ارز دیجیتال Mana را  بشناسیم

ارز دیجیتال Mana را  بشناسیم

مقدمه

ارزهای دیجیتال از زمانی که پا بر این دنیا گذاشته توانستند تغییرات گسترده ای را در اقتصاد کلیه کشورها ایجاد کنند. با استفاده از ارزهای دیجیتال دیگر کسی نخواهد توانست خرید و فروش و روند های تعاملات را پیگیری کند و این امر باعث شده کمی ارز دیجیتال منحصر به فرد به نظر برسد. در ابتدای ابداع ارز دیجیتال فقط ما با بیت کوین آشنایی پیدا کردیم ولی رفته رفته  ارز دیجیتال بروز تر شد و ما امروز شاهد  ارزهایی مثل اتریوم و تتر و  انواع ارزهای دیگر هستیم که روز به روز نیز دنیای ارزهای دیجیتال در حال تبدیل شدن به یک جهان  منحصر به فرد می باشد که در آن همه چیز دیجیتالی خواهد بود. میخواهیم در این مقاله ارز دیجیتال Mana را بررسی کنیم.

معرفی ارز دیجیتال مانا

برای اینکه با ارز دیجیتال مانا آشنا شویم باید اول  با مولفه دیسنترالند آشنایی پیدا کنیم و آن را درک کنیم.

دیسنترالند یک نرم افزار است که قابلیت اجرا بر روی اتریوم را نیز دارد و به دنبال این است که یک دنیای مجازی به طور مشترک را راه بیندازد.

کاربرانی که در دیسنترالند  هستند میتوانند املاک  دیجیتالی را خریداری کنند و بفروشند و حتی در دنیای مجازی دیسنترالند افراد میتوانند با هم معامله کنند و بازی کنند. با گذشت زمان، این پلتفرم برای پیاده سازی اپلیکشین های پرداخت  و ارتباطات همتا به همتا استفاده می شود.

در دیسنترالند دو نوع مختلف توکن در دسترس هستند و بر عملیات های درون دیسنترالند نظارت دارند که عبارتند از:

LAND یک توکن غیر قابل تعویض است که برای تعریف مالکیت قطعات زمین  که در حوزه املاک دیجیتالی می باشد استفاده می شود.

MANA یک ارز دیجیتال است که خرید LAND و همچنین کالاها و خدمات مجازی مورد استفاده در دیسنترالند را تسهیل میکند.

تغییراتی که در نرم افزار دیسنترالند اعمال می شود بر اساس بلاک چین خواهد بود که به افرادی که مالک MANA هستند اجازه می دهد در مورد  اطلاعات جدید و مزایده های زمین و یارانه ها جهت پیشرفت در دیسنترالند رای دهند.

دیسنترالند چگونه کار می کند؟

برنامه دیسنترالند برای ردیابی بخش های املاک و مستغلات تعریف شده است و توسط توکن های LAND ساخته می شود.نرم افزار دیسنترالند از بلاک چین اتریوم برای ردیابی مالکیت در  این سرزمین دیجیتالی استفاده میکند و از کاربران خواهد خواست که توکن MANA خود شان را در کیف پول اتریوم نگه دارند تا با اکوسیستم این دنیای مجازی ارتباط برقرار کنند. همچنین افراد توسعه دهنده می توانند با طراحی و ساخت انیمیشن و برخی تعاملاتی که در املاک مجازی انجام داده اند در پلتفرم دیسنترالند نوآوری انجام دهند.

معماری دیسنترالند چگونه است

دیسنترالند دارای اجزا و لایه های زیادی  است که با استفاده از قرار داد های هوشمند اتریوم ساخته شده اند. لایه اجماع در اتریوم بخشی را حفاظت میکند که مسئولیت آن بخش  این است که مالکیت های بخش های زمین در دیسنترالند را ردیابی کند. هر بخش از LAND دارای یک سری مختصات منحصر به فرد می باشد که  در دنیای مجازی  نیز تمامی توضیحات مربوط به آن در بخش  منحصر به فرد خودش قرار دارد.

لایه محتوا نیز میتواند اتفاقات مربوطه را کنترل کند  که شامل موارد زیر می باشد:

 فایل های محتوا که به فایل های صوتی و تصویری ربط داده می شود.

فایل های اسکریپت که مکان   و وضع محتوای ارجاعی را نشان میدهد.

توضیح تعامل: تعامل همتا به همتا مانند  ارتباطات و چت صوتی و پیام رسانی.

در نهایت لایه بلاد رنگ تعاملات اجتماعی در دیسنترالند را از طریق آواتارهای کاربر، از جمله چت صوتی و پیام را تسهیل میکند.

بخش بازار و سازندگی دینسترالند

خارج از محیط دیسنترالند تیم مربوط به توسعه دیسنترالند یک بخش بازار را در دیسنترالند طراحی نموده اند و آن را رها گذاشته اند به طوریکه کاربران میتوانند بر نحوه ساخت بازار دسترسی داشته باشند.

 این بازار مجازی شرکت کنندگان را قادر می سازد تا توکن های LAND با قیمت یکسان MANA را مدیریت کنند و آنها را مبادله نمایند. مالکان میتوانند از بازار برای خرید  وفروش و یا انتقال بسته ها و سایر اقلام درون بازی  دیسنترالند مانند پوشیدنی ها و نام های منحصر به فرد استفاده کنند.

البته به این امر هم باید اشاره کنیم که تمامی تراکنش های موجود بین کیف پول های اتریوم توصیه می شود و بنابراین توسط شبکه اتریوم تایید شده و در بلاک چین تثبیت خواهد شد.

 ابزارهای سازنده دیسنترالند، به مالکان موجود اجازه میدهند تا یک تجربه منحصر به فرد را در بسته و بخش های زمین خود ایجاد کنند. صحنه های مربوط به تعامل ها از طریق ابزار ویرایش طراحی می شوند و اینجا همان جایی خواهد بود که توسعه دهندگان می توانند به کتابخانه های سفارشی شده  و بخش پرداخت دسترسی داشته باشند.

نحوه ذخیره سازی MANA و LAND چگونه است؟

 برای انجام روند تعامل به همراه دیسنترالند شما به یک کیف پول رمزنگاری نیاز دارید که به مرورگر شما اضافه می شود. البته تیم های توسعه در حال حاضر توصیه میکنند که از MetaMASK برای ذخیره توکن های MANA (ERC-20) و

LAND (ERC-721) استفاده کنند.

بخش دیسنترالند DAO چه می باشد؟

یکی از بخش های جالب دیسنترالند موضوع غیر متمرکز سازی منابع است. همان طور که گفته شد جامعه دیسنترالند مربوط به بخش زمین و دارای های دیجیتال می باشد که پیشرفت ها موجود در دیسنترالند را نیز کنترل می کند.

 به عنوان یک بخش غیرمتمرکز، این بخش، از کد منبع باز برای تنظیم قوانین موجود استفاده میکند. در دیسنترالند هر کسی که MANA دراختیار داشته باشد و یا مالک زمین باشد میتواند هم پیشنهاد ایجاد کند و هم درمورد چیزی رای بدهد.

 در این مقاله مطرح کردیم که MANA ارز بومی دیجیتالی دینسترالند است،  و اینکه عملکردش نه تنها مثل ارز دیجیتال است ، بلکه به دارندگان MANA قدرت رای دهی در بخش غیرمتمرکز دیسنترالند را نیز می دهد.

 برای شرکت در مدیریت غیرمتمرکز، کاربران MANA  ارز خودشان را  به بخش پیچیده MANA یعنی (wMANA) تبدیل میکنند و به همان حالت خودشان را در بخش غیر متمرکز نگه میدارند. هر (wMANA) یک رای در پیشنهادات  حکومتی  نیز می باشد.

همچنین شما میتوانید  MANA را در برخی صرافی ها در بازار دیسنترالند دریافت کنید. بخش غیرمتمرکز دارای خزانه ارز دیجیتال MANA نیز می باشد که مخصوص خودش است.

همان طور که در قسمت های قبل در مقاله مطرح شد،  LAND یک توکن غیر قابل تعویض است که نشان دهنده  این است که قطعات زمین متعلق به  افراد جامعه می باشد. درست مثل MANA قدرت رای دهی را به عنوان بخشی از پروتکل حکومتی فراهم می کند. ولی LAND نیاز به ماندن در بخش غیر متمرکز را ندارد و به ازای هر توکن LAND دو هزار رای دریافت خواهد شد.

نتیجه گیری:

در این مقاله ما ارز دیجیتال مانا را بررسی کردیم که به دیسنترالند مرتبط است، نکته ای که میخواهیم در بخش نتیجه اعلام کنیم این است که  از ابتدای ابداع ارزهای دیجیتال تا به الان یک دگرگونی خاصی در اقتصاد کل کشورها رخ داد ولی ارزهای دیجیتال توانستند هم در اقتصاد توسعه مثبت ایجاد کنند و هم میتوانند معایبی نیز داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =

آیکون
ارزهای دیجیتال
khabaz

پروژه آیکون ICON

آیکون بستری است که هدف آن تسهیل تعاملات بلاک چین های مستقل است که به آن ها جوامع نیز گفته می شود.در بستر آیکون جامعه

کومودو
ارزهای دیجیتال
Yavar313

کومودو Komodo چیست؟

پلت فرم بلاک چین کومودو با استفاده از رمزنگاری منبع کومودو برای انجام معاملات شفاف، ناشناس، خصوصی و قابل تعویض استفاده می شود. کومودو پلت