منظور از جنسیس بلاک چیست

جنسیس بلاک

جنسیس بلاک Genesis Block یا  بلاک اولیه اولین بلاکی می باشد که در تمام بلاک چین ها به ثبت می رسد و به عنوان بلاک صفر یا بعضی از مواقع بلاک یک هم نامیده می شود و همچنین به آن بلاک پیدایش هم می گویند.در حقیقت بلاکی که به بلاک چین فرستاده می شود به بلاک پیشین خود رجوع می کند ولی هیچ بلاکی قبل از بلاک جنسیس وجود ندارد و به همین دلیل این بلاک با کد نویسی سخت یا هارد کد در بلاک چین قرار می گیرد.

گفتنی است هر بلاک در بیت کوین حاوی اطلاعات تراکنش های صورت گرفته در آن بلاک  است ولی اطلاعات دیگری هم در خود دارند که هش بلاک قبلی می باشد اما قبل از بلاک شماره یک بلاکی ایجاد نمی شود که از هش آن در بلاک یک استفاده شود و به همین علت خالق بیت کوین بلاک شماره صفر که همان جنسیس بلاک است را خود به شکل هارد کد ایجاد کرده است.

در بلاک چین بیت کوین پاداش اولین بلاک پنجاه بیت کوین بود که تا ابد خرج نشدنی است و هیچ تراکنشی درون خود ندارد و افرادی که بیت کوین های خود را به این آدرس فرستاده اند به هیچ عنوان نمی توانند سرمایه خود را پس بگیرند.

پیام مخفی ساتوشی ناکاماتو در جنسیس بلاک

در جنسیس بلاک بیت کوین ساتوشی ناکاماتو پیامی نوشته است که تا همیشه در تاریخ ثبت گردیده است و در پارامتر کوین بیس همراه با اطلاعات معمول بلاک، پیام رئیس خزانه سلطنتی انگلستان در آستانه دومین کمک مالی بانک ها در تاریخ سوم ژانویه سال ۲۰۰۹ میلادی در سر تیتر نشریه تایمز چاپ گردید.این پیام احتمالا به عنوان یک برچسب زمانی ثبت شده بود تا اثبات کند که بلاک قبل از این تاریخ ایجاد نشده بود که این سر تیتر با هدف اولیه ایجاد بیت کوین ارتباط قوی دارد.

ارتباط کلمه جنسیس با متون دینی

کلمه جنسیس به معنای پیدایش و آفرینش می باشد که در تمام ادیان الهی وجود دارد و بیان کننده آفرینش جهان می باشد و دلیل نام گذاری اولین بلاک هم همین موضوع می باشد.همچنین دومین بلاک که بلاک شماره یک می باشد دقیقا شش روز بعد و در تاریخ نهم ژانویه ۲۰۰۹ ثبت گردید و علت این وقفه ناشناخته می باشد که احتمال می دهند ساتوشی این شش روز را به دلیل داستان پیدایش جهان در کتاب مقدس انجیل که اشاره می کند در شش روز اتفاق افتاده است مرتبط می کند.

+

به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + بیست =

ارز دیجیتال Mana را  بشناسیم
ارزهای دیجیتال
زرین حاتمی

ارز دیجیتال Mana را  بشناسیم

مقدمه ارزهای دیجیتال از زمانی که پا بر این دنیا گذاشته توانستند تغییرات گسترده ای را در اقتصاد کلیه کشورها ایجاد کنند. با استفاده از

گواه اثبات سوزاندن
ارزهای دیجیتال
khabaz

گواه اثبات سوزاندن

گواه اثبات سوزاندن POB یکی از چندین الگوریتم مکانیسم اجماعی است که توسط یک شبکه بلاکچین برای اطمینان از توافق همه نود های شرکت کننده