هودل (HODL) چیست؟

هودل (HODL)

 درک عامیانه بیت کوین می تواند به نفع جامعه سرمایه گذاران در طول گاو نر بعدی بیت کوین باشد. هودل یکی از پرکاربردترین اصطلاحات عامیانه در جامعه بیت کوین است. برخی از افراد گه گاه به اشتباه می گویند که هودل مخفف کلمه “برای زندگی عزیز نگه دارید” است. در حالی که این مخفف دقیق است اما کمی تاریخ تجدیدنظرطلب است. به نظر می رسد که هودل در واقع به عنوان غلط املایی  کلمه “نگه” ایجاد شده است. هفت سال پیش ، ساعت ۱۰:۰۳ صبح UTC ، یک کاربر انجمن مشتاق Bitcointalk با نام GameKyuubi یک راهپیمایی نیمه قابل فهم (پس از چند نوشیدنی ، اعتراف می کند) در مورد تصمیم ناگوار معامله بیت کوین که در طول افزایش قیمت ناپایدار انجام داد، ارسال کرد.

هودل (HODL)

در دسامبر ۲۰۱۳ وی در پست خود نوشت ، “من هودل میکنم” در تلاش برای برقراری ارتباط از آن زمان به بعد ، صرف نظر از شرایط بازار ، بیت کوین خود را به جای فروش نگه می دارد.

در عرض چند ساعت ، این اشتباه تایپی به صورت میم و GIF به هر کانال اجتماع بیت کوین راه پیدا کرد و هودلینگ را وارد تاریخ رمزنگاری بومی کرد.

تا به امروز ، طرفداران بلند مدت بیت کوین از این اصطلاح به عنوان فریاد تجمع استفاده می کنند تا به جامعه یادآوری کنند که حتی در ناپایدارترین تغییرات قیمت ، همچنان قوی باقی می مانند.

همانطور که GameKyuubi نوشت ، “در یک بازی با جمع صفر مانند این ، معامله گران فقط در صورت فروش می توانند پول شما را بگیرند.” هودل نقش ویژه ای در کاسا ایفا می کند ، زیرا می بینیم که بیت کوین در سرمایه گذاری و صرفه جویی طولانی مدت بیت کوین بر هر فردی که صاحب آن است و کل جامعه تأثیر بیشتری دارد. ما به عنوان حامیان سرسخت هودل ، استانداردهای صنعت را برای خود مراقبتی ایمن و کاربرپسند تعیین می کنیم تا مطمئن شویم بیت کوین شما ایمن و در دستان شماست-نه شخص دیگری.

اگرچه هودل یکی از مهمترین اصطلاحات عامیانه بیت کوین است که باید بدانید ، اما این تنها نوک کوه یخی است که هر سرمایه گذار بیت کوین باید بداند.

 5 اصطلاح عامیانه رمزنگاری برتر

اف یو دی(FUD):

“اگر کسی به شما بگوید بیت کوین یک حباب است ، فقط FUD دارد.”

 اف یو دی(FUD) یا “ترس ، عدم اطمینان و تردید” یک واژه ساده است که احساساتی را که سرمایه گذاران می توانند در دوره های زمانی ناپایدارتر بازار ، هنگامی که چرخه های خبری اصلی منفی رخ می دهد و سایر لحظات ناراحت کننده در اطراف اکوسیستم بیت کوین احساس می کنند ، احساس می کند.

 در این دوره ها ، Casa به شما توصیه می کند که با وجود گسترش FUD ، بیت کوین خود را هودل کنید.

 رکت:

 ریشه در کلمه “خراب شده” دارد. هنگام اشاره به سرمایه گذار (هایی) که معامله بدی انجام داده اند یا به طور کلی سکه های زیادی را به طریقی از دست داده اند ، استفاده می شود. مانند زمانی که بیت کوین خود را قبل از افزایش قیمت به طور قابل توجهی می فروشید. شما می گویید: <<زود فروختن>>(فقط یکی دیگر از دلایل استفاده از هودل با Casa).

 این اصطلاح از دنیای بازی های دیجیتالی استفاده شد. جایی که به طور منظم برای نشان دادن ضرر وحشیانه توسط یک بازیکن استفاده می شد.

جمع کردن ساعت ها: “Sats”

از عبارت “satoshis” گرفته شده است که از ساتوشی ناکاموتو ، خالق (های) واهی بیت کوین گرفته شده است. “Sats” به کوچکترین بخش بیت کوین که می تواند هنگام انجام معامله onchain ارسال شود. یعنی تقریباً معادل ۰.۰۰۰۰۰۰۰۱ بیت کوین ارسال می شود. “stacking sats” اصطلاحی است که معمولاً برای توصیف عمل تجمع منظم بیت کوین – به ویژه در مقادیر کمتر – با خرید ، درآمد یا استخراج استفاده می شود.

 سرگردان بودن(Mooning):

“موج دار شدن سرگردانی(Mooning)می شود!”

 وقتی قیمت بیت کوین به طور پیوسته در مدت زمان کوتاه تری در حال افزایش است،سرمایه گذاران مرتباً از عبارت “Mooning” برای توصیف روند صعودی آن استفاده می کنند.

 نهنگ(Whale):

 “باید در پشت حرکت این سکه نهنگی وجود داشته باشد.”

اشاره به یک هودلer/سرمایه گذار بزرگ بیت کوین. “نهنگ ها” معمولاً مقدار قابل توجهی بیت کوین دارند.

 بنابراین ، هنگامی که یک نهنگ بیت کوین می خرد یا می فروشد ، تأثیر آن می تواند آنقدر قوی باشد که باعث شود قیمت بازار به طور قابل توجهی به سمت بالا یا پایین حرکت کند. این که آیا شما Sats را به امید تبدیل شدن به یک نهنگ ، مستقیم هودل ، یا منتظر ماندن بیت کوین به ماه متصل می کنید که امیدواریم این راهنما در مکالمه بعدی سرمایه گذاری رمزنگاری شده شما نفوذ بیشتری داشته باشد.

 پمپ و تخلیه

“نمودار این سکه به نظر می رسد یک پمپ و تخلیه بوده است.”

 مثال: “نمودار این سکه به نظر می رسد یک پمپ و تخلیه بوده است.” سدینگتون می گوید: “پمپ و دامپر افرادی هستند که اغلب می گویند:” سلام ، بیایید همه ما با هم این سکه را پمپ کنیم “، یعنی خرید سکه و ایجاد تقاضا در بازار ، ارزش سکه افزایش می یابد.” سپس ، همه سکه را “تخلیه” می کنند و می فروشند. وی می افزاید که این طرح ها اغلب از طریق برنامه هایی مانند Slackیا Telegram(تلگرام)تنظیم می شوند و به خوانندگان چت روم کنجکاو توصیه می کند که از چنین ترفندهایی مراقب باشند. تحقیقات در مورد طرح های “پمپ و دامپ” توسط Business Insider نشان داد که این عمل “در بین بسیاری از معامله گران ارزهای رمزنگاری شده” یک راز باز است.

 کیسه داران

“من فکر می کنم این سکه فروخته می شود و کسی به عنوان صاحب کیف باقی می ماند.”

یک کیسه دار ، در اصل ، یک روح بسیار بدبخت است که در پایان روز – شاید از یک پمپ و کمپرسی” که با کیف نگه داشته شد ، به این معنی که آنها می خواستند با قیمت بالاتری بفروشند ، اما بازار حرکت کرد خیلی سریع ، “سدینگتون می گوید. سپس ، آن شخص با “سکه ای که نمی خواهد با قیمتی که نمی خواهند آن را بفروشند” باقی می ماند.

ارزجو

به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 19 =

بلاک چین فانتوم چیست؟
ارزهای ارزان
زرین حاتمی

بلاک چین فانتوم چیست؟

تولد بیت کوین در سال ۲۰۰۹ نشان دهنده یک گام بزرگ رو به جلو در فناوری و حرکتی بیشتر به سمت جامعه ای کارآمدتر بود.

ساتوشی
ارزهای دیجیتال
khabaz

هر ساتوشی چقدره؟

ساتوشی یکی از اولین کلماتی می باشد که هنگام ورود به دنیای وسیع ارز های دیجیتال آن را می شنویم و می توان گفت کلمه

ارزهای دیجیتال
khabaz

همه چیز درباره رمز ارزها

برای شروع این مبحث بد نیست تاریخچه ای از رمز ارزها بدانیم تا به چگونگی پیدایش آن پی ببریم.در دهه ۸۰ میلادی یک رمزنگار آمریکایی