نوسانگر منطقه قیمت PZO

نوسانگر منطقه قیمت

نوسانگر منطقه قیمت یک شاخص جهت تحلیل تکنیکال است که قیمت فعلی را در مقابل قیمت های متوسط ​​تاریخی اندازه گیری می کند و دو میانگین متحرک نمایی را محاسبه می کند که نسبت بین آنها می باشد.در اصل مانند سایر نوسانگر ها به شناسایی سطح بالقوه خرید بیش از حد و فروش بیش از حد کمک می کند که ممکن است نشان دهنده فرصت های فروش یا خرید باشد.

نوسانگر منطقه قیمت دارای سطوح کلیدی در ۱۵، ۴۰، ۶۰، ۵-، ۴۰- و ۶۰-  است که این سطوح به این که شاخص از کدام جهت عبور می کند و جهت کلی روند در نشانگر سیگنال های خرید یا فروش بستگی دارد.شاخص دیگر، ADX  به طور معمول در رابطه با PZO  برای شناسایی قدرت روند قیمت استفاده می شود.نوسانگر منطقه قیمت  تفاوت بین دو میانگین متحرک نمایی را محاسبه می کند که اولی عامل افزایش یا پایین آمدن قیمت است و  دومی بر اساس قیمت بسته شدن محاسبه می شود.

نوسانگر PZO به ما چه می گوید

نوسانگر منطقه قیمت توسط تریدر ها  و تایمرهای بازار برای شناسایی شرایط خرید بیش از حد یا فروش بیش از حد و همچنین فرصت های بالقوه معکوس استفاده می شود.بالاترین مقدار ممکن صد و کمترین مقدار ممکن منفی صد است، اما معامله گران نیز در این بین سطح کلیدی سیگنالهای تجاری را مشاهده می کنند.گفتنی است که از میانگین متحرک نمایی به جای استفاده ساده از قیمت های خام برای هموار سازی نوسانگر قیمت منطقه استفاده می شود.

۶۰+ : اگر اندیکاتور بالاتر از این سطح است و افت می کند، فروش طولانی مدت را در بازار با روند صعودی در نظر بگیرید (ADX ‌ بالای ۱۸). ۴۰+ : اگر PZO  از بالا این سطح را کاهش دهد، این یک سیگنال فروش در یک بازار غیر روندی است ( ۱۸> ADX ) و اگر دارایی در روند نزولی قرار دارد، موقعیت کوتاهی را در نظر بگیرید ( ADX > ۱۸).

۱۵+ : هنگامی که PZO  از پایین تر از این سطح عبور می کند، اگر بازار غیر روندی است خرید را در نظر بگیرید ( ۱۸> ADX ).

۵- : وقتی PZO‌ این سطح را از بالا عبور داد، اگر روند رو به رشد نیست دارایی را کوتاه کنید ( ۱۸> ADX ).

۴۰- : هنگامی که PZO  از پایین تر از این سطح عبور می کند، اگر روند قیمت افزایش یابد، خرید را در نظر بگیرید ( ADX > ۱۸) و‌ اگر قیمت روند نزولی نداشته باشد ( ۱۸> ADX )، همچنین می تواند سیگنال خرید باشد.

۶۰- : هنگامی که PZO  به زیر این سطح می رسد، افزایش در نوسانگر منطقه ارزش  (VZO) یک سیگنال خرید در بازار پرطرفدار است ( ADX > ۱۸).

بسته به این که روند صعودی یا نزولی وجود داشته باشد ( ADX > ۱۸) از خط صفر می توان برای باز یا بستن موقعیت ها نیز استفاده کرد.معامله گران همچنین می توانند قوانین مربوط به نحوه تفسیر و استفاده از شاخص را تهیه کنند.

محدودیت های نوسانگر منطقه قیمت

نوسانگر منطقه قیمت  با استفاده از سایر شاخص ها ساخته شده است، به این معنی که ممکن است به تنهایی مفید نباشد.در اطراف خط صفر فعالیت زیادی وجود دارد که ممکن است رمزگشایی سیگنال های معتبر را در این منطقه دشوار کند و همچنین از آنجا که این شاخص می تواند کاملاً متغیر باشد، سایر سطوح نیز مشکلات مشابهی را تجربه می کنند، اما معمولاً میزان آن کم تر است.این شاخص بهتر است همراه با سایر اشکال تجزیه و تحلیل و با شاخص های دیگر فیلتر شود.

ترجمه شده از :

Investopedia.com

به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 11 =

بیت گلد
ارزهای دیجیتال
khabaz

بیت گلد Bit Gold

بیت گلد یکی از اولین تلاش ها در ایجاد ارز مجازی غیرمتمرکز بود که توسط نیک سابو، پیشگام بلاکچین در سال ۱۹۹۸ پیشنهاد شد.اگرچه پروژه