استخر استخراج چیست؟

استخر استخراج

 استخر استخراج گروهی مشترک از استخراج کنندگان ارزهای رمزنگاری شده است که منابع محاسباتی خود را در یک شبکه ترکیب می کنند تا احتمال پیدا کردن بلاک یا استخراج موفقیت آمیز ارزهای رمزنگاری شده را تقویت کنند.

استخر استخراج

استخر استخراج چگونه کار می کند؟

به طور جداگانه شرکت کنندگان در یک استخر استخراج قدرت پردازشی خود را برای تلاش برای یافتن یک بلوک کمک می کنند. اگر این مجموعه در این تلاش ها موفق باشد ، پاداشی دریافت می کنند که معمولاً در قالب ارز رمزنگاری شده مرتبط پاداش ها بین افرادی که مشارکت داشته اند با توجه به نسبت قدرت پردازش یا کار هر فرد نسبت به کل گروه تقسیم می شود. در برخی موارد معدن چیان جداگانه باید کار خود را برای دریافت پاداش نشان دهند. پاداشها معمولاً بر اساس شرایط توافق شده و بر اساس مشارکت آنها در فعالیتهای معدنی بین معدنچیان تقسیم می شود.

هرکسی که می خواهد از طریق استخراج ارزهای رمزنگاری شده سود کسب کند،می تواند یا با دستگاه های اختصاصی خود به تنهایی برود یا به استخر استخراج بپیوندد که در آن چندین ماینر و دستگاه هایشان برای افزایش خروجی هش خود با هم ترکیب می شوند. به عنوان مثال ، اتصال شش دستگاه ماینینگ که هر کدام ۳۳۵ مگا هش در ثانیه (MH/s) ارائه می دهد ، می تواند ۲ گیگا هش تجمعی از قدرت استخراج را ایجاد کند. در نتیجه منجر به پردازش سریعتر عملکرد هش می شود. روش استخر استخراج همه استخرهای استخراج ارز رمزنگاری شده به یک شکل عمل نمی کنند. با این حال ، تعدادی پروتکل مشترک وجود دارد که بسیاری از معروفترین استخرهای معدن را کنترل می کند. استخرهای معدنی متناسب از جمله رایج ترین استخرها هستند.

در این نوع استخر ، ماینرهایی که به قدرت پردازش استخر کمک می کنند سهام را دریافت می کنند تا جایی که استخر موفق به پیدا کردن یک بلوک می شود. پس از آن  معدن چیان متناسب با تعداد سهام آنها پاداش دریافت می کنند. استخرهای پرداختی به ازای هر سهم تا حدودی مشابه عمل می کنند زیرا هر معدن چی برای سهم خود سهام دریافت می کند. با این حال ، این استخرها بدون توجه به زمان یافتن بلاک ، پرداخت های فوری را ارائه می دهند. یک معدنچی که در این نوع استخر مشارکت دارد می تواند در هر زمان سهام را با پرداخت متناسب مبادله کند.

در همین حال ، استخرهای استخراج همتا به همتا از متمرکز شدن ساختار استخر جلوگیری می کنند. به این ترتیب ، آنها یک بلاکچین جداگانه مربوط به خود استخر را ادغام کرده و طوری طراحی شده اند که از تقلب اپراتورهای استخر و همچنین عدم شکست خود استخر به دلیل یک موضوع مرکزی جلوگیری می کند.

 مزایا،معایب و چالش های استخر استخراج

مزایای استخر استخراج در حالی که موفقیت در استخراج فردی به طور کامل به پاداش تعلق می گیرد ، شانس دستیابی به موفقیت بسیار کم است زیرا به قدرت و منابع بالا نیاز دارد. معدن اغلب برای افراد سودآور نیست. استخراج بسیاری از ارزهای رمزنگاری شده در سال های اخیر به دلیل افزایش محبوبیت این ارزهای دیجیتالی و هزینه های سخت افزار گران قیمت لازم برای معدنچی رقابتی و همچنین برق اغلب از پاداش های احتمالی بیشتر شده است.

استخرهای استخراجی از نظر هزینه سخت افزار و برق به هر یک از شرکت کنندگان نیاز کمتری دارند و شانس سودآوری را افزایش می دهند. در حالی که یک معدن چی ممکن است شانس کمی برای موفقیت در پیدا کردن بلوک و دریافت پاداش استخراج داشته باشد، همکاری با دیگران میزان موفقیت را به طرز چشمگیری افزایش می دهد.

 معایب استخر استخراج با شرکت در استخر استخراج ، افراد بخشی از استقلال خود را در فرایند استخراج از دست می دهند. آنها معمولاً با شرایطی که توسط خود استخر تعیین شده است ، محدود می شوند ، که ممکن است نحوه برخورد با فرآیند استخراج را تعیین کند. آنها همچنین ملزم به تقسیم پاداش های احتمالی هستند، به این معنی که سهم سود برای افراد شرکت کننده در استخر کمتر است. به گفته blockchain.com تعداد کمی از استخرهای استخراج مانند AntPool ، Poolin و F2Pool بر روند استخراج بیت کوین تسلط دارند .

اگرچه بسیاری از استخرها تلاش می کنند تا غیر متمرکز شوند ، اما این گروه ها بیشترین قدرت را برای مدیریت بیت کوین تثبیت می کنند. پروتکل برای برخی از طرفداران ارزهای رمزنگاری شده ، وجود تعداد کمی از استخرهای استخراج قدرتمند برخلاف ساختار غیر متمرکز ذاتی بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده است.

 درک فرآیند استخراج

 استخراج ارز رمزنگاری شده شامل دو عملکرد است – انتشار رمز ارز جدید در سیستم (مشابه کشف طلا) و تأیید و افزودن تراکنش ها به دفتر کل بلاک چین. این کار با استفاده از رایانه متصل به اینترنت انجام می شود که اغلب مجهز به دستگاه های سخت افزاری مخصوص استخراج و برنامه های نرم افزاری برای کنترل و مدیریت فرایند استخراج است. استخراج رمزنگاری یک فرآیند محاسباتی فشرده و شبیه به حل معما است که نیاز به قدرت پردازشی بالا همراه با مصرف بالای برق دارد. ماینری که ابتدا این معما را حل می کند ، بلاک بعدی را روی بلاک چین قرار می دهد و پاداش می گیرد. پاداش ها شامل این می شود که ماینر صاحب بیت کوین تازه منتشر شده شود یا هزینه های مربوط به معاملات انجام شده در بلاک را دریافت کند.

 استخرهای استخراج چگونه پاداش ها را تقسیم می کنند؟

شناسایی موفقیت آمیز هش بلوک منجر به پاداش برای استخر می شود که سپس بر اساس مکانیسم سهام استخر به اشتراک گذاشته می شود. سهام توضیح می دهد که رایانه یک عضو چقدر در استخراج معدن نقش دارد. دو نوع سهام وجود دارد: پذیرفته شده و رد شده. سهام پذیرفته شده نشان می دهد که کار انجام شده توسط یکی از اعضای استخر به کشف کریپتوکوین های جدید کمک شایانی می کند و این پاداش ها را دریافت می کند.

سهام رد شده نشان دهنده کارهایی است که به کشف بلاک چین کمک نمی کند و بنابراین هزینه ای پرداخت نمی شود. حتی اگر رایانه یکی از اعضا کار خود را با موفقیت انجام دهد اما دیر در آن بلوک خاص ارسال کند ، کار رد شده محسوب می شود. یک عضو استخر در حالت ایده آل می خواهد همه سهام آنها پذیرفته شود. با این حال ، سهام رد شده اجتناب ناپذیر است زیرا غیرممکن است که تمام محاسبات رایانه یک عضو در کشف سکه مفید باشد و همیشه به موقع ارسال شود. اعضای استخر بر اساس سهام پذیرفته شده خود که به یافتن یک بلوک جدید سکه کمک کرده است ، پاداش می گیرند. سهم ارزش واقعی ندارد و صرفاً به عنوان یک روش حسابداری عمل می کند تا توزیع پاداش عادلانه نگه داشته شود.

ارزجو

به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =

نانس
ماینینگ
khabaz

نانس Nonce یعنی چی

نانس عددی است که به یک بلوک هش شده یا رمزگذاری شده در یک بلاکچین اضافه می شود که با استفاده مجدد از آن، محدودیت