شاخص Miner Reserve چیست و چه کاربردهایی دارد؟

شاخص Miner Reserve چیست؟

Miners Reserve شاخصی است که میزان کل بیت کوین ذخیره شده در کیف پول ماینرها را به ما می گوید. هنگامی که روند مقیاسی رو به بالا است، به این معنی است که موجودی ماینرها با انباشت ارز های دیجیتال بیشتر در حال رشد است.Miner Reserve  بیت کوین  در بالاترین ارزش خود برای سال ۲۰۲۱ قرار داشته است.

استخراج‌کنندگان بیت‌کوین مدتی است که روند انباشت را ادامه داده‌اند، زیرا ذخایر آن‌ها اخیراً بالاترین سطح سال ۲۰۲۱ را که حدود چندین ماه پیش تعیین شده بود، تغییر یافته است.

Miner Reserves شاخصی است که کل مقدار بیت کوین ذخیره شده در کیف پول همه ماینرها را نشان می دهد.

وقتی ارزش این معیار کاهش می یابد، به این معنی است که ماینرها شروع به ارسال ارزهای خود به مکان های دیگر، معمولاً به صرافی ها کرده اند. چنین روندی، زمانی که طولانی شود، ممکن است به این معنا باشد که ماینرها اکنون شروع به تخلیه ارزهای دیجیتال خود کرده اند. این می تواند برای قیمت بیت کوین نزولی باشد.

برعکس، وقتی ارزش ذخایر افزایش می‌یابد، به این معنی است که ماینرها می‌توانند در حالت انباشتگی قرار بگیرند، زیرا ارزهای خود را در کیف پول خود جمع می‌کنند. به طور طبیعی، این روند می تواند برای BTC صعودی باشد.

اکنون نمودارهایی نیز وجود دارد  که نشان می دهد ارزش این اندیکاتور BTC در شش ماه گذشته تغییراتی داشته است.

در نمودار ها به طوری نشان داده می شود و  به نظر می رسد کهminer reserves بیت کوین از بالاترین میزان سالانه حدود شش ماه پیش فراتر رفته است.

در حالی که ماینرها دارای مراحلی از توزیع بودند، روند خالص در طول دوره روند انباشتگی به خودش گرفته است.

این روند ممکن است نشان دهد که ماینرها در حال حاضر نسبت به بیت کوین  دارای روندصعودی می باشند، زیرا در حال حاضر ارزهای بیشتری نسبت به زمانی که کریپتو به بالاترین حد خود یعنی ۶۹ هزار دلار رسید، در اختیار دارند.

از لحاظ برخی موارد می توان گفت، ماینرها به طور خالص ارزهای دیجیتالی خودشان را خرج میکردند، زیرا آنها کسانی هستند که فشار فروش را به بازار وارد می کنند. با این حال، داده ها اکنون نشان می دهد که رفتار این فروشندگان سنتی اکنون به موارد دیگر تغییر کرده است.

به دلیل پویایی عرضه و تقاضا، این تغییر ماینرها از توزیع کننده به انباشته می تواند کمیابی بیت کوین را افزایش دهد و به سود قیمت ارز دیجیتال  باشد.

قیمت بیت کوین

، قیمت بیت کوین در  حدود سال ۲۰۲۱ در حدود ۵۱ هزار دلار قرار داشته است است که در و بعد از آن  ۸ درصد افزایش یافته است. و باز ، ارزش این ارز دیجیتال ۱۱ درصد کاهش یافته است.

بیت کوین برای مدتی طولانی بین سطوح قیمتی ۴۵ هزار دلار و ۵۰ هزار دلار گیر کرده بود، اما اکنون که کریپتو دوباره از ۵۱ هزار دلار عبور کرده است، رکود ممکن است به پایان برسد.

استخراج ۱ بیت کوین با ۱ ماینر چقدر طول می کشد؟

میانگین زمان برای تولید یک بیت کوین حدود ۱۰ دقیقه است، اما این فقط برای ماشین های قدرتمند اعمال می شود. سرعت استخراج بستگی به نوع سخت افزار استخراج بیت کوین شما دارد

آیا استخراج بیت کوین غیرقانونی است؟

ماینرهای بیت کوین قبلا توسط مقامات مجری قانون دستگیر می شدند، اما در ژانویه ۲۰۱۸، کارلوس وارگاس، ناظر ارزهای دیجیتال دولت گفت: «این یک فعالیت است که اکنون کاملاً قانونی است.

نتیجه گیری

در این مقاله به جزییاتی از Miner Reserve پرداختیم و موارد مربوط به Miner reserve را در بیت کوین بررسی کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =

ارز MKR چیست؟
ارزهای دیجیتال
زرین حاتمی

ارز MKR چیست؟

یکی از بزرگترین برنامه های غیرمتمرکز (dApps) در بلاک چین اتریوم، پروتکل Maker توسط گروهی متفاوت از توسعه دهندگان طراحی شده است و توسط MakerDAO

نوسانگر کلینگر
تحلیل تکنیکال
khabaz

اندیکاتور کلینگر

اندیکاتورر کلینگر(Klinger Oscillator) توسط استیون کلینگر ساخته شد تا روند طولانی مدت جریان پول را تعیین کند و در عین حال حساسیت کافی برای تشخیص

ارز ApeCoin چیست؟
ارزهای دیجیتال
زرین حاتمی

ارز ApeCoin چیست؟

در زمانی  اعلام شد که اعضای مجموعه Bored Ape Yacht Club NFT ارز دیجیتال خود یعنی ApeCoin را دریافت خواهند کرد. ApeCoin صریحاً به این