STH-SOPR چه می باشد؟

STH-SOPR چه می باشد؟

بررسی کلی این معیار

SOPR نگهدارنده کوتاه مدت (STH-SOPR) گونه ای از SOPR است که تنها خروجی های صرف شده کمتر از ۱۵۵ روز را در نظر می گیرد. به این ترتیب، STH-SOPR به عنوان شاخصی برای ارزیابی رفتار و سودآوری سرمایه گذارانی عمل می کند که به احتمال زیاد اخیراً نیز وارد بازار شده اند.STH-SOPR به طور کامل در این مقاله بررسی می شود.

از نظر آماری، UTXOهای کمتر از ۱۵۵ روز احتمال بیشتری دارد که مصرف شوند و به این ترتیب عموماً بخشی از عرضه مایع در گردش هستند. STH-SOPR فقط برای این « ارزهای جدید» فیلتر می‌کند تا میزان سود یا زیان حاصل از این گروه را تخمین بزند. این بینشی در مورد رفتار و احساسات سرمایه گذاران جدید ارائه می دهد که احتمال بیشتری دارد با خرج کردن ارز های خود به نوسانات بازار واکنش نشان دهند.

این معیار چگونه اندازه گیری می شود؟

STH-SOPR با در نظر گرفتن مقدار SOPR فقط برای خروجی های صرف شده کمتر از ۱۵۵ روز محاسبه می شود.

راهنمای کاربر در مورد این معیار چگونه است؟

یک فرض رایج در هنگام انجام تجزیه و تحلیل الگوهای هزینه، دسته بندی دارندگان ارز دیجیتال با استفاده از چارچوب زیر است:

دارندگان کوتاه مدت (طول عمر  ارز های دیجیتال کمتر از ۱۵۵ روز) به احتمال زیاد وارد بازارهای جدید و/یا بی تجربه هستند، به ویژه در بازارهای صعودی. این گروه به احتمال زیاد به نوسانات کوتاه مدت بازار واکنش نشان می دهد و ارز های دیجیتال  خود را به عنوان خریدار/فروشنده حاشیه ای دوباره خرج می کند.

دارندگان بلندمدت (طول عمر ارز های دیجیتال   > 155 روز) به احتمال زیاد سرمایه گذاران پول هوشمندی هستند که ارز های دیجیتال  ارزان قیمت را در چرخه نزولی و/یا اوایل دوره افزایشی جمع می کنند و ارز های دیجیتال  گران قیمت را در اواخر چرخه گاوی توزیع می کنند. این گروه نسبت به نوسانات بازار حساسیت کمتری دارد، به ویژه زمانی که ارز های دیجیتال  های نگهداری شده در سود غیرقابل تحقق هستند. قابل توجه این است که ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین امروزه جهان را زیر و رو کرده اند

در دوره بلافاصله پس از انباشته شدن یک ارز دیجیتال، مالک احتمالاً نوسانات بازار را در اطراف مبنای هزینه خود تجربه می کند و انگیزه ای طبیعی برای واکنش ایجاد می کند. این اثر عموماً در طول زمان و با دور شدن قیمت از مبنای هزینه کاهش می‌یابد. میزان سود یا زیان محقق شده توسط این گروه می تواند نشانه ای در مورد احساسات کل برای این تازه واردان باشد. همچنین می‌تواند بینشی در مورد پویایی عرضه ارائه دهد، مانند اینکه آیا خریداران/فروشندگان حاشیه‌ای دارند، سود می‌برند یا فروش وحشتناک دارند.

متریک STH-SOPR عموماً نشانگر بازتابی بیشتری نسبت به متریک استاندارد SOPR ارائه می دهد.

در برخی موارد STH-SOPR نتایج زیر را به نمایش می گذارد:

تراکنش‌های رله مثلا در برخی نمودارها(طول عمر کمتر از ۱ ساعت) در حال فیلتر شدن  است که خودش گویای همه چیز است

ذهنیت گله ای در میان خریداران و فروشندگان حاشیه ای که به صورت هماهنگ عمل می کنند/خرج می کنند.

تأثیر نوسانات بازار و سوگیری اخیر برای تحقق سود و زیان قابل توجه بلافاصله پس از خرید یک ارز های دیجیتال  (یعنی ارز های دیجیتالی  که اندکی قبل از فروش غیرمنتظره خریداری شده است، احتمال بیشتری دارد که دوباره خرج کند و متوجه ضرر شود) صورت می پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =

اندازه بلاک block size
آموزش
Yavar313

اندازه بلاک (Block Size) چیست؟

برخی از برنامه های GNU (حداقل df ، du و ls) اندازه را در “بلاک” نمایش می دهند. می توانید اندازه بلاک و روش نمایش

دکل استخراج
آموزش
Yavar313

انواع دکل استخراج

بسته به نوع سخت افزار استخراج که استفاده می کنند ، ریگ ها می توانند طبقه بندی شوند. در این مورد ، انواع سکوهای استخراج