سگویت چیست

سگویت

سگویت SegWit (Segregated Witness) یا به اصطلاح شاهدین جدا شده یا امضاهای جدا شده، فرایندی است که در سال ۲۰۱۷ میلادی بوجود آمد که در آن محدودیت اندازه بلوک در بلاک چین با حذف داده های امضا از معاملات بیت کوین افزایش می یابد.همچنین می توان گفت که این واژه نامی است که به یکی از به روز رسانی های بیت کوین داده شده است.

در اصل این به روز رسانی بیشتر از همه به دلیل تغییری محسوس شده است که در نحوه ذخیره داده‌ها روی بلاکچین بیت کوین ایجاد کرده است.وقتی قسمتهای خاصی از یک معامله حذف می شوند ، این فضا یا ظرفیت را آزاد می کند تا تراکنش های بیشتری به زنجیره اضافه شود.در حقیقت تفکیک به معنای جدا شدن است و شاهدان امضای معامله هستند که از این رو شهادت تفکیک شده به طور خلاصه به معنای تفکیک امضاهای معاملاتی می باشد.

پس به شکل خلاصه می توان گفت سگویت  فرآیندی  مربوط به بیت کوین است که برای کمک به افزایش محدودیت اندازه بلوک در بلاک چین طراحی شده است و با برداشتن اطلاعات امضا از معاملات بیت کوین به افزایش محدودیت اندازه بلوک کمک می کند. همچنین به صورت جداگانه به شاهدان اشاره دارد که امضای معامله می باشند.در اصل در سطح پایه فرایندی است که نحوه ذخیره سازی داده ها را تغییر می دهد، بنابراین به شبکه بیت کوین کمک می کند تا سریعتر و روانتر اجرا شود.

سگویت به عنوان یک راه حل پیشنهاد شده

دکتر پیتر وویل که توسعه دهنده بیت کوین می باشد پیشنهاد می کند که برای حل مشکل این پلتفرم، امضای دیجیتال باید از داده های معامله جدا شود که این امر از طریق سگویت انجام پذیر می باشد. امضای دیجیتال ۶۵٪ فضای معاملات معین را تشکیل می دهد و سگویت سعی می کند با لغو امضا از داخل ورودی و انتقال آن به سازه ای در انتهای معامله، داده های متصل به یک امضا را نادیده بگیرد.

با این کار محدودیت یک مگابایتی برای اندازه بلوک به کمی کمتر از چهار مگابایت افزایش می یابد و علاوه بر افزایش اندکی اندازه ظرفیت بلوک ها،  همچنین مشکلی را حل می کند که گیرنده می تواند شناسه معامله فرستنده را در یک پیشنهاد برای گرفتن سکه بیشتر از فرستنده رهگیری و اصلاح کند.از آنجا که امضای دیجیتال از ورودی جدا می شود،  طرف خاطی هیچ راهی برای تغییر شناسه معامله بدون لغو امضای دیجیتال نخواهد داشت.

+

به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − یک =

what is hyper ledger
ارزهای دیجیتال
khabaz

با هایپر لجر بیشتر آشنا شویم

هایپر لجر در حقیقت یک برنامه منبع باز است که برای اکوسیستم کاربران خود منفعت دارد که در در موارد مرتبط با بلاک چین تمرکز

سوزاندن کوین
ارزهای دیجیتال
khabaz

سوزاندن کوین Coin burning

سوزاندن کوین از نظر ارز رمزپایه، به ارسال یک رمز (یا کسری از آن) و در غیر این صورت به یک حساب غیر قابل استفاده

فورک
ارزهای دیجیتال
khabaz

فورک چیست

از نظر برنامه نویسی فورک Fork به صورت پردازش تغییرات در کد های مختص ارز های دیجیتال می باشد که این کد ها علاوه بر