شاخص Number of Active address

شاخص Number of Active address

مجموع تعداد آدرس‌های منحصربه‌فردی که در روز در شبکه (چه به عنوان مقصد یا منبع تغییر دفتر) فعال می باشند. همه طرفین در یک اقدام تغییر دفتر (منبع و مقصد) شمارش می شوند. آدرس‌های  منحصر به فردی در صورت فعال بودن قبلی، دوبار شمارش نمی‌شوند. Number of Active address قرار است به طور کلی در این مقاله بررسی شود.

جزییات شاخص Number of Active address

Number of Active address تعداد آدرس‌های منحصربه‌فردی را که در تغییر دفتر شرکت داشته‌اند، محاسبه می‌کنند.

برای این نسخه تنظیم نشده معیار، همه تغییرات دفتر کل در نظر گرفته می شود.

تغییرات دفتر کل می‌تواند شامل فعالیت‌هایی مانند تراکنش، امضای بلوک‌ها، ادعای ماینینگ یا شرط‌بندی پاداش، رأی‌گیری، ایجاد حساب‌ها و موارد دیگر باشد که بستگی به این دارد که آیا پروتکل زیربنایی از فعالیت پشتیبانی می‌کند (پروتکل‌های مختلف در انواع فعالیت‌هایی که پشتیبانی می‌شوند متفاوت  هستند).

همه شرکت کنندگان فعالیت های تغییر یافته  دفتر کل را شامل می شوند.

اگر آدرسی چندین بار در بازه زمانی تجمع فعال بوده باشد (مثلاً ۱ روز)، فقط یک بار شمارش می شود.

در دنیای کریپتو، آدرس ها نقش مهمی در کمک به ذخیره و انتقال ارزهای دیجیتال از طریق شبکه بلاک چین دارند. یک آدرس به عنوان یک شناسه منحصر به فرد کیف پول رمزنگاری عمل می کند که می تواند به صورت عمومی برای تراکنش ارزهای دیجیتال به اشتراک گذاشته شود.

در حالی که عمدتاً برای ارسال و دریافت ارزهای رمزنگاری شده استفاده می شود، درک رفتار و وضعیت فعلی کیف پول رمزنگاری بینش های کل نگر در مورد اکوسیستم، کاربران آن و پایداری طولانی مدت بر اساس داده های تاریخی را آشکار می کند.

آدرس های رمزنگاری نقش بسیار مهمی در ارائه منحصر به فرد بودن هر کاربر و اطمینان از انتقال موفقیت آمیز وجوه بین دو طرف را دارند.

در این مقاله نگاهی به آدرس‌های کریپتو، نحوه کارکرد آن‌ها، مکان یافتن آن‌ها و در نهایت نحوه شناسایی اهمیت وضعیت‌های آدرس‌های کیف پول می‌اندازیم. همچنین شاخص Number of active address را نیز مورد بررسی قرار می دهیم.

Number of active adress یک معیار محبوب برای پراکسی تعداد کاربران در یک بلاک چین است، زیرا معمولاً نسبت به تست‌های استرس (که اغلب بر تعداد تراکنش‌ها تمرکز می‌کنند) حساسیت کمتری دارد. با این حال، آدرس‌های فعال ویژگی‌های خاصی را از ساختار بلاک چین خاص به ارث می‌برند، و باید مراقب تفاوت‌های ساختاری در تعداد آدرس‌های فعال بود. در بلاک‌چین‌هایی که ایجاد آدرس ارزان یا رایگان است و تراکنش ارزان یا رایگان است، آدرس‌های فعال همچنان می‌توانند به‌طور پیش پاافتاده جعل شوند.

آدرس کریپتو چیست؟ آدرس کریپتو چگونه کار می کند؟

هنگامی که یک کیف پول رمزنگاری ایجاد می شود، برای هر توکنی که پشتیبانی می کند، یک آدرس منحصر به فرد به کیف پول اختصاص می یابد. این آدرس برای اطمینان از اینکه فرستنده می تواند ارزهای رمزنگاری شده را برای گیرنده مورد نظر ارسال کند، بسیار مهم است.

یک آدرس کیف پول معمولی با یک رشته منحصر به فرد از کاراکترهای الفبایی، یعنی ترکیبی از اعداد و حروف الفبا نشان داده می شود. رشته (Base58) از نسخه هش شده کلید عمومی کیف پول رمزنگاری و یک چک جمع برای جلوگیری از اشتباه تایپی مشتق شده است.

طول آدرس بیت کوین (BTC) معمولاً بین ۲۶ تا ۳۵ کاراکتر است که می تواند با یک کد QR نیز نمایش داده شود. کیف پول ها و پلتفرم های دیجیتال امکان کپی/پیست کردن آدرس ها را به راحتی برای اطمینان از صحت آن فراهم می کنند. می توان به سادگی کد QR را اسکن کرد یا از آدرس مربوطه برای ارسال و دریافت توکن ها از طریق یک بلاک چین عمومی استفاده کرد.

برای دریافت ارزهای دیجیتال در یک کیف پول خاص، کاربر آدرس کیف پول مربوطه را به اشتراک می گذارد. اگر فرستنده ارزهای رمزنگاری شده را به یک کیف پول پشتیبانی نشده ارسال کند، کاربر ممکن است خطر از دست دادن دائمی توکن های ارسالی را داشته باشد.

چگونه آدرس کیف پول رمزنگاری خود را پیدا نماییم؟

مکان یابی آدرس کیف پول کریپتو یک فرآیند ساده دو مرحله ای است. هنگامی که یک کاربر با موفقیت یک کیف پول رمزنگاری ایجاد می کند، دارای دو آدرس منحصر به فرد است که می تواند برای دریافت یا ارسال ارزهای دیجیتال استفاده شود.

برای مشاهده آدرس کریپتو، به کیف پول خود بروید و روی ارسال یا دریافت کلیک کنید. در مرحله بعدی، کاربر با آدرس مربوط به کیف پول در قالب یک کد QR قابل اسکن یا رشته ای از اعداد و حروف  که به عنوان آدرس نیز شناخته می شود  استقبال می شود.

در مورد کیف پول های سخت افزاری یا کاغذی، کاربران ممکن است یک پرینت فیزیکی از کد QR دریافت کنند که می تواند در کیف پول های سنتی فیات ذخیره شود و برای دریافت ارزهای دیجیتال با دیگران به اشتراک گذاشته شود.

وضعیت های مختلف آدرس کیف پول رمزنگاری شده چگونه می باشد؟

وضعیت یک آدرس کیف پول صرفاً با آخرین باری که برای تراکنش موفقیت آمیز ارسال یا دریافت ارزهای دیجیتال استفاده شده است، تعیین می شود. بسته به وضعیت فعلی، آدرس‌های کیف پول کریپتو در سه دسته کلی قرار می‌گیرند. یعنی آدرس های فعال، جدید و غیر فعال را شامل می شوند.

وضعیت فعلی آدرس‌های کریپتو به درک فعالیت کلی شبکه کمک می‌کند. با این حال، نه یک آدرس فعال و نه یک آدرس جدید نمی‌تواند تعداد کاربران منحصربه‌فرد را نشان دهد، زیرا هیچ محدودیت سختی برای تعداد کیف پول‌های رمزنگاری یا آدرس‌هایی وجود ندارد که یک فرد می‌تواند ایجاد و کار کند.

از سوی دیگر، سنجش وضعیت فعلی آدرس‌ها بینش‌هایی را در مورد مشارکت شبکه و پشتیبانی سایر سرمایه‌گذاران کریپتو فراهم می‌کند. رشد مداوم در تعداد،آدرس‌های کیف پول جدید و فعال نشان‌دهنده سلامت سیستم است را شامل می شوند.

Active address چیست؟

یک آدرس به محض اینکه به عنوان یک فرستنده یا گیرنده در یک تراکنش موفق شرکت مستقیم داشته باشد فعال در نظر گرفته می شود. در نتیجه، آدرس‌های فعال به‌عنوان شاخص خوبی برای کاربران روزانه در هر بلاک چین خاص عمل می‌کنند. به عبارت دیگر آدرس های فعال نشان دهنده تعداد کل کاربران فعال در شبکه است.

به عنوان مثال، آدرس‌های فعال ماهانه همه کاربرانی را نشان می‌دهند که در طول آن ماه رمزارز ارسال یا دریافت کرده‌اند. با این حال، یک آدرس خاص فقط یک بار در هر بازه زمانی شمارش می شود، حتی اگر یک شرکت کننده فعال در دو یا چند تراکنش بوده باشد.

برای اینکه به عنوان یک آدرس فعال در نظر گرفته شود، باید در یک تراکنش زنجیره ای شرکت کند، یک تراکنش رمزنگاری موفق که ثبت می شود و می تواند از طریق یک بلاک چین تأیید شود. تراکنش‌های روی زنجیره همیشه در تمام شبکه‌های بلاک چین ثبت می‌شوند که شامل بلاک چین‌های عمومی، بلاک چین‌های خصوصی، بلاک چین‌های کنسرسیوم و بلاک چین‌های ترکیبی می‌شود.

آیا سقوط قیمت ها منجر به کمتر شدن Active address  ها می‌شود؟

در جواب باید بگوییم بله، سقوط قیمت می تواند یکی از عوامل کاهش چشمگیر آدرس های فعال باشد. به این دلیل است که وقتی قیمت کریپتو شروع به کاهش می کند، بیشتر سرمایه گذاران سعی می کنند از بازار خارج شوند.

از سوی دیگر، افرادی که با قیمت پایین خرید می‌کنند، می‌خواهند هر گونه سود موجود را قبل از کاهش قیمت بسیار پایین‌تر حفظ کنند، یعنی با فروش دارایی‌های کریپتو خود و تبدیل آنها به ارز فیات.

علاوه بر موارد فوق، برخی از افراد تمایل به خروج از بازار دارند تا از متحمل شدن ضرر در طول رکود بازار جلوگیری کنند. سرمایه گذاری ممکن است یک ترن هوایی از احساسات را شامل باشد و همه نمی خواهند بخشی از آن باشند. فروش ارز های دیجیتال معمولا راه حلی خوشایند برای افرادی است که نمی توانند احساسات خود را از بازی دور نگه دارند. در نتیجه تغییر شدید قیمت ها، برخی از سرمایه گذاران صرفاً بر اساس احساسات خود ارز های دیجیتال را تخلیه می کنند که منجر به آدرس های فعال کمتری می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + هشت =

ارز ANC چیست؟
ارزهای دیجیتال
زرین حاتمی

ارز ANC چیست؟

با توسعه امور مالی غیرمتمرکز، بسیاری از محصولات و خدمات در بازار به فعالیت خود ادامه می دهند. جدیدترین و جالب ترین آنها پروتکل لنگر

ارز دیجیتال دیکرد
ارزهای دیجیتال
khabaz

ارز دیجیتال دیکرد(Decred)

ارز دیجیتال دیکرد Decred  در سال ۲۰۱۶ میلادی به وجود آمد که اولویت خود را مدیریت نامتمرکز و تصمیم گیری در رابطه با بلاک چین