هش ریت HashRate چیست؟

هش ریت Hash Rate

هش ریت اشاره به کل قدرت محاسباتی ترکیبی است که برای استخراج و پردازش معاملات در بلاک چین Proof-of-Work مانند بیت کوین و اتریوم (قبل از ارتقاء ۲.۰) استفاده می شود. “هش” یک کد الفبایی با طول ثابت است که برای نشان دادن کلمات ، پیام ها و داده ها در هر طول استفاده می شود. پروژه های رمزنگاری از انواع مختلف الگوریتم های هش برای ایجاد انواع مختلف کد هش استفاده می کنند  آنها را مانند تولیدکنندگان واژه تصادفی در نظر بگیرید که در آن هر الگوریتم یک سیستم متفاوت برای تولید کلمات تصادفی است. به عنوان مثال ، هش “coindesk” با استفاده از الگوریتم هشینگ که بیت کوین استفاده میکند است.

هش ریت Hash Rate

 قبل از اینکه داده های معاملاتی جدید به بلوک بعدی در زنجیره اضافه شود ، ماینرها باید با استفاده از ماشین های خود برای حدس زدن یک عدد رقابت کنند. به طور خاص ، ماینرها سعی می کنند با تغییر یک مقدار واحد به نام “nonce” ، یک هش کمتر یا مساوی مقدار عددی هش “هدف” تولید کنند. هربار که nonce تغییر می کند ، یک هش کاملاً جدید ایجاد می شود. این در واقع شبیه سیستم بلیط بخت آزمایی است ، که در آن هر هش جدید یک بلیط منحصر به فرد با مجموعه اعداد خاص خود است. به عنوان مثال ، اگر از “coindesk” استفاده کنیم و حرف اول را به “foindesk” تبدیل کنیم ، این هش کاملاً متفاوت را بدست می آوریم هدف برآورده شده است و یک معدنچی حق کسب بلوک بعدی و افزودن آن به بلاک چین را کسب می کند. هر بار که اتفاق می افتد ، یک پاداش بلاک از سکه های جدید ضرب شده به معدنچی موفق همراه با هرگونه هزینه پرداختی به تراکنش هایی که در بلوک جدید ذخیره می کنند ، تعلق می گیرد.

افزودن یک بلاک به بلاک چین تمام تراکنش های ذخیره شده در آن بلوک را “تأیید” می کند هر بار که یک بلوک جدید بر روی بلوک های قبلی اضافه می شود ، معاملات قبلی بارها و بارها مورد تأیید مجدد قرار می گیرند و تغییر آنها غیرممکن می شود. برای اکثر بلاک چین های( Proof-of-Work PoW) ، پاداش بلاک مقدار از پیش تعیین شده سکه رایگان که هر بار در استخراج یک بلاک جدید به معدنچی داده می شود نصف برنامه ریزی شده را برای کاهش تدریجی کل عرضه در طول دوره انجام می دهد.

طول عمر استخراج یک سکه برای بیت کوین ، پاداش بلاک در هر ۲۱۰،۰۰۰ بلوک یا تقریباً هر چهار سال نصف می شود. از سال ۲۰۲۱ ، ماینرها هر بار که یک بلوک جدید را استخراج می کنند ، ۶.۲۵ بیت کوین دریافت می کنند. نصف شدن بعدی بیت کوین در سال ۲۰۲۴ اتفاق می افتد و پاداش های بلاک بیت کوین به ۳.۱۲۵ بیت کوین در هر بلوک کاهش می یابد. Dash یکی دیگر از ارزهای رمزنگاری قابل استخراج است که پاداش های بلاک خود را در هر ۲۱۰،۲۴۰ بلوک به میزان ۷.۱۴٪ کاهش می دهد ، در حالی که Litecoin پاداش های خود را در هر ۸۴۰.۰۰۰ بلوک به نصف می رساند.

 اهمیت هش ریت چیست؟

 هش ریت یک معیار مهم برای ارزیابی قدرت یک شبکه بلاک چین است  به طور خاص ، امنیت آن. هرچه ماشین آلات بیشتری توسط معدنچیان صادق برای کشف بلاک بعدی اختصاص داده شود ، میزان هش ریت بالاتر می رود و برهم زدن شبکه برای عوامل مخرب سخت تر می شود. به عنوان مثال ، حمله ۵۱ is زمانی رخ می دهد که یک فرد یا گروهی از مهاجمان به اندازه کافی تجهیزات ماینینگ بخرند یا اجاره کنند تا بیش از ۵۰ of از هش بلاک چین را کنترل کنند.

از آنجا که بلاک چین ها بی اعتماد هستند و از قاعده ای معروف به “طولانی ترین قانون زنجیره ای” پیروی می کنند ، شخص یا گروهی که اکثریت هش ریت را کنترل می کنند ، می توانند از لحاظ تئوری ، تراکنش ها را مسدود یا سازماندهی کرده و حتی پرداخت های خود را معکوس کنند. این مسئله باعث ایجاد هزینه های مضاعف می شود که به نوبه خود ، یکپارچگی بلاک چین زیرین را کاملاً تضعیف می کند. بنابراین ، کاهش هش ریت به معنای کاهش هزینه انجام ۵۱٪ حمله است و باعث آسیب پذیری بیشتر شبکه می شود.

 مشکل استخراج چیست؟

دشواری استخراج چقدر سخت است که معدنچیان هشی تولید کنند که زیر هش هدف باشد. این امر با کاهش مقدار عددی هدر بلوک هش به دست می آید. برای مثال ، دشواری بیت کوین با استفاده از یک نمره داخلی که از ۱ شروع می شود (ساده ترین سطح) اندازه گیری می شود و بسته به تعداد ماینرهایی که در شبکه رقابت می کنند ، به طور تصاعدی رشد یا کاهش می یابد. این نمره به طور خودکار هر ۲ ، ۰۱۶ بلوک  تقریباً هر دو هفته تنظیم می شود.

در حال حاضر ، این عدد در حدود زیادی است. هدف این است که هر ۱۰ دقیقه یک بار بلوک ها توسط معدنچیان پیدا شوند. بنابراین اگر ماینرها بیش از هر ۱۰ دقیقه یکبار بلوک ها را حل می کنند و بیت کوین پیدا می کنند ، مشکل افزایش می یابد. اگر ماینرها به طور متوسط ​​کمتر از هر ۱۰ دقیقه بیت کوین پیدا می کنند ، این مشکل کاهش می یابد. هرچه تعداد معدنچیان آنلاین بیشتر باشد ، هش ریت بیشتری تولید می شود ، به این معنی که “حدسیات” بیشتری ایجاد می شود. هرچه حدس های بیشتری وجود داشته باشد ، احتمال اینکه هش صحیح به سرعت کشف شود بیشتر است. از آنجا که بلاک چین ها عموماً برای افزودن بلوک (و انتشار سکه های جدید) با نرخ ثابت و قابل پیش بینی طراحی شده اند ، این مشکل برنامه ریزی می شود که پس از تعدادی بلوک به طور خودکار تنظیم شود تا این نرخ ثابت بماند.

 هش ریت چگونه محاسبه می شود؟

 به هیچ وجه نمی توان به طور دقیق هش بیت کوین را دانست ، اگرچه می توان آن را تخمین زد. هش ریت به طور سنتی بر اساس داده های عمومی در مورد بیت کوین برآورد می شود ، از جمله معیارهای سختی که در بالا توضیح داده شد. اگرچه این روش برآورد سنتی در توپ مناسب است ، اما این روش مدتهاست که به عنوان دقیق دقیق مورد انتقاد قرار می گیرد. مبادله ارزهای رمزنگاری شده کراکن  راه دیگری برای برآورد هش ریت ارائه داد ، با استفاده از آمار با ۹۵٪ اطمینان نشان داد که هش ریت در محدوده ای قرار دارد.

ارزجو

به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 17 =

میانگین متحرک وزنی
تحلیل تکنیکال
khabaz

میانگین متحرک وزنی WMA

میانگین متحرک وزنی یا WMA یکی دیگر از اندیکاتورهای میانگین متحرک می باشد که از آن در تحلیل تکنیکال استفاده می شود و نسبت به

صرافی DYDX را بشناسیم
ارزهای جدید
زرین حاتمی

صرافی DYDX را بشناسیم

صرافی DYDX را بشناسیم مقدمه امروزه ارز های دیجیتال تمامی دنیا و معاملات را فراگرفته اند و توانسته اند در اقتصاد تمامی کشورها اسم و

پنکیک سواپ PancakeSwap
آموزش
Yavar313

پنکیک سواپ PancakeSwap چیست؟

پنکیک سواپ PancakeSwap یک مبادله غیر متمرکز برای تعویض توکن BEP-20 است. پنکیک-img1 رابط کاربری مبادله پنکیک سواپ  با Uniswap یا SushiSwap. آنها در طراحی