ارز INST چیست؟

بخش مالی غیرمتمرکز (DeFi) مسلما پر بارتر  از همیشه است و در سال گذشته با نرخ فوق العاده ای رشد کرده است. طبق گفته DeFi Pulse، در واقع، صنعت DeFi از حدود ۱ میلیارد دلار در مجموع ارزش قفل شده (TVL) در مارس ۲۰۲۰ به حدود ۳۸ میلیارد دلار از امروز رسیده است. این نشان می دهد که چگونه صنعت DeFi یکی از داغ ترین روندها در کریپتو است و چگونه پول به این بخش سرازیر می شود. نه تنها مقدار پول قفل شده در پروژه های DeFi افزایش یافته است، بلکه تعداد برنامه ها و راه حل های غیرمتمرکز نیز افزایش یافته است. با این حال، تعداد زیاد گزینه های مختلف مشکلاتی را برای کاربران ایجاد می کند، زیرا عملکرد در بسیاری از پلتفرم های مختلف پخش می شود. برای سهولت زندگی کاربران، راهکاری در قالب INST در اختیار ما قرار گرفته است.

هنگام  جست و جو در دنیای مالی، کاربران می توانند بیشتر کارها را از بانک های معمولی خود انجام دهند. این بدان معنی است که یک پلتفرم واحد وجود دارد که عملکردهای مهم مختلفی را ارائه می دهد. برخی از آنها می تواند وام گرفتن، انجام معاملات و همچنین سرمایه گذاری باشد. این توسط برخی از شکاکان DeFi به عنوان یک اشکال بالقوه دنیای DeFi تلقی می شود، زیرا عملکردی مانند این اغلب در بین چندین برنامه غیرمتمرکز مختلف (dApps) پخش می شود. این بدان معنی است که برای انجام اقدامات مختلف، گاهی اوقات باید وجوه از پلت فرمی به پلتفرم دیگر منتقل شود و این روند می تواند تا حدودی آزاردهنده شود.

با این حال، برای پر کردن این شکاف، INST توسعه داده شد. به طور خاص، توسعه INST برای اتصال وب غیرمتمرکز به یک پلتفرم ساده که همه می توانند از آن استفاده کنند، آغاز شد.

DeFi چیست؟

برای درک ارزش INST، ما همچنین باید کشف و درک کنیم که DeFi چیست. به طور خلاصه، DeFi یک اکوسیستم مالی غیرمتمرکز است که بر اساس فناوری بلاک چین ساخته شده است. اکثر برنامه های DeFi با استفاده از بلاک چین اتریوم ساخته می شوند و اتریوم را به بخشی ضروری از این اکوسیستم تبدیل می کنند. با این حال، بلاک چین های قرارداد هوشمند دیگری نیز با برنامه های DeFi مخصوص به خود وجود دارند.

یکی از موضوعات اصلی که DeFi قصد دارد آن را حذف کند، مقامات مرکزی است که صنعت مالی سنتی را کنترل می کنند. یکی از نمونه های یک مرجع مرکزی بانک ها هستند و با فناوری بلاک چین و قراردادهای هوشمند می توان آنها را از معادله خلاص کرد.

در مرکز اکوسیستم DeFi برنامه های غیرمتمرکز (dApps) قرار دارند. اینها کاملاً شبیه برنامه های معمولی هستند، اما همانطور که از نام ممکن است نشان دهد ماهیت آنها غیرمتمرکز است. به لطف dApps، یک سیستم مالی نوآورانه تر امکان پذیر است. این به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا سیستم های پیشرفته تری ایجاد کنند که می توانند نیاز به واسطه ها را از بین ببرند.

برخی از مناطقی که DeFi در آن قابل اجرا است، وام دادن و استقراض، مبادله ارز و بیمه است. پروتکل‌ها یا dApp‌های موجود وجود دارد، مانند Compound و Maker، که در حال حاضر کار می‌کنند، اما در ادامه مقاله به آن خواهیم پرداخت.

INST چیست؟

به زبان ساده، INST یک برنامه غیرمتمرکز است که به عنوان پلی عمل می کند که چندین پروتکل مختلف را در وب غیرمتمرکز به هم متصل می کند. این بدان معناست که INST dApp های مختلف را در یک برنامه واحد ادغام می کند تا همه عملکردهای آنها را مدیریت کند.

برخی از پروژه هایی که در این اپلیکیشن قابل مدیریت هستند Compound و Uniswap هستند. به جای جابجایی بین پروتکل ها، می توان همه چیز را از طریق رابط کاربر پسند INST مدیریت کرد.

در نهایت، INST یک رابط کاربری ارائه می‌کند که افراد را قادر می‌سازد تا با چندین dApp مختلف در یک پلتفرم ارتباط برقرار کنند. این بدان معناست که کاربران را قادر می سازد تا به پتانسیل کامل DeFi دسترسی داشته باشند و زندگی را برای همه کاربران آسان تر کند. با جمع آوری تمام این پروتکل های مختلف در یک داشبورد واحد، آنها می توانند تجربه بسیار بهتری برای مشتری ایجاد کنند.

INST چگونه کار می کند؟

استفاده ازINST بسیار آسان است و تنها چیزی که کاربر نیاز دارد یک کیف پول web3 Ethereum است. یکی از نمونه‌های کیف پول web3 MetaMask است، یک افزونه با نصب آسان برای انتخاب مرورگرهای وب. هنگامی که کاربر یک کیف پول web3 را نصب کرد، امکان مدیریت تمام دارایی ها از رابط INST وجود دارد.

بنابراین، چگونه همه این کار ها امکان پذیر است از آنجایی که این برنامه غیرمتمرکز است و از قراردادهای هوشمند برای یکپارچه سازی سایر dApp ها استفاده می کند. INST از قراردادهای هوشمند استفاده می کند که ورودی ساده کاربران را دریافت می کند و آن را برای انجام اقدامات پیچیده تر ترجمه می کند. سپس برنامه این قراردادها را اجرا می کند، که به کاربران یک راه آسان و تجربه مدیریت دارایی های خود را می دهد. نکته مهمتر در مورد این برنامه این است که آنها هیچ هزینه ای برای خدمات خود دریافت نمی کنند. با این حال، برای کاربران رایگان نخواهد بود زیرا آنها همچنان باید بودجه لازم برای پرداخت گس مورد نیاز برای اجرای قراردادهای مورد نیاز را فراهم کنند.

علاوه بر این، تمام داده‌هایINSTعمومی هستند و برنامه هیچ یک از دارایی‌های کاربر را در اختیار ندارد. این به کاربر بهترین را می دهد. مزایای امنیتی عدم تمرکز با یک پلت فرم متمرکز برای مدیریت دارایی ها که تجربه کاربری بهتری را برای مصرف کنندگان فراهم می کند.

به لطف استفاده از قراردادهای هوشمند برای اتصال چندین dApp مختلف، کاربر می تواند عملکردهایی مانند:

امانت دادن

قرض گرفتن

مبادله

اعمال نفوذ

چگونه با INST شروع کنیم

اولین قدم برای شروع کار با INST، خرید کیف پول web3 است. یکی از نمونه‌های کیف پول تمیز MetaMask است که نصب آن آسان است و عملکرد بسیار خوبی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

اتصال کیف پول

هنگامی که یک کیف پول دارید، باید آن کیف پول را نیز به INST متصل کنید. این یک فرآیند نسبتا آسان است و اولین قدم فشار دادن دکمه اتصال در سمت راست بالای داشبورد است.

با فشار دادن دکمه، دو گزینه (حداقل) دریافت خواهید کرد. یکی برای اتصال کیف پول با استفاده از WalletConnect و دیگری برای اتصال کیف پول ها از طریق کیف پول کوین بیس. با این حال، اگر افزونه MetaMask را روی مرورگر خود نصب کرده باشید، جایگزین سومی دریافت خواهید کرد که به شما امکان می دهد MetaMask را به INST متصل کنید.

اگر یکی از دو گزینه اول را انتخاب کنید، یک کد QR ظاهر می شود که برای اتصال کیف پول خود باید اسکن کنید. برای جایگزین کوین بیس، به اپلیکیشن کیف پول کوین بیس نیاز دارید. این اپلیکیشن را هم از اپ استور و هم از گوگل پلی می توانید دانلود کنید. به محض دانلود برنامه، می توانید کیف پول خود را با اسکن QR-code ارائه شده توسط INST به INST پیوند دهید. به محض اسکن QR-code کیف پول متصل می شود و موارد زیر در سمت راست صفحه ظاهر می شود که به شما امکان می دهد یک حساب کاربری ایجاد کنید.

گام بعدی فشار دادن دکمه “ایجاد حساب” است که یک اعلان فشار به برنامه تلفن همراه کیف پول شما راه اندازی می کند.

با این حال، برای ایجاد حساب کاربری و نهایی کردن فرآیند راه‌اندازی، باید هزینه استخراج را بپردازید. در حال حاضر، هزینه اتصال کیف پول حدود ۰.۰۳۲۲ ETH است که تقریباً برابر با ۵۳ دلار است. این کارمزد بسیار بالایی است، اما به این دلیل است که هزینه گس برای اتریوم در حال حاضر بسیار بالا است. مشکل قیمت بالای گس ناشی از اثر شبکه شلوغی است که اتریوم در حال تجربه آن است.

علاوه بر این، این در نهایت به این معنی است که برای اتصال کیف پول خود به INST باید وجوه کافی در حساب خود داشته باشید. پس از پرداخت هزینه گس، درخواست در حال بررسی است و در اسرع وقت اجرا خواهد شد. زمان ممکن است متفاوت باشد، و شما می توانید با پرداخت هزینه ای بالاتر از حد معمول، روند را تسریع کنید. به محض اینکه برنامه تراکنش را تأیید کرد، حساب INST شما باید فعال شود.

عملکرد INST

همانطور که در مقدمه اشاره کردیم، INST پلی است بین سایر dApp ها و پروتکل ها. INST را می توان برای انجام چندین عمل مفید مانند وام و وام، مبادله و اهرم استفاده کرد. با این حال، آنچه که ما به جزئیات بیشتری در مورد آن پرداختیم این است که چگونه و از طریق چه خدماتی این قابلیت ها امکان پذیر است. اجازه دهید به برخی از محبوب ترین پروتکل هایی که می توانید هنگام استفاده از INST استفاده کنید، نگاهی بیاندازیم.

وام و قرض – Compound

در اصل Compound پروتکلی برای وام دادن و قرض گرفتن ارزهای دیجیتال با استفاده از فناوری بلاک چین است. این امر Compound را به یک پروتکل بازار پول در اتریوم تبدیل می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد ارزها را واریز و قرض کنند.

هنگام انجام این اقدامات، می توان نرخ بهره را به دست آورد یا به ازای قیمت نرخ ها وجوه قرض کرد. Compound نیز ماهیت الگوریتمی دارد، به این معنی که الگوریتم‌ها نرخ بهره پروتکل را کنترل می‌کنند تا متناسب با عرضه و تقاضا باشد.

Compound در واقع یکی از برنامه‌های اصلی DeFi است و از هم‌اکنون، این پروتکل بیش از ۹ میلیارد دلار دارایی دارد که در ۹ بازار مختلف سود کسب می‌کنند.

Swapping — Uniswap

پروتکل اصلی دیگری که با INST ادغام شده است Uniswap است. Uniswap یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) است که به کاربران اجازه می دهد تا توکن های ERC-20 را مبادله کنند. صرافی به کاربران اجازه می دهد تا توکن ها را بدون نیاز به یافتن شخصی در طرف دیگر معامله، مبادله کنند. این را می توان انجام داد زیرا Uniswap دارای یک استخر نقدینگی جهانی از توکن های ERC-20 است که می توان بلافاصله از آن کاربران را تامین کرد. به عنوان مثال، یک مجموعه موجود از DAI و ETH وجود دارد که به این معنی است که کاربران می‌توانند مستقیماً توکن‌های خود را با یکی از آنها تعویض کنند.

علاوه بر این، یکی دیگر از عملکردهای مهم در سیستم Uniswap تامین نقدینگی است. از آنجایی که دارایی ها هستند، این استخر باید پر شود که از طریق تامین کنندگان نقدینگی انجام می شود. در ازای ارائه نقدینگی به استخر، ارائه دهندگان نقدینگی توکن های استخری را دریافت می کنند که نشان دهنده سهم تامین کننده نقدینگی از دارایی های استخر و درصدی از کارمزد معاملات است. سپس این توکن ها می توانند معامله شوند یا به صرافی منتقل شوند.

چیزی که در مورد INST عالی است این است که این توانایی را دارد که از مزایای استخر نقدینگی غیرمتمرکز Uniswap استفاده کند و به کاربران اجازه دهد تا مبادلات را مستقیماً از طریق رابط خود انجام دهند.

موقعیت های بدهی وثیقه -Maker

آخرین تابعی که در این مقاله به آن اشاره می کنیم، توانایی انجام اقدامات مربوط به نسخه Maker از یک مشتق مالی است که یک موقعیت بدهی وثیقه یا CDP است. CDP یک موقعیت بدهی است که دارایی زیربنایی پشتوانه آن است. موقعیت بدهی به کاربران این امکان را می دهد که یک دارایی را به عنوان وثیقه در یک قرارداد هوشمند برای دریافت وام در پلت فرم Maker وارد کنند. به محض اینکه شخصی دارایی را سپرده گذاری کرد، سپرده گذار می تواند معادل دلار آمریکا را در DAI که می خواهد وام بگیرد، تولید کند. هنگامی که این توکن ها به آنها اعطا شد، آزادند تا آنطور که می خواهند با آنها معامله کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − هفت =

الگوی مارابوزو
کلیپ
khabaz

الگوی ادامه دهنده مارابوزو

توی این ویدئو شما با الگوی ادامه دهنده مارابوزو آشنا می شوید.هر وقت این الگو را در چارت دیدید به احتمال زیاد چارت روند قبلی

قدرت خرسها
تحلیل تکنیکال
khabaz

اندیکاتور قدرت خرس ها (bears power)

اندیکاتور قدرت خرس ها یکی از انواع نوسانگر ها می باشد که توسط الکساندر الدر طراحی گردید و در کتاب وی به نام تجارت برای

کومودو
ارزهای دیجیتال
Yavar313

کومودو Komodo چیست؟

پلت فرم بلاک چین کومودو با استفاده از رمزنگاری منبع کومودو برای انجام معاملات شفاف، ناشناس، خصوصی و قابل تعویض استفاده می شود. کومودو پلت