شت کوین

اصطلاح شت کوین به ارز رمزنگاری شده با ارزش کم یا ارز دیجیتالی گفته می شود که هیچ هدف فوری و قابل تشخیصی ندارد.این کلمه اصطلاحی است که غالباً برای توصیف آلت کوین یا ارزهای رمزپایه ای به کار می رود که پس از محبوبیت بیت کوین تولید شده اند.

ارزش کم شده یک شت کوین غالباً به دلیل عدم موفقیت سرمایه گذار است، زیرا با حسن نیت ایجاد نشده است یا قیمت آن بر اساس حدس و گمان بوده است، به همین ترتیب این ارزها سرمایه گذاری بدی محسوب می شوند.گفتنی می باشد مشخص شده است که شیت کوین با افزایش قیمت کوتاه مدت و به دنبال آن تنزل خارجی ناشی از سرمایه گذارانی که می خواهند از سودهای کوتاه مدت خود سود ببرند مشخص می شود.

نحوه کار شت کوین

علاقه به ارزهای رمزپایه از زمان معرفی بیت کوین در سال ۲۰۰۹ به میزان قابل توجهی افزایش یافت.موفقیت آن ها در کسب و کارهایی جلب شده است که می خواهند از فناوری بلاکچین برای ایجاد آلت کوین های خود استفاده کنند، این دارایی های دیجیتالی است که از طراحی اولیه بیت کوین بهره می برند.توسعه دهندگان معمولاً تعداد مشخصاتی را که در نهایت در دسترس هستند اعلام می کنند ( عرضه بیت کوین به عدد ۲۱ میلیون محدود می شود، در حالی که منابع اتر به ۱۸ میلیون در سال محدود می شود. )

تعیین محدودیت عرضه کمبود ایجاد می کند، زیرا سرمایه گذاران می دانند که پس از یک نقطه خاص، توکن های اضافی ایجاد نمی شود.توکن های بیشتری از لحاظ نظری ارزش دارایی های خود را کاهش می دهند، به همان روشی که انتشار سهام جدید ممکن است ارزش سهام را کاهش دهد.با ثابت شدن عرضه آلت کوین، ارزش آن باید به تقاضا وابسته باشد، اما از آنجا که اکثر ارزهای رمزپایه کاربرد عملی محدودی دارند و خرید و فروش کالاها و خدمات در دنیای واقعی با استفاده از ارزهای رمزپایه هنوز اتفاقی معمول نیست، ارزش آن ها براساس حدس و گمان محض است.

بنابراین می توان گفت که شت کوین چیزی است که مردم می گویند صرفاً به دلیل وجود آن بسیار ارزشمند است.شناسایی شت کوین آسان است زیرا از الگوی خاصی پیروی می کند، اگرچه ممکن است در هنگام عرضه اولیه کوین علاقه خاصی به آن وجود داشته باشد اما قیمت آن نسبتاً پایین است ولی با شروع جهش سرمایه گذاران، قیمت در مدت زمانی کوتاه به طور تصاعدی افزایش می یابد.این امر به دنبال یک احساس ناخوشایند ناشی از سرمایه گذاران است که کوین های خود را برای استفاده از سودهای کوتاه مدت ریخته اند.

بعید به نظر می رسد که توسعه و بازاریابی آلت کوین هایی که روزی به عنوان شیت کوین در نظر گرفته می شوند به میزان قابل توجهی کند شود، در حالی که علاقه به ارزهای رمزپایه همچنان زیاد است.برخی از دولت ها، به ویژه چین، علاقه زیادی به متوقف کردن عملیات استخراج ارزهای رمزنگاری شده داشته اند، در حالی که برخی دیگر مانند ژاپن، استفاده از ارزهای رمزپایه را در بازارهای گسترده ترغیب کرده اند.

ملاحضات خاص

به دلیل بازار ارزهای رمزنگاری شده که ممکن است سرمایه گذاران برای ترسیم موازات تاریخی با آن دست و پنجه نرم کنند و به دلیل این که فناوری اساسی مورد استفاده برای مدیریت بلاکچین ها ممکن است توسط بسیاری از سرمایه گذاران به خوبی درک نشود، فضای سو استفاده زیادی وجود دارد.

تشخیص این که ارز رمزپایه مناسب است یا این که برای سرمایه گذاران خاص ایجاد شده است، می تواند مشکل باشد.ارزیابی این که چرا یک آلت کوین با یک قیمت خاص ارزیابی می شود، به روشی متفاوت از تعیین قیمت اوراق بهادار یا ارزهای سنتی نیاز دارد.در واقعیت آلت کوین ها توسط دولت پشتیبانی نمی شوند، به این معنی که سرمایه گذاران نمی توانند رشد تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی)،‌ سطح بدهی یا تورم را بررسی کنند تا ارزیابی کنند که آلت کوین کم ارزش است یا بیش از حد ارزش گذاری شده است.

افزودن به سردرگمی این که آیا آلت کوین در واقع ارزشمند است این می باشد که بیشتر اطلاعات مربوط به آلت کوین در اینترنت یافت می شود، در اینجا می توان تشخیص داد که آیا اطلاعات درست است یا به منظور ایجاد سر و صدا بسیار ساده ساخته شده است.

ترجمه شده از :

Investopedia.com

ارزجو
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 13 =

جنسیس بلاک
ارزهای دیجیتال
khabaz

منظور از جنسیس بلاک چیست

جنسیس بلاک Genesis Block یا  بلاک اولیه اولین بلاکی می باشد که در تمام بلاک چین ها به ثبت می رسد و به عنوان بلاک

شاخص گردش پولی
تحلیل تکنیکال
khabaz

شاخص گردش پول چیست

شاخص گردش پول یا MFI یک اندیکاتور نوسانگر برای تحلیل تکنیکال می باشد که ورودی و خروجی پول یک دارایی در یک دوره زمانی مشخص