توافق نامه ساده برای توکن های آینده

توافق نامه ساده برای توکن های آینده

نگاهی به توافق نامه ساده

یک توافق نامه ساده برای توکن های آینده SAFT  یک قرارداد سرمایه گذاری است که توسط توسعه دهندگان ارزهای رمزپایه به سرمایه گذاران معتبر ارائه می شود.در حقیقت این یک اوراق بهادار محسوب می شود و بنابراین باید با مقررات اوراق بهادار مطابقت داشته باشد. در این مقاله سایت شمع سبز نگاهی به توافق نامه ساده برای توکن های آینده خواهیم انداخت با ما همراه باشید.

جمع آوری سرمایه از طریق فروش ارز دیجیتال به موارد دیگری بیش از ساخت بلاکچین نیاز دارد و سرمایه گذاران می خواهند بدانند که درگیر چه چیزی هستند، آیا ارز قابل دوام خواهد بود و از آن ها محافظت قانونی خواهد شد یا خیر.در حالی که یک شرکت جمع آوری پول از طریق ارز رمزنگاری شده می تواند با استفاده از یک چارچوب رسمی برای استفاده بازارهای مالی جهانی دور بزند، اما باید به قوانین بین المللی، فدرال و ایالتی پایبند باشد، یکی از راه های این کار استفاده از توافق نامه ساده برای توکن های آینده یا همان SAFT می باشد.

به عبارت دیگر می توان گفت که SAFT توافقی برای انتقال نهایی توکن ها از توسعه دهندگان ارزهای رمزپایه به سرمایه گذاران است.همچنین این نوع قرارداد، برای کمک به سرمایه گذاری ارزهای رمزنگاری شده بدون نقض مقررات ایجاد شده اند.

بهتر است این نکته را هم اضافه کنیم که اصطلاح دیگری که شبیه به SAFT می باشد، توافق نامه ساده برای سهام آینده SAFE است که به سرمایه گذاران تازه کار اجازه می دهد تا سرمایه گذاری نقدی خود را در یک مرحله در آینده تبدیل کنند، اما با SAFE متفاوت که در ادامه به مقایسه این دو می پردازیم.باید به این نکته هم اشاره کنیم که یکی از مهم ترین نقاط ضعف SAFT این است که تمرکز اصلی خود را بر روی قوانین فدرال آنریکا گذاشته است و به قوانین سایر کشور های جهان اهمیت زیادی نمی دهد.

درک بهتر توافق نامه ساده برای توکن های آینده

SAFT  نوعی قرارداد سرمایه گذاری است که به عنوان راهی برای کمک به مشارکت های جدید ارزهای رمزنگاری شده و جمع آوری پول بدون نقض مقررات مالی، به ویژه مقرراتی که وقتی سرمایه گذاری به عنوان یک اوراق بهادار در نظر گرفته می شود، ایجاد شده است.در واقع سرعت رشد ارزهای رمزپایه بسیار فراتر از سرعت رسیدگی نهادهای نظارتی به مسائل حقوقی است.تنها در سال ۲۰۱۷ بود که کمیسیون بورس و اوراق بهادارSEC  راهنمایی قابل توجهی در مورد زمانی که فروش یک پیشنهاد اولیه سکه ICO  یا سایر توکن ها که همان فروش اوراق بهادار محسوب می شود، ارائه داد.

یکی از مهمترین موانع نظارتی که یک سرمایه گذاری رمزنگاری جدید باید پشت سر بگذارد، آزمایش هووی است.دادگاه عالی ایالات متحده این امر را در سال ۱۹۴۶ در رأی خود درباره کمیسیون اوراق بهادار و بورس علیه W. J. Howey Co.  ایجاد کرد و از آن برای تعیین این که آیا یک معامله به عنوان اوراق بهادار در نظر گرفته می شود ، مورد استفاده قرار می گیرد.

علاوه بر موارد فوق می توان گفت که توافق نامه ساده برای توکن های آینده قراردادی به جهت انجام سرمایه گذاری می باشد که به وسیله توسعه دهندگان بلاکچین برای سرمایه گذاران مجاز بوجود آمده است.به عبارت دیگر SAFT روشی است که می توان به وسیله آن توکن هایی که هنوز توسعه پیدا نکرده اند را به فروش رسانید که به وسیله این توافق نامه، سرمایه گذار می تواند در زمان حال از پروژه حمایت مالی به عمل آورد و در آینده توکن های مذکور را با قیمتی پایین تر دریافت نماید.

در اصل سازمانی که شبکه توکنی را به وجود می آورد و توسعه می دهد، در SEC ثبت می شود اما هیچ توکنی را صادر نمی نماید.در ادامه تیم توسعه دهنده از منابع مالی که بدست می آورند را در جهت توسعه و رشد شبکه استفاده می کنند و بعد از این که شبکه آغاز به کار می کند، توکن ها بین سرمایه گذاران تقسیم می شود و می توان آن ها را در صرافی های مربوطه معامله نمود.همچنین لازم به ذکر است که این توافق نامه، از توافق ساده Y Combinator پیروی می کند که زمان طولانی برای کسب و کار های مالی استفاده می شده است.گفتنی است که توافق نامه ساده برای توکن های آینده در ابتدا در سیلیکون ولی و به وسیله مارکو سانتوری طراحی و استفاده گردید.

آئین نامه ها

از آنجا که بعید است توسعه دهندگان ارزهای رمزپایه در قانون اوراق بهادار تبحر داشته باشند و ممکن است به مشاوره مالی و حقوقی دسترسی نداشته باشند، اجرای قوانین نامناسب برای آن ها آسان خواهد بود.توسعه SAFT  یک چارچوب ساده و ارزان ایجاد می کند که سرمایه گذاری های جدید می توانند از آن برای جمع آوری سرمایه در حالی که از نظر قانونی سازگار هستند استفاده کنند.وقتی شرکتی SAFT  را به یک سرمایه گذار می فروشد، در حال پذیرش وجوه از آن سرمایه گذار است اما کوین یا توکنی را نمی فروشد، پیشنهاد نمی دهد یا مبادله نمی کند.در عوض سرمایه گذار اسنادی را دریافت می کند که نشان می دهد در صورت ایجاد ارز رمزنگاری شده یا کالای دیگر، به سرمایه گذار دسترسی داده می شود.

SAFT در مقابل SAFE

SAFT  با یک توافق نامه ساده برای سهام آینده SAFE  متفاوت است که به سرمایه گذاران که پول نقد را در یک شرکت تازه تاسیس می گذارند اجازه می دهد تا در تاریخ بعدی سهام خود را به حقوق صاحبان سهام تبدیل کنند.توسعه دهندگان از بودجه حاصل از فروش SAFT برای توسعه شبکه و فناوری مورد نیاز برای ایجاد توکن کاربردی استفاده می کنند و سپس این توکن ها را در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهند با این انتظار که بازاری برای فروش این توکن ها وجود دارد.

از آنجا که SAFT  یک ابزار مالی غیر بدهی است، سرمایه گذارانی که SAFT  را خریداری می کنند با این احتمال روبرو می شوند که در صورت شکست سرمایه گذاری، پول خود را از دست بدهند و هیچگونه مراجعه ای به آن ها نمی شود.این سند فقط به سرمایه گذاران اجازه می دهد در این سرمایه گذاری سهمی مالی داشته باشند، به این معنی که سرمایه گذاران در معرض همان خطر شرکت قرار دارند که گویی SAFE  خریداری کرده اند.

ترجمه شده از :

Investopedia.com

ارزجو

به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =

میانگین متحرک نمایی سه گانه
تحلیل تکنیکال
khabaz

میانگین متحرک نمایی سه گانه TEMA

میانگین متحرک نمایی سه گانه برای کاهش نوسانات قیمت طراحی شده است که در نتیجه شناسایی روند بدون تاخیر مرتبط با میانگین متحرک سنتی MA

فلو
آموزش
Yavar313

فلو Flow چیست؟

فلو یک بلاکچین سریع، امن و سازگار با توسعه دهندگان است که برای پشتیبانی از نسل بعدی بازی ها، برنامه ها و دارایی های دیجیتالی