دنیای متاورس به زبان ساده

دنیای متاورس به زبان ساده

دنیای متاورس به زبان ساده

مقدمه

چند ماه پیش مارک زاکربرگ نام شرکت تجاری اش را که فیس بوک نام داشت  را به متا تغییر داد تا بتواند به بهترین شکل دنیای متاورس را دنبال نماید. اصطلاح متاورس مربوط به حال حاضر نیست ولی اکنون به طورجدی قرار است دنبال شود و حتی صحبت هایی نیز شده که متاورس را با اینترنت امروزی جایگزین خواهند کرد. فقط یک نکته باید در این زمینه گفته شود که واقعیت مجازی نیز به طور گسترده به متاورس اضافه شده است. در این مقاله ما میخواهیم متاورس را به زبانی شیوا و رسا توضیح دهیم و هرچه که شما نیاز دارید درمورد متاورس بدانید را برایتان بیان مینماییم پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

متاورس چیست؟

اگر بخواهیم توضیح کاملی در مورد متاورس بیان کنیم کمی برایمان دشوار خواهد بود چون  متاورس به طور فیزیکی قابل لمس نیست و اصلا وجود خارجی ندارد. این مورد دقیقا مثل این میماند که بخواهیم به یک نفر که در  سال ۱۹۲۰ میلادی به دنیا آمده بگوییم که نظرت درمورد اینترنت چه می باشد. ولی به هر حال هم اکنون ما به طور کامل به ابزارهای متاورس دسترسی داریم و میتوانیم به راحتی جزییات متاورس را مورد بررسی قرار دهیم.

اگر بخواهیم متاورس را به زبان ساده توضیح دهیم به طور زیر بیان میکنیم:

متاورس یک شبکه گسترده از جهان هایی می باشد که به صورت سه بعدی شبیه سازی شده اند و لحظه به لحظه اطلاعاتی را شبیه سازی میکنند که در آن هویت تمامی افراد، اشیای فیزیکی، تاریخ بشریت و حتی ساختار سیستم های پرداختی نیز وجود دارند. مجموعه متاورس میتواند  به صورت مجازی و همزمان بدون اینکه افراد حضور فیزیکی در یک مکان با هم را داشته باشند میتوانند با هم ارتباط بگیرند.

مارک زاکربرگ سعی کرد تا نام فیس بوک را بر این مبنا تغییر دهد که تمامی توجهات و نظرات به سوی متاورس برود و او اکنون تعریفی را درمورد متاورس ارائه داده است که عبارتند از: در متاورس مجموعه ای از فضاهای مجازی وجود دارد که درآن افراد به طور فیزیکی در یک مکان  و یا فضا قرار ندارند  ولی میتوانند همدیگر را ملاقات کنند و با هم ارتباط بگیرند.

همچنین افراد مختلف در مورد متاورس تعریف هایی را ارائه نموده اند یکی از این تعریف ها این است که میگویند: متاورس مجموعه ای از جهان های مختلف است که توسط یک شبکه به هم متصل هستند و ساختار و قوانینی یکسان دارند.

 البته باز در جایی دیگر مطرح شده است که  متاورس مربوط به چندین جهان است که به هم پیوسته اند و به صورت تعاملی با دنیای واقعی در ارتباط هستند و عناصر و واقعیت مجازی را در دل خودشان جای داده اند.

زندگی در دنیای متاورس چگونه خواهد بود؟

  دقیقا نمیتوان توضیح قانع کننده ای برای این سوال مطرح کرد ولی اگر بخواهیم دقیق بیان کنیم این است که آینده دنیای دیجیتال  این است که با زندگی واقعی و مردم ترکیب می شود به طوری که برای مردم قابل لمس تر به نظر برسد. زمانی  فیس بوک که نامش حالا به متا تغییر کرده است فضایی از اینترنت را به خودش اختصاص داده بود که هم اکنون نیز پا برجا است ولی اگر بخواهیم متاورس را با شبکه جهانی اینترنت مقایسه کنیم این است  اینرتنت شامل برنامه های تلفن همراه  و وب سایت ها و کلیه خدماتی است که افراد در زندگی روزمره شان به آن نیاز دارند ولی باید پرسید که آیا در اینترنت می توان دنیای مجازی ساخت؟

چگونه میتوانیم از دارایی هایی که در اختیار داریم در دنیای متاورس از آنها مراقبت کنیم؟

 اکثر افرادی که در این زمینه کارشناس هستند میگویند که کمک های مالی بهترین راه حل برای این مشکل است ولی باز مبادله در دنیای متاورس نیز سختی خودش را دارد. ولی در آینده راه حل های دیگری نیز وجود خواهد داشت که به راحتی شما بتوانید در زمینه دارایی هایتان کارهایی انجام دهید. ایجاد کالای مجازی و انتقال آنها درمتاورس یکی از نکات مهمی است که در متاورس باید به آن توجه کرد. البته انواع مختلف ارزهای دیجیتالی نیز در دنیای متاورس قابل معامله خواهند بود. اگر بخواهیم موردی مثل متاورس را معرفی کنیم میتوانیم به فیلم آواتار اشاره خواهیم کرد که افرادی در یک سری کپسول ها میخوابیدند به طوری که در دنیای مجازی در نقش شخصیت های دیگر بودند.

چالش های پیش روی متاورس چیست؟

متاورس چالش هایی خواهد داشت که به مرور زمان آنها افزایش پیدا میکنند مثلا همه پلتفرم ها و شرکت ها اگر بخواهند وارد متاورس شوند باید از یک کد خاص که مخصوص شرکت خودشان است پشتیبانی نمایند و حتی باید برخی ویژگی های دیگر که در درون متاورس هست را نیز پشتیبانی بکنند. اما باید بگوییم که در دنیایی که از نظر فنی و زیبایی شناختی تفاوت وجود دارد این امکان به هیچ وجه میسر نیست. اگر در این بخش عدم پشتیبانی از برخی فرمت ها را در نظر نگیریم یک شی بسیار ساده مثل کلاه ممکن است بر روی یک شخصیت  عالی به نظر برسد ولی برای سایرین شاید خوب و مناسب نباشد بر اساس این مثال باید بگوییم که دنیای انتزاعی متاورس چیزی فراتر از درک ما خواهد بود ولی این را هم باید بدانیم که به طور حتم تا سال های آینده راهنمایی های خاصی در مورد متاورس منتشر خواهد شد.

اگر بخواهیم در یک دنیا به صورت آزادانه سفر کنیم حتما در ابتدا مثل آواتار عمل خواهیم کرد ولی درهنگام ورود به دنیای متاورس  باید کدهای مورد نیاز در متاورس را پشتیبانی کنیم تا بتوانیم داده های موجود در دنیا های متاورس را نیز بررسی کنیم.

 افرادی که از نظر تحرک محدود هستند میتوانند در متاورس نیز جابجا شوند ولی در محیطی سه بعدی این جابه جایی برایشان مشکل خواهد بود، چون در این جا علم فیزیک نیز وارد کار می شود و باید تمامی جوانب قبل از استفاده ازمتاورس بررسی شود.

آیا متاورس جایگزین شبکه جهانی اینترنت خواهدشد و یا این فقط یک شوخی است؟

مارک زاکربرگ مالک متا میگوید که متاورس نسخه بهبود یافته اینترنت است که کاربران تجربه ای متفاوت از استفاده از اپلیکیشن ها و صفحات وب را خواهند داشت. ولی اگر تفاوت ها را کنار بگذاریم  میتوان گفت که فضای متاورس جهت انجام بازی و تماشای فیلم ویا خرید کالاهای مجازی بسیار به اینترنت شباهت دارد.

رابطه میان NFT و متاورس چه می باشد؟

NFT نوعی دارای دیجیتال است که ارزش خودش را به عنوان رمز ارز حفظ کرده است و یک توکن  دیجیتال می باشد و مثل ارز های دیجیتالی مانند بیت کوین و اتریوم کاربرد دارد حالا ارتباط بین NFT و متاورس این است که متاورس به افراد این اجازه را میدهد تا دارای های دیجیتالیشان را به نمایش بگذارند و مولفه NFT به افراد این امکان را میدهد تا شی مورد نظرشان را در دنیای متاورس قیمت گذاری و ارزش گذاری نمایند.

نتیجه گیری

روز به روز که به جلو میرویم علم در حال پیشرفت است و اکنون با پدیده ای به نام متاورس آشنا هستیم، این پدیده ما را به دنیای واقعیت مجازی مرتبط میکند و به طور کلی جهانی منحصر به فردی می باشد اگر بخواهیم یک اسم برای متاورس بگوییم همان دنیای مجازی بهتر است و لی این بار همه میتوانند در این دنیای مجازی ب صورت عادی زندگی کنند.

به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 7 =

بیت کوین گلد
ارزهای دیجیتال
khabaz

بیت کوین گلد Bitcoin Gold

بیت کوین گلدBTG  یک هارد فورک ارز رمزنگاری شده منبع باز اصلی بود که در ۲۴ اکتبر ۲۰۱۷ راه اندازی گردید.این ارز دیجیتال یکی از

توکن اف فورس چیست؟
ارزهای دیجیتال
khabaz

توکن اف فورس چیست؟

توکن اف فورس نوعی ارز دیجیتال می باشد که هدف بوجود آوردن شرایط دموکراسی برای افزایش بهره وری پروژه های فعال در رسته حفظ و

ATR
تحلیل تکنیکال
khabaz

اندیکاتور دامنه واقعی متوسط ATR

اندیکاتور دامنه واقعی متوسط ATR یک  اندیکاتور در تحلیل تکنیکال است که با تجزیه طیف وسیعی از قیمت دارایی برای آن دوره، نوسانات بازار را