واگرایی داشته است به سمت بالا حرکت کند.

۲-سیگنال فروش هنگامی به وجود می آید که یک واگرایی نزولی پدید آید و نقطه اوج واگرایی بالا تر از عدد ۷۰ باشد و در ادامه کار کاهش یابد و از نقطه حداقلی هنگام واگرایی عبور نماید.

اما در نهایت پیشنهاد می شود که در نوسان گر نهایی هم مانند سایر شاخص ها، از دیگر ابزارها و اندیکاتورهای موجود بهره گرفته شود تا بهره وری و نتایج بهتری حاصل گردد.

برگرفته از : +

به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
یک دیدگاه
۱۷ آبان ۱۴۰۰

If some one needs to be updated with latest technologies after that he must be go to see this web site and
be up to date everyday.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − هشت =

ارز دیجیتال دیکرد
ارزهای دیجیتال
khabaz

ارز دیجیتال دیکرد(Decred)

ارز دیجیتال دیکرد Decred  در سال ۲۰۱۶ میلادی به وجود آمد که اولویت خود را مدیریت نامتمرکز و تصمیم گیری در رابطه با بلاک چین