هایپرلجر (Hyperledger) چیست؟

هایپرلجر

پارچه هایپرلجر (Hyperledger Fabric) یک پروژه منبع باز از بنیادLinux(لینوکس)،چارچوب بلاک چین مدولار و استاندارد برای پلتفرم های بلاک چین سازمانی است. معماری باز و مدولار که به عنوان پایه ای برای توسعه برنامه های کاربردی و راه حل های صنعتی طراحی شده است که از اجزای Plug-and-Play برای قرار دادن طیف وسیعی از موارد استفاده می کند.

هایپرلجر

 نحوه عملکرد هایپرلجر چگونه است؟

پارچه هایپرلجر(Hyperledger Fabric)یک پلتفرم دفتر باز اثبات شده،درجه یک و توزیع شده است که دارای کنترل حریم خصوصی پیشرفته است. بنابراین فقط داده هایی که قصد دارید به اشتراک گذاشته شوند بین شرکت کنندگان مجاز(شناخته شده) به اشتراک گذاشته می شوند.

قرار دادهای هوشمند فرایندهای تجاری را که می خواهید با شرایط خودکار بین طرفین که در خطوط کد نوشته اند خودکار کنید،کد توافق نامه های موجود در آن،در سراسر شبکه بلاک چین توزیع شده و نامتمرکز وجود دارد.

 معاملات قابل پیگیری و برگشت ناپذیر هستند و بین سازمان ها اعتماد و اطمینان خاطر را ایجاد می کند که این امر موجب می شود مشاغل بتوانند سریع تر تصمیمات آگاهانه بگیرند و در وقت صرفه جویی کنند .همچنین در کاهش هزینه ها و خطرات کمک کننده است.

 مزایای پارچه هایپرلجر چیست؟

 مزایای متعددی دارد که شامل موارد زیر هستند:

 شبکه مجاز

اعتماد نامتمرکز را در شبکه شرکت کنندگان شناخته شده ایجاد کنید تا یک شبکه باز شرکت کنندگان ناشناس.

 معاملات محرمانه

فقط داده هایی را که می خواهید به اشتراک بگذارید در معرض دید طرفینی قرار دهید که قصد دارید داده ها را با آنها به اشتراک بگذارید.

 معماری قابل اتصال

زنجیره بلوک را متناسب با نیاز های صنعت یا معماری قابل اتصال ونه یک رویکرد همه جانبه تنظیم کنید.

 آسان برای شروع

به جای یادگیری زبان ها و معماری های سفارشی،قرار داد های هوشمند را به زبان هایی که تیم شما امروز در آن ها کار می کند برنامه ریزی کنید.

 چرا هایپرلجر فابریک چارچوبی در بستر بلاک چین IBM است؟

آی بی ام (IBM) به مشاغل توصیه می کند که تنها با استفاده از منبع آزاد رایگان ، راه حل تولید بلاک چین ایجاد نکنند. IBM (و سایر فروشندگان) توزیع های تجاری را ارائه می دهند که شامل ابزار و پشتیبانی می شود. پلتفرم بلاک چین IBM توزیع تجاری IBM از هایپرلجر است که شامل پشتیبانی کامل ۲۴x7x365 از راه حل منبع باز با توافقنامه های سطح خدمات (SLA) است. این ابزار دارای پیشرفته ترین مجموعه ابزارهای بهره وری برای ایجاد ، مدیریت و عملکرد راه حل بلاک چین شما است.

 وسعت کارآمدی هایپرلجر

هایپرلجر (Hyperledger Fabric)یک بلاک چین منبع باز برای تجارت است مبتکران در طیف گسترده ای از صنایع-امور مالی ، بانکداری ، مراقبت های بهداشتی ، اینترنت اشیا ، زنجیره تامین ، تولید و فناوری-با استفاده از پارچه هایپرلجر ، چارچوب های باز ، استاندارد شده و مبتنی بر بلاک چین درجه یک سازمانی را ایجاد می کنند.

 چه ارتباطی بین هایپرلجز و متاکوین ها وجود دارد؟

متاکوین (Metacoin)قصد دارد دو مسئله اساسی در فناوری بلاک چین – مقیاس پذیری و امنیت – را با پیاده سازی گره خود در LinuxONE(لینوکس وان)حل کند. با انجام این کار ، Metacoin(متاکوین) نه تنها می تواند اطلاعات کاربران را ایمن و محافظت کند بلکه میلیون ها تراکنش در ثانیه را به صورت ایمن و مطمئن انجام می دهد. مایک کایاموری ، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران این شرکت گفت: “ما خوشحالیم که اولین صرافی ارزهای رمزنگاری شده جهانی هستیم که Metacoin را به دارایی های دیجیتالی ما در Liquid اضافه کرده است و همچنین اولین صرافی هستیم که می توانیم از پروژه های ساخته شده بر روی هایپرلجر پشتیبانی کنیم.” Liquid “توانایی حمایت از پروژه های مبتنی بر هایپرلجر مطمئناً گامی مهم در جهت ماموریت ما برای تامین نقدینگی برای اقتصاد رمزنگاری شده است.”

 توضیحاتی در رابطه باMetacoin (متاکوین)

 اولین ارز رمزنگاری شده مبتنی بر Hyperledger ، که در سال ۲۰۱۷ تأسیس شد. شبکه اصلی خود را در اکتبر ۲۰۱۸ راه اندازی کرد. Metacoin که به عنوان یک شبکه مجاز طراحی شده است که  با استفاده از فناوری Hyperledger ، همچنین یک بلاک چین عمومی است که به طور آشکار امکان به اشتراک گذاشتن تاریخ معاملات را فراهم می کند که ارزهای رمزنگاری شده سنتی هنوز نتوانشته اند بر آن برتری یابند و به عنوان اولین ماین تجاری و در  اولین صرافی ارز های رمزنگاری شدهLiquid لیست میشود که  بر اساس پارچه Hyperledger فوندانسیون لینوکس(Linux)منتشر شد.

متاکوین (Metacoin) یک پروژه متمرکز بر گسترش اکوسیستم بلاک چین با حل مسائل اساسی است.

 هدف متاکوین گسترش اکوسیستم متاکوین از طریق حل و بهبود مشکلاتی است که در ارزهای رمزنگاری شده سنتی وجود دارد. امروزه از طریق استفاده از پارچه هایپرلجر منبع باز و نصب گره های هایپرلجر در متاکوین، لینوکس وان قابلیت اطمینان و رشد مدل های تجاری بلاک چین را تضمین می کند. متاکوین از طریق پیاده سازی محفظه سرویس ایمن (IBM)و (SSC) در LinuxONE(لینوکس وان) ، ایجاد یک اکوسیستم بلاک چین موفق را ارائه می دهد و مدیریت ایمن دارایی های دیجیتال را ارائه می دهد و امکان توسعه کدهای زنجیره ای را فراهم می آورد.

 توضیحاتی در رابطه با لیکویید Liquid

در مورد میتوان گفت که در سال ۲۰۱۴ تأسیس شده است و یک شرکت پیشرو در زمینه فناوری جهانی است که (Liquid.com) را مدیریت می کند. و یک پلتفرم جهانی رمز ارز که تجارت ، مبادله و خدمات مالی نسل بعدی را که از فناوری بلاک چین پشتیبانی می کند وارائه می دهد. Liquid با دفاتر خود در ژاپن ، سنگاپور ، ویتنام ، و در آینده  با  ایالات متحده ، شبکه ای قوی از شرکای محلی را با تجربه تیمی گسترده و مجرب در زمینه محصولات بانکی و مالی ترکیب می کند تا بهترین خدمات مالی را برای مشتریان خود ارائه دهد. امروزه Liquid بزرگترین پلتفرم رمزنگاری جهان از نظر حجم معاملات می باشد که در ژاپن تنظیم شده است که مجهز به World Book(ورلد بوک)  است و به مشتریان تطبیق قیمت بیشتر و نقدینگی عمیق تری را برای جفت های مختلف فیات و ارزهای رمزنگاری شده ارائه می دهد. Liquid خدمات معاملاتی برای ارزهای رمزنگاری شده اصلی مانند بیت کوین و اتریوم در برابر جفت ارزهای فیات به ین ژاپن ، دلار آمریکا ، سنگاپور و استرالیا ارائه می دهد.

ارزجو

به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =

آموزش
Yavar313

اثبات سهام چیست؟

مکانیسم اساسی است که اعتبارسنجها را پس ازدریافت سهام کافی فعال می کند. برای اتریوم ، کاربران برای اعتبارسنجی باید ۳۲ ETH را شرط بندی

شت کوین
ارزهای دیجیتال
khabaz

شت کوین Shitcoin

اصطلاح شت کوین به ارز رمزنگاری شده با ارزش کم یا ارز دیجیتالی گفته می شود که هیچ هدف فوری و قابل تشخیصی ندارد.این کلمه