تتر Tether چیست

تتر

تتر یک ارز رمزپایه مبتنی بر بلاکچین است که رمز ارزهای موجود در آن با مقدار معادل ارزهای فیات سنتی مانند دلار پشتیبانی می شود که در یک حساب بانکی مشخص نگهداری می گردند.تتر توسط سرمایه گذاران رمزنگاری استفاده می شود که می خواهند ضمن حفظ ارزش در بازار رمزنگاری، از نوسانات شدید سایر ارزهای رمزپایه جلوگیری کنند.

همچنین باید بگوییم که توکن های تتر، توکن های بومی شبکه  آن هستند و با نماد USDT  مبادله می شوند.نکته مهم درباره این ارز این است که در آوریل ۲۰۱۹ ، دادستان کل نیویورک شرکت مادر تتر را به پنهان کردن ضرر ۸۵۰ میلیون دلاری متهم کرد.

تتر را می توان در صرافی های معروف رمزنگاری که شامل Binanace ، CoinSpot BitFinex  و Kraken  هستند معامله کرد.

درک بهتر تتر

تتر متعلق به نژادی از ارزهای رمزپایه به نام استیبل کوین است که هدف آن ثابت نگه داشتن ارزش ارزهای رمزنگاری شده می باشد و در مقابل نوسانات گسترده ای که در قیمت سایر ارزهای رمزپایه معروف مانند بیت کوین و اتریوم مشاهده می شود.این اجازه می دهد تا به جای استفاده به عنوان وسیله ای برای سرمایه گذاری های سوداگرانه، به عنوان وسیله مبادله و حالت ذخیره ارزش مورد استفاده قرار گیرد.بهتر است به این نکته هم اشاره کنیم که تتر اولین و شناخته شده ترین استیبل کوین در دنیای ارز های رمزنگاری شده می باشد.

در واقع تتر به طور خاص در گروه پول های ثابت با وثیقه فیات قرار می گیرد، این بدان معناست که یک ارز فیات مانند دلار آمریکا، یورو یا ین از هر رمزنگاری در گردش پشتیبانی می کند.سایر مقولات استیبل کوین شامل پول های پایدار با وثیقه رمزنگاری شده است که از ذخایر ارز رمزنگاری شده به عنوان وثیقه یا پول های ثابت بدون وثیقه استفاده می کنند.استیبل کوین ها هیچ وثیقه ای ندارند اما به روشی مشابه بانک ذخیره کار می کنند تا بسته به شرایط اقتصادی، عرضه مورد نیاز توکن را حفظ کنند.

همچنین گفتنی است که تتر به طور خاص برای ایجاد پل لازم بین ارزهای فیات و ارزهای رمزپایه و ارائه ثبات، شفافیت و حداقل هزینه های معاملات به کاربران طراحی شده است.البته گفتنی است که هیچ تضمینی از طرف Tether Ltd  برای هرگونه حق بازخرید یا مبادله تتر با پول واقعی ارائه نشده است، یعنی تتر با دلار آمریکا قابل تعویض نیست.

بر اساس مطالعه مقایسه کریپتو که ارائه دهنده داده بازار جهانی ارزهای رمزنگاری شده می باشد، معاملات بیت کوین به تتر هنوز نمایانگر اکثر BTC  است که به فیات یا استیبل کوین معامله می شود.گفتنی است که در فوریه ۲۰۲۱، ۵۷٪ از کل معاملات بیت کوین با USDT  انجام شد، علاوه بر این تتر همچنان منبع اصلی نقدینگی برای بازار ارزهای رمزپایه است.تتر در ژوئیه ۲۰۱۴ به عنوان RealCoin  راه اندازی شد و در ماه نوامبر توسط Tether Ltd  که مسئول نگهداری مقادیر ذخیره شده فیات است، به تتر تغییر نام داد و معاملات آن در فوریه ۲۰۱۵ آغاز شد.

جدال سرسختانه

در نوامبر سال ۲۰۱۷، تتر ادعا کرد که ۳۱ میلیون دلار کوین تتر به سرقت رفته، هک شد و پس از آن یک هارد فورک انجام شد.در ژانویه ۲۰۱۸، این یک مانع دیگر بود زیرا حسابرسی لازم برای اطمینان از این که ذخیره دنیای واقعی هرگز انجام نشده است.در عوض این سازمان اعلام کرد که در حال جدا شدن از شرکت حسابرسی است و پس از آن احضاریه توسط نهادهای نظارتی صادر شد.نگرانی در این مورد است که آیا این شرکت متهم به عدم شفافیت، ذخایر کافی برای پس گرفتن کوین را فرا گرفته است یا خیر.

در آوریل ۲۰۱۹ ، دادستان کل نیویورک، لتیتیا جیمز، iFinex Inc  شرکت مادر Tether Ltd  و متصدی مبادلات ارز رمزنگاری شده Bitfinex  را به پنهان کردن ضرر ۸۵۰ میلیون دلاری وجوه مشتری و شرکتی مشترک از سرمایه گذاران متهم کرد.در پرونده های دادگاه آمده است که این وجوه به یک نهاد پانامایی موسوم به Crypto Capital Corp  بدون قرارداد یا توافق نامه برای رسیدگی به درخواست های برداشت مشتری داده شده است.ادعا می شود Bitfinex  حداقل ۷۰۰ میلیون دلار از ذخایر نقدی تتر را برای پنهان کردن فاصله پس از از دست رفتن پول گرفته است.

 در بیانیه ای شرکت ها گفتند که ادعاهای نادرستی دارند، اما برعکس این مبالغ Crypto Capital  از بین نمی رود اما در حقیقت توقیف و محافظت شده است.همچنین آن ها عقیده دارند که به نظر می رسد دفتر دادستان کل نیویورک قصد دارد این تلاش ها را به ضرر مشتریان تضعیف کند.

ترجمه شده از :

Investopedia.com

ارزجو
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + نه =

هودل (HODL)
آموزش
Yavar313

هودل (HODL) چیست؟

 درک عامیانه بیت کوین می تواند به نفع جامعه سرمایه گذاران در طول گاو نر بعدی بیت کوین باشد. هودل یکی از پرکاربردترین اصطلاحات عامیانه

ارز INST چیست؟
ارزهای دیجیتال
زرین حاتمی

ارز INST چیست؟

بخش مالی غیرمتمرکز (DeFi) مسلما پر بارتر  از همیشه است و در سال گذشته با نرخ فوق العاده ای رشد کرده است. طبق گفته DeFi