اندیکاتور کلینگر

نوسانگر کلینگر

اندیکاتورر کلینگر(Klinger Oscillator) توسط استیون کلینگر ساخته شد تا روند طولانی مدت جریان پول را تعیین کند و در عین حال حساسیت کافی برای تشخیص نوسانات کوتاه مدت را داشته باشد.این شاخص، حجم عبوری از اوراق بهادار را با حرکات قیمت اوراق بهادار مقایسه می کند و سپس نتیجه را به یک نوسانگر تبدیل می کند.

اندیکاتور کلینگر تفاوت بین دو میانگین متحرک را نشان می دهد که بیش از قیمت استوار هستند و معامله گران برای نشان دادن واژگونی بالقوه قیمت، مراقب واگرایی در شاخص هستند.مانند نوسانگر های دیگر می توان یک خط سیگنال اضافه کرد تا سیگنال های تجاری اضافی را ارائه دهد.همچنین معامله گران از ابزارهایی مانند خط روند، میانگین متحرک و سایر شاخص ها برای تأیید علائم تجاری استفاده خواهند کرد.علاوه بر این، معامله گران ممکن است از نوسانگر همراه با الگوهای نمودار مانند کانال های قیمت به عنوان راهی برای تأیید شکست یا شکست استفاده کنند.

تفسیر جهت قیمت در نوسانگر کلینکر

اندیکاتور کلینگر برای محاسبه نسبتاً پیچیده است اما براساس داده های موجود با مشاهده تفاوت بین دو میانگین متحرک نمایی حجم نیرو که شامل بازه های زمانی مختلف است (به طور معمول ۳۴ و ۵۵) محاسبه می کند.ایده این است که نشان دهد چگونه حجم عبوری از اوراق بهادار بر جهت قیمت بلند مدت و کوتاه مدت آن تأثیر می گذارد.

خط سیگنال :

برای ایجاد سیگنالهای خرید یا فروش از یک خط سیگنال (میانگین متحرک ۱۳ دوره) استفاده می شود.این روش بسیار شبیه سیگنالهایی است که با شاخصهای دیگری مانند واگرایی همگرایی میانگین متحرک ایجاد می شوند.اگرچه این ها سیگنال های اساسی تولید شده توسط این شاخص ها هستند اما توجه به این نکته ضروری است که این تکنیک ها ممکن است سیگنال های تجاری زیادی تولید کنند که ممکن است در بازارهای فرعی چندان موثر نباشند.

روند برتر :

هنگامی که یک دارایی در یک روند صعودی کلی قرار دارد، مانند زمانی که بالاتر از میانگین متحرک ۱۰۰ دوره ای خود باشد و کلینگر  بالای صفر باشد یا از بالای صفر حرکت کند، معامله گران می توانند وقتی نوسانگر کلینگر بالای خط سیگنال از پایین حرکت می کند خرید کنند.کلینگر خاطرنشان کرد وقتی سهام در روند صعودی قرار دارد و سپس به سطوح غیرمعمول پایین زیر صفر سقوط می کند و سپس بالاتر از خط سیگنال خود حرکت کند، این یک موقعیت طولانی مطلوب است.

روند نزولی :

هنگامی که یک دارایی در روند نزولی کلی قرار دارد، معاملات وقتی که نوسانگر کلینگر زیر خط سیگنال از بالا حرکت می کنند، می توانند بفروشند. در حقیقت کلینگر بر این عقیده بود که این مورد به ویژه هنگامی قابل توجه است که اندیکاتور جهشی غیر مشخص بالای صفر را مشاهده کرده است.

خط صفر همچنین توسط برخی معامله گران برای نشان دادن انتقال از روند صعودی به روند نزولی یا بالعکس استفاده می شود، در حالی که چنین سیگنال هایی همیشه با حرکت قیمت موافق نیستند، حرکت بالای صفر به تایید افزایش قیمت کمک می کند، در حالی که افت زیر صفر به تایید کاهش قیمت کمک می کند.

نوسانگر کلینگر و واگرایی :

نوسانگر کلینگر همچنین از واگرایی برای شناسایی زمانی که ورودی های نشانگر جهت حرکت قیمت را تأیید نمی کنند استفاده می کند.این در حالی است که ارزش اندیکاتور در حال حرکت به سمت بالا است در حالی که قیمت امنیت همچنان کاهش می یابد که این یک علامت صعودی است و این یک سیگنال نزولی است که قیمت در حال افزایش است اما شاخص در حال سقوط است. واگرایی را می توان با تقاطع های خط سیگنال همراه کرد تا معاملات را ایجاد کند، به عنوان مثال، اگر واگرایی نزولی ایجاد شود می توان دفعه بعدی که کلینگر از زیر خط سیگنال عبور کرد، فروش یا فروش کوتاه آغاز شود.

مقایسه نوسانگر کلینگر و حجم تعادل

نوسانگر کلینگر از قیمت و حجم برای ایجاد دوEMA  استفاده می کند و بعد اندیکاتور تفاوت بین این دو را نشان می دهد، سپس یک خط سیگنال اضافه می شود تا علائم تجاری اضافی را ارائه دهد.حجم تعادل از این نظر ساده است که مجموعاً در حال اجرا از حجم مثبت یا منفی است و اگر جریان بستن بالاتر از بسته قبلی باشد، حجم مثبت به مجموع در حال اجرا اضافه می شود یا اگر بسته شدن جریان فعلی زیر بسته قبلی باشد، حجم از مجموع در حال اجرا کم می شود.

+

به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 5 =

آدرسهای مخفی
ارزهای دیجیتال
khabaz

آدرس های مخفی

آدرس های مخفی در معاملات انجام شده از طریق ارزهای رمزنگاری شده در یک شبکه بلاکچین برای جلوگیری از دسترسی عمومی به طرف های درگیر

ارز ANC چیست؟
ارزهای دیجیتال
زرین حاتمی

ارز ANC چیست؟

با توسعه امور مالی غیرمتمرکز، بسیاری از محصولات و خدمات در بازار به فعالیت خود ادامه می دهند. جدیدترین و جالب ترین آنها پروتکل لنگر

اندیکاتور آرون
تحلیل تکنیکال
khabaz

اندیکاتور آرون Aroon

اندیکاتور آرون یک شاخص در تحلیل تکنیکال است که برای شناسایی تغییرات روند قیمت یک دارایی و همچنین قدرت آن روند استفاده می شود.در واقع