شاخص net realized profit/loss

شاخص net realized profit/loss

شاخص Net Realized Profit/Loss  که مقدار خالص سود یا زیان تحقق یافته توسط همه دارندگان ارز دیجیتال  را نشان می دهد. سود/زیان تحقق یافته نسبت به قیمت زمانی که یک ارز دیجیتال برای آخرین بار جا بجا گشته است، ارزیابی می شود. ارز های دیجیتال مثل بیت کوین سراسر بازار اقتصادی را دگرگون ساخته اند و ما در این مقاله قصد داریم این شاخص را در مورد ارزهای دیجیتال بررسی نماییم.

بررسی نمای کلی شاخص

هنگامی که ارز های دیجیتال  در  آنچین خرج می شوند، ارزش آنها نسبت به ارزش آخرین جابجایی آنها دوباره ارزیابی می شود. این تکنیک را می توان برای تعیین میزان سود یا زیان که بین رویدادهای مفروض خرید و واگذاری ارز های دیجیتال محقق شد استفاده کرد.

Net Realized Profit/Loss معیاری است که سود یا زیان خالص (ارزش دلار آمریکا) را برای تمام ارز های دیجیتال  صرف شده در بازه زمانی در نظر گرفته شده محاسبه می‌کند. این بازتابی از احساسات کل بازار، جریان های ورودی یا خروجی سرمایه و روند سودآوری شبکه را ارائه می دهد.

تفسیر کلی چارچوب معیار مورد نظر به شکل زیر می باشد:

مقادیر مثبت نشان می دهد که سود در  آنچین محقق می شود. در جایی که قیمت به روند بالاتر ادامه می‌دهد، این نشان‌دهنده جریان‌های ورودی سرمایه برای جذب آن سمت فروش است. افزایش تدریجی قله‌ها همچنین می‌تواند نشان‌دهنده افزایش احتمالات افزایش محلی در صورت کاهش تقاضا با کسب سودهای بیشتر باشد.

مقادیر منفی نشان می دهد که زیان در آنچین محقق می شود. در جایی که قیمت به روند کاهشی خود ادامه می دهد، این نشان دهنده خروج سرمایه در حال وقوع است. مقادیر عمیق پایین می تواند رویدادهای تسلیم سرمایه گذار را نشان دهد که احتمال بازگشت صعودی را افزایش می دهد.

مقادیر خنثی نزدیک به صفر نشان می دهد که  ارز های دیجیتال خرج شده نزدیک به قیمت تمام شده خود معامله شده اند. این می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که ارز های دیجیتال  دارای سود و زیان غیرفعال باقی می‌مانند. در اصلاحات بازار صعودی، این می تواند نشان دهنده احساسات مثبت و احتمال جهش قیمت باشد. در بازارهای نزولی می‌تواند نشان‌دهنده خروج سرمایه‌گذاران بر اساس قیمت تمام شده خود باشد و مقاومت سربار ایجاد کند.

Net Realized Profit/Loss را می توان به عنوان مجموع اسمی مؤلفه های سود تحقق یافته و زیان تحقق یافته در SOPR در نظر گرفت. این دو ابزار به ترتیب سیگنالی برای سود/زیان مطلق ($) و سود/زیان نسبی (%) ارائه می دهند.

راهنمای کاربری در مورد این شاخص

Net Realized Profit/Loss بینشی در مورد موارد زیر ارائه می دهد:

ارزش مطلق سود (+ve) و زیان (-ve) متحمل شده توسط  ارز های دیجیتال خرج شده در روز اصلی را نشان می دهد. این توسط پروکسی زمانی که با ارزیابی عملکرد قیمت همراه باشد، به عنوان معیاری از جریان ورودی و خروجی سرمایه عمل می کند.

حرکت در احساسات بازار و رفتار هزینه با در نظر گرفتن بزرگی و مدت زمانی که پیک ها و فرورفتگی های متوالی در نوسانگر در روندهای گاوی و خرسی حفظ می شوند.

درک موارد فوق به تماشاگران اجازه می دهد تا برخی موارد را کاهش دهند و به یک نگاه منحصر به فرد به رفتار کل هزینه و روانشناسی بخش بزرگی از شرکت کنندگان در بازار دسترسی داشته باشند.

سیگنال های این شاخص چه می باشند

سه چارچوب کلی برای تفسیر  Net Realized Profit/Loss وجود دارد:

مقادیر افراطی که در آن نوسانگر مقدار زیادی سود یا زیان را نشان می دهد، تحقق می یابد. این معمولاً نشان‌دهنده عرضه (سود) یا تسلیم بازار (زیان) است که یک معکوس بازار محلی یا جهانی را ایجاد می‌کند.

پشتیبانی روند (مقادیر خنثی) که در آن نوسانگر به یک مقدار نسبتاً خنثی برمی‌گردد که نشان می‌دهد ارز های دیجیتال نگهدارنده بسیار سودآور یا زیان‌آور غیرفعال می‌مانند، و بنابراین اعتقاد به نگه‌داری یا خروج بر اساس هزینه بازگشته است. مشابه SOPR، این معمولاً یک لحظه “خرید نزول” یا “فروش صعود” را در یک روند ثابت نشان می دهد.

معکوس شدن روند (مقادیر بزرگ مخالف روند کلان) که در آن نوسانگر از ضررهای سنگین در  بازارگاوی یا سودهای بزرگ در بازار خرسی  خبر می دهد. این می تواند نشان دهنده معکوس شدن کوتاه مدت یا بلندمدت روند باشد.

Net Realized Profit/Lossه به بهترین وجه همراه با SOPR استفاده می شود و دارای بسیاری از ویژگی ها و ویژگی های تفسیری مشابه است.

متغیر های این شاخص چه می باشند:

Realized Profit

Realized Profit نشان‌دهنده سود کل (ارزش دلار آمریکا) تمام  ارز های دیجیتال جابجا شده است که قیمت آنها در آخرین حرکت کمتر از قیمت در حرکت فعلی بود.

Realized Loss

Realized Loss بیانگر زیان کل (ارزش دلار آمریکا) تمام  ارز های دیجیتالی  جابه‌جایی است که قیمت آنها در آخرین حرکت بالاتر از قیمت در حرکت فعلی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =