مزرعه استخراج و ریگ ماینینگ چیست

مزرعه استخراج

مزرعه استخراج

مزرعه استخراج یا فارم ماینینگ یک اتاق یا یک انبار می باشد که مخصوص استخراج رمز ارز ها است و حاوی منابع بزرگ برق، فن های بسیار بزرگ برای خنک کردن و یک یا چند نفر که به عنوان مسئول برای راه انداری و نگهداری این موارد می باشند.در حقیقت می توان گفت که فارم ماینینگ شبیه به یک استخر استخراج کوچک یا استخراج کنندگانی است که جدا از یکدیگر می باشند.

نکات مربوط به مزرعه استخراج

شاید در حال حاضر ایجاد یک مزرعه استخراج یک مقدار پیچیده باشد اما در نهایت انجام پذیر می باشد و می تواند در زیر زمین منزل با دو دستگاه ASIC یا یک انبار بزرگ با چند دستگاه و تجهیزات بیشتر انجام گردد اما باید بگوییم که در حالت کلی برای راه اندازی نیاز به هزینه بسیار زیاد نمی باشد.همچنین دستگاه های استفاده شده در فارم ماینینگ اصولا انرژی زیادی مصرف می کنند و باید گفت یک دستگاه مناسب باید قدرت محاسباتی زیاد و مصرف کم داشته باشد.

این مورد را هم اضافه می کنیم که برای ایجاد یک مزرعه استخراج باید در شرایطی مناسبی آن را قرار داد و از آن نگهداری نمود. همچنین باید در مکانی که مجاز می باشد فعالیت نمود و توسط دولت به ثبت رساند. علاوه بر این استخراج کنندگان هم باید آموزش های لازم برای این کار را دیده باشند و ساعت کار و دستمزد مناسبی داشته باشند.

ریگ ماینینگ

ریگ ماینینگ بعد از دستگاه های ماینر بهترین شیوه برای استخراج رمز ارز ها می باشد که در اصل ریگ به مجموعه ای از سخت افزار ها می گویند که برای استخراج از آن استفاده می گردد.برای استفاده از ریگ ماینینگ می توان از دو نوع سیستم عامل استفاده نمود که ویندوز و لینوکس می باشند که هر کدام دارای انواع مختلفی هستند.

نکات مربوط به ریگ ماینینگ

یکی از مهم ترین دلایل استفاده از ریگ استخراج قدرت هش آن می باشد و در حقیقت هر چه تعداد کارت گرافیک های مورد استفاده بیشتر باشد احتمال استخراج رمز ارز مد نظر بیشتر می شود که به راحتی در صورت بروز مشکل برای هر کدام آن ها می توان آن را تعویض نمود و اگر روزی تصمیم به ادامه ندادن این فعالیت گرفته شود به راحتی می توان قطعات را فروخت و مقداری از سرمایه اولیه را باز گرداند.در ضمن برای شروع این فعالیت باید توجه ویژه ای به قدرت هش و مصرف برق و انرژی دستگاه های مورد نظر داشت.

همچنین از تجهیزات مورد نیاز برای ریگ ماینینگ می توان به شاسی یا قاب که به عنوان بدنه ریگ هستند و می تواند چوبی یا آلومینیومی باشد که تراز بودن اجزای آن و امکان جای گذاری دقیق قطعات در آن بسیار مهم می باشند.از موارد مهم دیگر می توان به حافظه یا RAM، پردازنده، هارد، کابل، مادر بورد، منبع تغذیه و … اشاره کرد و در نهایت باید از اهمیت کارت گرافیک بگوییم که قلب تپنده ریگ می باشد.

برگرفته از : سایت رمز ارز

به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − یازده =

مبادله اتمی
ارزهای دیجیتال
khabaz

مبادله اتمی Atomic Swap

مبادله اتمی یک فناوری قرارداد هوشمند است که امکان مبادله یک ارز رمزنگاری شده با ارز دیگر بدون استفاده از واسطه های متمرکز مانند مبادلات