کومودو Komodo چیست؟

کومودو

پلت فرم بلاک چین کومودو با استفاده از رمزنگاری منبع کومودو برای انجام معاملات شفاف، ناشناس، خصوصی و قابل تعویض استفاده می شود. کومودو پلت فرم غیر متمرکز خود را تحت عنوان (ICO – DICO) ارائه می دهد. این فناوری به توسعه دهندگان ضمانت ارائه ی یک سکه ی شفاف در عین حفظ حریم خصوصی سرمایه گذاران از طریق ویژگی های داخلی کومودو را می دهد.برای اولین بار در تاریخ رمزنگاری، این امکان به وجود آمده است که بدون احتیاج به شخص ثالث قابل اعتماد، امکان انتشار و صدور ارز دیجیتال وجود داشته باشد.

کومودو

کومودو یک سیستم عامل امن و با ثبات و متقابل blockchain و اکوسیستم است که ارائه راه حل های فناوری پایان به پایان است. با استفاده از کومودو، پروژه ها می توانند blockchain های مخصوص به خود و میزبان فروش نشانه ها را ایجاد کنند. Komodo یک محل انشعاب Zcash است، به این معنی که ویژگی های مهیج که در Zcash وجود دارد، در شبکه Komodo نیز وجود دارد، مانند پروتکل اثبات دانش صفر. سکه کومودو واحد پول بومی است که توسط تیک KMD مشخص شده است. آنچه باعث برجسته شدن کومودو می شود این است که چگونه با اصول کلیدی فوق الذکر مقابله می کند: امنیت، مقیاس پذیری، سازگاری و قابلیت همکاری.

پلت فرم کمودو یک کیت کامل بلاک چین برای ICO ها و ضرب سکه های دیجیتال را فراهم می کند. توکن جدید به طور کامل با اکوسیستم سازگار است. تکنولوژی مستقل بلاک چین ما به توسعه دهندگان امکان داشتن یک بلاک چین محلی که اجازه ی کنترل کامل آن توسط آن ها وجود دارد را می دهد.

شروع کومودو

در ابتدا، کومودو به عنوان فرزندی از Bitcoin Dark (BTCD)، یک پروژه محرمانه شناخته شد که سعی در حل مسائل مربوط به حریم خصوصی بیت کوین داشت. با این حال، این پروژه کنار گذاشته شد و دوره رسمی تعویض Bitcoin Dark to ارز دیجیتال کومودو  komodo به پایان رسیده بود. گفته می شود که تولد رسمی پلاتفرم کومودو ۲۱ فوریه ۲۰۱۶ است، هنگامی که جیمز لی رهبر پروژه اعلامیه استقلال را اعلام کرد:

ما صاحبان دارایی از این طریق استقلال خود را از هرگونه تابلوی زنجیره ای اعلام می کنیم. مشخصات باز و مشترکاً در مورد انتقال دارایی اتمی زنجیره متقابل توسعه خواهد یافت. از هر بلاکچین فعلی یا آینده دعوت شده است تا به آن بپیوندد. هر بلاکچین نیاز به محافظت از منافع دارایی نخواهد داشت، بلکه باید به آنها کمک کند. در غیر این صورت، تمام دارایی ها به سادگی به بلاکچین هایی که انجام می شوند، منتقل می شوند. این یک تلاش استاندارد بینابینی است و باید آن را آگنوستیک و محور دارایی قرار داد. تیم کومودو نیز مانند اکثر سکه های حفظ حریم خصوصی مدتی ناشناس ماند.

با این حال، با توجه به اینکه پروژه بیشتر به خود جلب می کند، بسیاری از اعضای تیم تصمیم به شناسایی هویت خود گرفته اند.

تیم بیش از ۵۰ نفر کومودو توسط مدیران اجرایی Kadan Stadelmann (CTO)، بن Fairbank (GM)، استیو لی (CMO) و صدام حسین (QA & پشتیبانی) هدایت می شود. بنیانگذار جیمز لی، همچنین با عنوان “JL777” شناخته می شود به عنوان یک توسعه دهنده اصلی همکاری می کند.

حفظ حریم خصوصی و امنیت ویژگیهای اساسی شبکه ارز دیجیتال کومودو  komodo است. در ابتدا، این حریم خصوصی ZK-Snarks را از Zcash (ZEC) به ارث برد. سپس، بنیانگذار کومودو جیمز (با نام مستعار JL777) راه حل امنیتی خود، الگوریتم dPoW را توسعه داده است که در اصل عکس های فوری از blockchain Komodo را می گیرد و آنها را هر ۱۰ دقیقه در زنجیره بیت کوین قرار می دهد.

این شرکت دارای یک زنجیره کاملاً مستقل با زیرساخت های خاص خود است که می تواند از وقایع موجود در زنجیره اصلی کومودو بی تأثیر بماند. این با استفاده از زنجیره های موازی حاصل می شود، که با ساختن یک نسخه جداگانه از blockchain Komodo کار می کند. تمام زنجیره های موازی جدید با همان مکانیسم اجماع dPoW ایمن هستند. برای شکستن زنجیره موازی کومودو، یک مهاجم باید بر شبکه بیت کوین، زنجیره کومودو و زنجیره موازی به طور کلی غلبه کند. از این رو، توسعه دهندگان می توانند از مزایای یک blockchain مستقل با شبکه اشتراکی / اختصاصی و عملکرد قابل پیش بینی خود بدون هیچ گونه خطرات اضافی استفاده کنند.

توسعه دهندگانی که در پلت فرم کمودو ایجاد شده اند، با یک بلاک مستقل از خودشان شروع می شوند که بعدا به اکوسیستم کومودو متصل می شوند. از آنجا که بلاکچین شما به طور کامل بدون نیاز به محیط بیرون است، شما توسط شرکای کومودو محدود نمی شود.

کومودو به عنوان یک سکه خصوصی شروع به کار کرد، به یک پلت فرم تبدیل شد و در حال حاضر یک اکوسیستم رو به رشد است. اولین مرحله ایجاد اکوسیستم ما در حال انجام است و در حال حاضر با شریک رسمی خود، Monaize، برای راه اندازی بلاک چین خود در پلت فرم کمودو، همکاری می کند.

کیف پول ارز دیجیتال کومودو (KMD)

سه گزینه محبوب برای ذخیره سکه های KMD وجود دارد.

توسعه دهندگان پروژه دائماً کیف پول چند ارزی بومی آگاما را به روز می کنند.

می توانید آن را برای دستگاه های Windows ،MacOS ،Linux ،Android و iOS بارگیری کنید .

  • همچنین از کیف پول آگاما می تواند برای دریافت امتیاز KMD برای دریافت ۵٪ از پاداش های فعال کاربر استفاده شود.

اگر آدرس کیف پول آگاما با Z شروع می شود، باید وجوه خود را قبل از ۱۵ فوریه ۲۰۱۹ به آدرس دیگری منتقل کنید. آدرس های Z دیگر پشتیبانی نمی شوند، بنابراین انجام این کار اجباری است. کیف پول های سخت افزاری لجر نیز از KMD پشتیبانی می کنند. با این حال، این شرکت هشدار داده است مبنی بر اینکه سرویس Komodo KMD بعد از چنگال سخت آن در تاریخ ۱۴ دسامبر ۲۰۱۸ مختل خواهد شد. پس از بروزرسانی، کاربران نمی توانند حساب های KMD جدید اضافه کنند، تعادل را بررسی کنند یا KMD ارسال کنند. این که آیا کیف پول به پشتیبانی KMD ادامه خواهد داد بستگی به سازگاری فنی دارد.

نوآوری dPOW(وابسته به اثبات کار) کومودو، یک لایه ی امنیتی ایجاد می کند که از اطلاعات بلاک چین شما backup گیری می کند و آن را به بلاک چین بیت کوین متصل می کند. این پلت فرم همچنین از حفاظت حریم خصوصی اختیاری را از طریق ادغام گواهینامه های Zero-Knowledge ارائه می دهد.

ارزجو

به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
یک دیدگاه
۱۴ آبان ۱۴۰۰

My brother recommended I might like this web site. He was totally right.
This post actually made my day. You cann’t
imagine just how much time I had spent for this information! Thanks!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + دوازده =

صرافی DYDX را بشناسیم
ارزهای جدید
زرین حاتمی

صرافی DYDX را بشناسیم

صرافی DYDX را بشناسیم مقدمه امروزه ارز های دیجیتال تمامی دنیا و معاملات را فراگرفته اند و توانسته اند در اقتصاد تمامی کشورها اسم و

نانس
ماینینگ
khabaz

نانس Nonce یعنی چی

نانس عددی است که به یک بلوک هش شده یا رمزگذاری شده در یک بلاکچین اضافه می شود که با استفاده مجدد از آن، محدودیت

استیبل کوین
ارزهای دیجیتال
khabaz

استیبل کوین چیست

استیبل کوین Stablecoin  یک نوع جدید از ارزهای رمزپایه است که تلاش می کند ثبات قیمت را ارائه دهد و توسط دارایی ذخیره پشتیبانی شود.در