ارز ONT چیست؟

ارز ONT در پلتفرم همنام خود وجود دارد که هدف اصلی آن رفع موانع جلوگیری از پذیرش بلاک چین است. هدف این پلتفرم معرفی این فناوری به شرکت ها بدون داشتن دانش فنی است.

پلتفرم  ارز ONT به دنبال پیاده سازی ساده فناوری بلاک چین در سیستم های تجاری است. اریک ژانگ  و دا هونگ فای از شرکت چینی آنچین (افراد پشت بلاک چین NEO) با درک این موضوع که سطح تخصص مورد نیاز برای ادغام بلاک چین در تجارت روزمره ممکن است برای بسیاری از شرکت ها بسیار بالا باشد، پلتفرم  ارز ONT و توکن اصلی آن را در سال ۲۰۱۷ راه اندازی کردند. مجموعه ای از ابزارها ارائه شد که به نهادهای تجاری اجازه می دهد بلاک چین را بر اساس نیازهای خاص خود پیاده سازی و سفارشی کنند. پلت فرم دفتر کل توزیع شده آن امکان نصب آسان بلاک چین را بدون نیاز به تغییر زیرساخت های تجاری موجود از ابتدا فراهم می کند. برای ایجاد این امکان، پلتفرم  ارز ONT مجبور بود زنجیره‌های مختلف قابل کارکرد را در زیر چتر یک بلاک چین مرکزی قرار دهد، که به انعطاف‌پذیری بیشتری در هنگام ایجاد دفتری که به  بخشی وابسته نیست، اجازه می‌دهد.

بنابراین، به جای یک بلاک چین، شرکت هایی که از پلتفرم ارز ONT استفاده می کنند باید بتوانند به طور کامل از بلاک چین های خصوصی و عمومی استفاده کنند. هر شرکتی که به دلیل ترس از دسترسی رقبا به آنها تمایلی به گذاشتن داده های خود در یک بلاک چین عمومی ندارد، می تواند از بلاک چین خصوصی ارز ONTاستفاده کند که به آنها اجازه می دهد مجوزهای دسترسی را برای داده های خود سفارشی کنند. این کار از طریق مشارکت استراتژیک بین پلتفرم NEO و ONT آسان‌تر می‌شود و امکان اشتراک‌گذاری اطلاعات بین بلاک چین عمومی NEO و بلاک چین خصوصی ONT را فراهم می‌کند.

این رابطه به دنیای توکن‌ها نیز گسترش می‌یابد، توکن‌های ONT Ontology به عنوان بخشی از یک ایردراپ  بین دارندگان NEO توزیع شده است. هدف آنها این است که به عنوان نشانه های حاکمیتی عمل کنند که با آن صاحبان این  ارزهای دیجیتال  می توانند در فرآیند تصمیم گیری در شبکه خود شرکت کنند. در همان زمان، دارندگان ONT همچنین توکن‌های ابزار ONG (Ontology Gas، که مشابه توکن‌های NEO’s Gas هستند) را دریافت خواهند کرد که برای مدیریت قراردادهای هوشمند و مدیریت تراکنش‌های زنجیره‌ای در شبکه استفاده می‌شوند. پس از اجرای صحیح، انتظار می‌رود که Ontology(ONT) بتواند هزاران تراکنش را بر اساس مدل VBFT خود که ترکیبی از مکانیسم‌های گواه بر سهام (PoS)، تحمل خطا بیزانس (BFT) و تابع تصادفی قابل تأیید (VRF) است، انجام دهد.

قیمت ارز ONT  چه قدر می باشد؟

ONT امیدوار است با مشارکت با پلتفرم NEO موقعیت خود را در برابر رقبای خود مانند اتریوم تقویت کند. از نوامبر ۲۰۱۸، ارزش بازار ONT به ۳۵۰ میلیون دلار رسیده است که از بیش از ۱.۳ میلیارد دلار در اواسط سال ۲۰۱۸ کاهش یافته است. مجموع عرضه ارز دیجیتال به ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ واحد محدود شده است که   به اندازه ۲۰۷,۰۱۶,۹۴۹ توکن در گردش است.

ارز های دیجیتال ONT در صرافی های رمزنگاری بزرگ مانند بایننس و HitBTC معامله می شوند.

چگونه می توان از ارز ONT استفاده کرد؟

درک اینکه  ارز ONT برای چه ساخته شده است می تواند کار بسیار دشواری باشد، بنابراین فکر کردیم بهتر است با یک مثال واقعی شروع کنیم. به سوابق پزشکی خود که در جراحی پزشک محلی شما نگهداری می شود فکر کنید.

هر بار که قرار ملاقات دارید، پزشک در مورد بیماری و توصیه های شما (مانند داروهای تجویز شده) یادداشت می کند. یادداشت های شما همچنین حاوی اطلاعاتی مانند هرگونه آلرژی و داروهای معمولی است که مصرف می کنید.

اما اگر در شهر، بیمارستان یا داروخانه محلی دیگر به پزشک مراجعه کنید، چه اتفاقی می‌افتد؟ این مراکز فردی ممکن است به سوابق شما دسترسی نداشته باشند بدون اینکه ابتدا از پزشک شما اجازه بگیرند.  حال شاید بپرسید چرا؟ خوب برای این مورد دو دلیل وجود دارد که در زیر بیان می کنیم.

قوانین حفاظت از داده ها اجازه نمی دهد اطلاعات خصوصی شما با هر کسی که آن را درخواست می کند به اشتراک گذاشته شود. ثانیاً، هر سازمان فردی سیستم های متمرکز خود را خواهد داشت که به هر حال اشتراک گذاری اطلاعات را دشوار می کند.

با این حال، اینجاست که پروژه  ONT می تواند این مسائل را حل کند. با استفاده از مثال بالا، سوابق پزشکی شما می تواند در شبکه  ONT قرار گیرد، که سپس آنها را به سایر سیستم های بلاک چین متصل می کند. حتی اگر همه سازمان های موجود در زنجیره تامین می توانند به یک بلاک چین متصل شوند، هر یک از آنها می توانند تصمیم بگیرند که چه اطلاعاتی را به اشتراک بگذارند.

در حالی که همه بیمارستان‌های کشور شما ممکن است به سوابق پزشکی شما دسترسی کامل داشته باشند، داروخانه ممکن است فقط به اطلاعات اولیه مانند هویت شما دسترسی داشته باشد. در صنعت بلاک چین، به آن «دسترسی مجوز» می گویند.

این کاملاً با سایر بلاک‌چین‌ها مانند اتریوم متفاوت است، زیرا نه تنها اطلاعات به دفتر کل عمومی ارسال می‌شود تا همه ببینند، بلکه بلاک چین آنها نیز منبع باز است. در نهایت، این برای مشاغلی که نیاز به خصوصی نگه داشتن اطلاعات خاصی دارند، ایده آل نخواهد بود. این همان چیزی است که ONT برای آن ایجاد شده است.

آیا ONT امنیت دارد؟

شما از قبل باید درک نسبتاً خوبی از چیستی پروژهONT، هدف آن و نحوه عملکرد فناوری داشته باشید. با این حال، امنیت مهمترین عامل را همیشه حفظ می کند.

اگر کسب‌وکارها می‌خواهند شبکه Ontology را در سیستم‌های فعلی خود نصب کنند، باید تضمین کنند که داده‌های خصوصی آنها در دستان اشتباه قرار نمی‌گیرد.

هر تراکنش داده در یک محیط غیرمتمرکز تایید می شود، به این معنی که هیچ شخص یا مقامی نمی تواند کنترل شبکه را در دست بگیرد.

از آنجایی که مسئولیت تایید توسط جامعه Ontology تایید می شود (که دستگاه خود را به شبکه متصل می کند)، یک هکر باید کنترل بیش از نیمی از دستگاه های موجود در شبکه را در دست بگیرد تا هر گونه تاثیری داشته باشد! حتی در این صورت، اجرای حمله برای هکر آنقدر گران است که بی ارزش می شود.

این بسیار امن تر از یک سیستم معمولی و متمرکز است. همانند یک سیستم متمرکز، هک بسیار ارزان‌تر است و به تلاش بسیار کمتری نسبت به یک سیستم غیرمتمرکز مانند بلاک چین  ONT نیاز دارد.

در یک سیستم متمرکز، یک نقطه ورود برای یک هکر وجود دارد، در حالی که در یک سیستم غیرمتمرکز، ماشین‌های بی‌شماری (معمولاً در سراسر جهان پراکنده شده‌اند) وجود دارند که باید هک شوند.

برای بررسی این موضوع، نکات زیر را نیز در نظر میگیریم

اگر رمز عبور رایانه‌ای را حدس زده‌اید که به یک سرور متمرکز دسترسی دارد، می‌توانید اسناد آن سرور را ویرایش کنید. با این حال، اگر همین کار را روی رایانه‌ای انجام دهید که یک سرور غیرمتمرکز را اجرا می‌کند، نمی‌توانید اسناد را ویرایش کنید. شما باید بیش از نیمی از کل شبکه را کنترل کنید، و فقط بحث یک کامپیوتر نمی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 15 =

هش ریت و قدرت هش
ماینینگ
khabaz

قدرت هش و هش ریت چیست

مفاهیم قدرت هش و هش ریت با هم متفاوت هستند و در واقع قدرت هش، قدرت محاسبات ریاضی برای کشف و ایجاد بلاک جدید توسط

آموزش
Yavar313

اثبات سهام چیست؟

مکانیسم اساسی است که اعتبارسنجها را پس ازدریافت سهام کافی فعال می کند. برای اتریوم ، کاربران برای اعتبارسنجی باید ۳۲ ETH را شرط بندی

هش ریت Hash Rate
آموزش
Yavar313

هش ریت HashRate چیست؟

هش ریت اشاره به کل قدرت محاسباتی ترکیبی است که برای استخراج و پردازش معاملات در بلاک چین Proof-of-Work مانند بیت کوین و اتریوم (قبل