شاخص MPI چیست؟

شاخص MPI چیست؟

شاخص موقعیت ماینرها (MPI) به عنوان نسبت تعداد خروجی همه ماینرها به دلار تقسیم بر میانگین متحرک ۳۶۵ روز آن تعریف می شود. این اندیکاتور از Puell Multiple الهام گرفته شده است.

تفسیر

براساس مقدار درون شاخص MPI

بالا: ماینرها ارز های دیجیتالی  خود را بیشتر از حد معمول ارسال می کنند  ( نزولی).

پایین: ماینرها ارز های دیجیتالی  خود را کمتر از حد معمول ارسال می کنند (صعودی).

بررسی روند مورد نظر

افزایش: ماینرها بیشتر درگیر فروش و افزایش فروش در درون خودشان هستند  (حالت نزولی).

کاهش: ماینرها کمتر درگیر فروش و کاهش فروش خود هستند   (حالت صعودی).

برخلاف جریان خروجی ماینرها، شاخص موقعیت ماینرها (MPI) با استفاده از میانگین متحرک ۳۶۵ روز، میانگین رفتار ماینرها را در نظر می گیرد. همچنین، MPI رفتار انحلال ماینر نسبی را در مقایسه با میانگین تاریخی توضیح می‌دهد، با این فرض که بیشتر جریان‌های خروجی از ماینرها به سمت مبادلات برای فروش می‌رود. همچنین با فرض اینکه ماینرها در فروش موقعیت های خود در زمان مناسب به عنوان معامله گران حرفه ای خوب هستند، MPI با تکرار رفتارهای آنها، شاخص خوبی برای زمان بندی نقاط خروج (فروش) است. این همچنین به مشاهده سوددهی ماینرها همراه با Puell Multiple کمک می کند.

موارد مورد استفاده

نقاط خروجی برای فروش

با توجه به این تفسیر که MPI به ما کمک می کند تا نقاط فروش را تشخیص دهیم، می توانیم از رویدادهایی که مقادیر بزرگ MPI رخ می دهد بهره مند شویم. در این مورد، ما از یکی از شاخص های فنی معروف به نام باند بولینگر برای تشخیص مقادیر غیر طبیعی MPI استفاده می کنیم. نمودار زیر نقاط شناسایی شده برای خروج از بازار و فروش را نشان می دهد.

چرا نظارت بر موقعیت ماینرهای بیت کوین در زمانی هایی مهم بوده است؟

بازار خرسی نکته اصلی در این مورد است و، همیشه وجود دارد، حتی در زمان‌های خیلی مهم نیز دخیل است. وضعیت مشابهی در حال حاضر در حال آشکار شدن است، و بسیاری همچنان انتظار دارند عملکرد بیت کوین به سمت فاجعه بارتری برسد.

 در حالی که بیت کوین بهبود یافته بود و به مقدار ۵۰۰۰۰ دلار رسیده بود، به نظر می رسید برخی معیارهای کلیدی زنجیره ای نشان می دهد که ممکن است فشار فروش در خصوص ماینرها هنوز به حد خودش نرسیده است.

خروجی چندگانه استخراج کنندگان بیت کوین در چندین بخش

بر اساس داده‌های گلس‌نود، بیت‌کوین ماینر Outflow Multiple پس از کاهش بیت‌کوین در نمودارها به بالاترین سطح ماهانه خود رسید. معیار فوق به دوره زمانی مربوط می شود که مقدار بیت کوینی که از آدرس ماینرها خارج می شود بیشتر از میانگین تاریخی است.

در کنار همین میزان، حجم خروجی ماینرهای بیت کوین نیز با بیش از ۴.۵ میلیون دلار به طور متوسط ۷ روزه به بالاترین سطح یک ماهه خود رسید.

در حال حاضر، در حالی که در نگاه اول ممکن است در کوتاه مدت نگران کننده به نظر برسد، واقعیت امر این است که چشم انداز بلندمدت هنوز سبز است.

شاخص MPI مثال خوبی است. زمانی که بازار در اواسط ژانویه در حال اصلاح بود، MPI به بالاترین سطح ۱۲.۶۵ رسیده بود که بر فشار فروش بسیار بالا از سوی ماینرها تاکید داشت (خواندن شاخص بیش از ۲ نشان می دهد که اکثر استخراج کنندگان در حال فروش هستند). برعکس، آخرین افت قیمت بیت کوین، MPI را تنها به ۳.۵۰ رساند و در زمان انتشار، به ۲.۵۶ رسید.

علاوه بر این، به نظر می‌رسد داده‌های اضافی نشان می‌دهد که خروجی‌های کوچک استخراج‌کننده ممکن است به حجم بالای خروجی کمک کرده باشد، زیرا این واحدها باید ذخایر نقدی خود را به طور ثابت متعادل کنند.

هش و سختی و مشکلات  بیت کوین هنوز در سطح بالایی قرار دارد

هش نسبی بیت کوین در طول ماه فوریه کاهش یافته است، اما توجه به این نکته مهم است که طی ۳ روز گذشته، تغییر نسبی بسیار ناچیز بوده است. در واقع، هش ریت کنونی هنوز بسیار بالاتر از بالاترین نرخ سال ۲۰۲۰ است، یافته ای که به این معنی است که ماینرها همچنان فعال هستند و احتمالاً سودآور هستند.

در مورد مشکل ماینینگ، نشان داده شده که  در ۲۳ فوریه سال ۲۰۲۱ با هش ۲۱.۷۲۴ تن به بالاترین حد خود رسیده است. با تعدیل سختی قریب‌الوقوع در نمودارها، یک اصلاح جزئی به این معنی است که اصلاحات مبتنی بر خرس به دلیل فعالیت ماینرها فرآیند رو به جلویی برای خودش ندارد.

بیت کوین MPI رفتار نسبی انحلال ماینر را در مقایسه با میانگین تاریخی نشان می دهد. با این حال، شاخص یک فرض مهم را ایجاد می کند.

فرض بر این است که بیشتر این جریانات خروجی از ماینرها در واقع برای اهداف فروش به سمت صرافی ها حرکت می کنند.

به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =

بازار خرسی و گاوی
ارزهای دیجیتال
khabaz

بازار خرسی و گاوی

دو اصطلاح بازار خرسی و بازار گاوی تشریح می کنند که در حالت کلی بازار به چه شکل عمل می کند و افزایشی بودن یا

ATR
تحلیل تکنیکال
khabaz

اندیکاتور دامنه واقعی متوسط ATR

اندیکاتور دامنه واقعی متوسط ATR یک  اندیکاتور در تحلیل تکنیکال است که با تجزیه طیف وسیعی از قیمت دارایی برای آن دوره، نوسانات بازار را

وایت پیپر بیت کوین
ارزهای دیجیتال
khabaz

وایت پیپر بیت کوین چیست؟

وایت پیپر بیت کوین یکی از مواردی است که بسیاری از افراد علاقه دارند آن را که متعلق به طلایه دار دنیای ارز دیجیتال می