انواع دکل استخراج

دکل استخراج

بسته به نوع سخت افزار استخراج که استفاده می کنند ، ریگ ها می توانند طبقه بندی شوند. در این مورد ، انواع سکوهای استخراج  موجود تاکنون عبارتند از: CPU یکی از ساده ترین دکل های استخراج برای نصب و پیکربندی ، CPU rigs است ، که چیزی بیش از چندین رایانه نیست که با یکدیگر برای استخراج یک ارز رمزنگاری شده قابل استخراج با استفاده از این دستگاه ها نصب شده اند. برای به حداکثر رساندن عملکرد ماینرها به دنبال پردازنده های چند هسته ای یا مادربردهای چند CPU بودند تا بتوانند حداکثر قدرت استخراج را به نفع خود به حداکثر برسانند.

دکل استخراج

حتی خوشه های محاسباتی ساخته شد.ابر رایانه های کوچکی که به طور مطلوب تری از قدرت محاسباتی همه کامپیوترهای کوچکتر به طور جداگانه استفاده می کردند. با این حال ، ورود GPU ، FPGA و استخراج ASIC به سرعت جایگزین آنها شد ، اگرچه ارزهای رمزنگاری شده ای مانند( Monero XMR) وجود دارند که هنوز از استخراج CPU سود می برند. اما با فناوری شتاب کامل GPU سکوهای امروزه از محبوب ترین آنها هستند ، زیرا می توان از آنها برای استخراج ارزهای رمزنگاری شده  ( مانند Ethereum Classic و… )  استفاده کرد. در دستگاه استخراج GPU چیزی که ما داریم یک کامپیوتر است که ما چندین GPU یا کارت گرافیک را به آن متصل می کنیم تا از آنها به عنوان شتاب دهنده ماینینگ استفاده کنیم. هر GPU به عنوان یک گره ماینینگ عمل می کند که قدرت عظیمی را ارائه می دهد و این قدرت در GPU های نصب شده در Rig ضرب می شود.

به دلیل سهولت مونتاژ و نگهداری کم ، دکل های GPU مورد استخراج مورد علاقه استخراج کنندگان ارزهای رمزنگاری شده کوچک هستند. آنها همچنین بسیار متنوع هستند. به عنوان مثال ، اگر معدنچی در حال استخراج اتریوم با Rig است و Rig دیگر قابل اجرا نیست ، آنها می توانند از Rig برای استخراج برخی از ارزهای رمزنگاری شده دیگر به سادگی با تغییر برنامه استخراج و هدایت آن به یک ارز رمزنگاری شده دیگر استفاده کنند.

 اف پی جی ای FPGA

هر کیسه فیلترینگ FPGA آنها یکی دیگر از ابزارهای پرکاربرد برای استخراج ارزهای رمزنگاری شده در آن زمان هستند. در آن زمان ، آنها ظرفیت استخراج خوبی را برای ارزهای رمزنگاری شده مختلف ارائه می کردند ، اما بهینه سازی استخراج GPU و ورود ASIC ها منجر به جابجایی کامل آنها شد.

ابزار مورد استفاده معدن چیان (ASIC)

ابزاری که امروزه توسط معدنچیان استفاده می شود ASIC یا مدارهای مجتمع برای برنامه های خاص است. اینها دستگاه های سخت افزاری هستند که به طور خاص برای انجام یک کار بسیار خاص طراحی شده اند. از این رو ، استخراج کنندگان ASIC بسیار قدرتمند هستند زیرا طوری طراحی شده اند که حداکثر توان ممکن را برای این منظور بدست آورند.

عواملی که هنگام ساخت دکل باید در نظر گرفته شود کدام اند؟

با گفتن این نکته و آگاهی از اهمیت روشن بودن آنچه می خواهید انجام دهید ، می توانیم به شما بگوییم که یک سری عوامل مشترک وجود دارد که هنگام ساختن دکل باید آنها را در نظر بگیرید ، و این عوامل عبارتند از:

نقطه کنترل استخراج

اگر قصد دارید با GPU Rig یا ASIC ماین کنید ، باید یک نقطه کنترل داشته باشید که به شما اجازه می دهد تمام استخراج را کنترل کنید. در ASIC Rig این نقش را می توان با رایانه ای ایفا کرد که به عنوان رابط کنترل هر یک از ASIC ها عمل می کند. اما در GPU Rig ، همان رایانه ای که GPU ها را هدایت می کند می تواند این کار را انجام دهد. در هر صورت ، در این مرحله باید به ویژه مراقب باشید ، مخصوصاً در مورد GPU استخراج،  این به این دلیل است که بستگی به این تیم دارد که تمام GPU ها را اداره کند. بنابراین مطمئن شوید که نسبتاً قدرتمند و دارای ظرفیت RAM خوب (حداقل ۵۱۲ مگابایت RAM برای هر GPU در دکل) باشد.

انتخاب GPU یا ASIC؟

مهمترین نکته این است که GPU ها یا ASIC ها را برای استفاده انتخاب کنید. در هر دو مورد ، نه تنها GPU یا ASIC این کار را انجام می دهند. در عوض ، قبل از انتخاب هرگونه تجهیزات ، باید مدلها ، توان تحویل داده شده ، انرژی مصرفی ، سود تقریبی و کسر هزینه های برق و نگهداری را مطالعه کنید. این مهم است زیرا بستگی به این دارد که آیا می توانید سرمایه گذاری خود را بازیابی کنید یا خیر. و بارها انتخاب گرانترین GPU یا گرانترین ASIC سود بالاتری را برای شما تضمین نمی کند ، در واقع ، می تواند شما را به سمت مخالف سوق دهد. به عنوان مثال ، پردازنده گرافیکی AMD RX 580 دارای توان خروجی حدود ۳۰ MH / s برای استخراج در Ethereum است ، در حالی که AMD RX 5700 XT حدود ۵۰ MH / s است. مشکل این است که ۵۷۰۰ XT می تواند تا ۳ برابر گران تر باشد و عملکرد دو برابر را به شما ارائه نمی دهد و گزینه ضعیفی برای استخراج است.

نرم افزار استخراج

نرم افزاری که برای استخراج از آن استفاده خواهید کرد نکته مهم دیگری است. این باید بهینه شود تا بیشترین بهره را از تجهیزات معدن مورد استفاده خود ببرید. اگر GPU باید برای GPU شما بهینه شود. اگر ASIC است ، همان داستان است. در هر صورت ، بهینه سازی ها به دنبال این هستند که بهترین عملکرد را با مصرف بیشتر یا کمتر انرژی حسب مورد ارائه دهند. منبع تغذیه 

این مجموعه با انرژی حیاتی است. زیرا ASIC مصرف کنندگان مشتاق قدرت هستند و پردازنده های گرافیکی نیز به میزان کمتری از آنها پیروی می کنند. هر دو مورد ، شما باید قدرت پایدار را برای هر دو تیم تضمین کنید. این امر برای حفظ عمر تجهیزات شما و حفظ عملکرد مناسب آن در همه زمان ها ضروری است. تبرید. تمام تجهیزات الکترونیکی داغ می شوند و معدنچیان بسیار داغ می شوند ، بنابراین خنک سازی از عملکرد صحیح دستگاه شما جلوگیری می کند ، از هر نوع داغ شدن اجتناب می کند و عمر آن را افزایش می دهد.

 کابینت یا قفسه

این آخرین عنصر ما است که باید در نظر بگیریم ، اما نه کمترین. و دلیل آن بسیار ساده است  اگر همه چیز را در یک جعبه قفل کنید ، بهترین تبرید در جهان هیچ ارزشی ندارد. دکلها باید در مکانهایی با تهویه عالی نصب شوند ، تا از تهویه مطبوع نهایت استفاده را ببرند. نکته مهم دیگر این است که این فضا باید مقداری از عایق صوتی را برای شما فراهم کند. این مهم است که خود را از سر و صدا جدا کنید و هنگام استخراج با ASIC ها گزینه ای نیست.

ارزجو

به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 2 =

صرافی بیراک
ارزهای دیجیتال
khabaz

بیراک Birake

بیراک یک صرافی ارز دیجیتال است که از اواسط مارس سال ۲۰۱۸ راه اندازی شد و خود را اولین ارائه دهنده سرویس “برچسب سفید” می

اسکای کوین
ارزهای دیجیتال
khabaz

اسکای کوین Skycoin چیست

اسکای کوین SKY  یک پروژه بلاکچین است که به دنبال ایجاد یک سرویس اینترنتی غیر متمرکز و نظیر به نظیر است که در آن کاربران