گس Gas چیست؟

گس gas

واحد گس کوچکترین نوع کاری است که در شبکه اتریوم پردازش می شود. اعتبارسنجی و تأیید تراکنش های بلاک چین اتریوم بسته به اندازه و نوع هر تراکنش به مقدار مشخصی گس نیاز دارد. گس میزان کار معدنچیان را برای انجام معاملات در یک بلوک اندازه گیری می کند.

گس gas

 گس چگونه تأیید تراکنش را تحت تأثیر قرار می دهد؟

 ماینرها برای تأیید معاملات و افزودن بلوک به بلاک چین اتریوم در کسرهای اتر (ETH) دستمزد دریافت می کنند. این واحدهای کسری gwei نامیده می شوند و قیمت گاز معامله را شامل می شوند. اگر یک معامله نیاز به تأیید فوری یا در اسرع وقت داشته باشد ، قیمت بالاتر گس باید در معامله لحاظ شود. مهم است که به معدنچیان اطلاع دهید که چقدر کار باید انجام شود تا یک تراکنش انجام شود. این کار با محدودیت گس ، که کیف پول Blockchain.com محاسبه می کند ، انجام می شود تا اطمینان حاصل شود که معاملات با موفقیت انجام می شود. این محدودیت همچنین از هزینه بیش از حد در هزینه های معدن جلوگیری می کند. اگر محدودیت گس بسیار پایین باشد ، یک معامله ممکن است شکست بخورد یا رد شود ، که منجر به از دست دادن گس پرداخت شده برای معامله می شود. اگر تراکنش قبل از رسیدن به حد مجاز پردازش شود ، بقیه گس به کیف ارسال کننده بازگردانده می شود.

 چرا گس در بیت کوین مورد نیاز نیست؟

 بیت کوین به این دلیل ایجاد شد که همه سوالات یکسانی می پرسیدند. آیا می توان نوعی پول ایجاد کرد که بین دو نفر بدون هیچ واسطه ای قابل انتقال باشد؟ آیا می توان یک پول غیر متمرکز ایجاد کرد که بتواند بر روی چیزی مانند بلاک چین کار کند؟ ساتوشی ناکاموتو هنگام ایجاد بیت کوین به این سالات پاسخ داد. ما سرانجام یک سیستم پولی غیرمتمرکز داشتیم که می تواند پول را از فردی به شخص دیگر منتقل کند. با این حال ، مشکلی در مورد بیت کوین وجود داشت که مشکل همه بلاک چین های نسل اول است. آنها فقط اجازه معاملات پولی را دادند ، راهی برای افزودن شرایط به این معاملات وجود نداشت. آلیس می تواند Bob 5 BTC را ارسال کند ، اما نمی تواند شرایطی را برای این معاملات اعمال کند. به عنوان مثال. او نمی تواند به باب بگوید که او تنها در صورت انجام کارهای خاص پول دریافت می کند. این شرایط نیاز به برنامه نویسی بسیار پیچیده دارد. به چیزی نیاز بود که روند را یکپارچه کند. … و آن “چیزی” یک قرارداد هوشمند بود.

 قرارداد هوشمند چیست؟

قراردادهای هوشمند به شما کمک می کند تا پول ، دارایی ، سهام یا هر چیزی با ارزش را به شیوه ای شفاف و بدون درگیری مبادله کنید و از خدمات یک واسطه اجتناب کنید. گاز اتریوم چیست: راهنمای گام به گام اتریوم ویتالیک بوترین به راحتی عامل اصلی این نسل است. آنها به جهان نشان دادند که چگونه بلاک چین می تواند از یک مکانیسم پرداخت ساده به چیزی بسیار معنی دار و قدرتمند تبدیل شود. قراردادهای هوشمند قراردادهای خودکار هستند. آنها خود را با دستورالعمل های خاصی که در کد آن نوشته شده است اجرا می کنند و در صورت ایجاد شرایط خاص اجرا می شوند.

در راهنمای عمیق ما در اینجا می توانید در مورد قراردادهای هوشمند بیشتر بیاموزید. قراردادهای هوشمند نحوه انجام کارها در اکوسیستم اتریوم است. وقتی کسی می خواهد یک کار خاص را در اتریوم انجام دهد ، یک قرارداد هوشمند با یک یا چند نفر شروع می کند. قراردادهای هوشمند مجموعه ای از دستورالعمل ها هستند که با استفاده از زبان برنامه نویسی “solidity” نوشته شده اند که بر اساس منطق IFTTT و منطق IF-THIS-THEN-THAT کار می کند. اساساً ، اگر اولین مجموعه دستورالعمل ها انجام شود ، تابع بعدی را اجرا کنید و بعد آن را ادامه دهید و تا رسیدن به پایان قرارداد به تکرار ادامه دهید. بهترین راه برای درک آن تصور ماشین فروش است. هر گامی که برمی دارید مانند محرکی برای مرحله بعد عمل می کند. این شبیه به اثر دومینو است.

  بیایید مراحلی را که هنگام تعامل با دستگاه فروش خود انجام خواهید داد ، بررسی کنیم:

 مرحله ۱:

 شما مبلغی به دستگاه فروش خود می دهید.

 مرحله ۲:

شما دکمه مربوط به مورد مورد نظر را می زنید.

 مرحله ۳:

مورد بیرون می آید و شما آن را جمع آوری می کنید. حالا همه آن مراحل را نگاه کنید و در مورد آن فکر کنید. اگر مرحله قبل اجرا نشود ، آیا هیچ یک از مراحل کار می کند؟ هر یک از این مراحل مستقیماً با مرحله قبلی مرتبط است. یک عامل دیگر نیز وجود دارد که باید در مورد آن فکر کرد و آن جزء لاینفک قراردادهای هوشمند است. مشاهده می کنید ، در کل تعامل خود با دستگاه فروش ، شما (درخواست کننده) فقط با دستگاه (ارائه دهنده) کار می کردید. مطلقا هیچ شخص ثالثی درگیر نبود. بنابراین ، اگر این تراکنش در شبکه اتریوم اتفاق می افتاد ، حالا چگونه به نظر می رسید؟

 فرض کنید شما به تازگی از یک دستگاه فروش در شبکه اتریوم چیزی خریداری کرده اید ، مراحل آن زمان چگونه خواهد بود؟

 مرحله ۱:

 شما مقداری پول به ماشین فروش می دهید و این توسط همه گره های شبکه اتریوم ثبت می شود و معامله در دفتر کل به روز می شود.

 مرحله ۲:

 شما دکمه مربوط به موردی را که می خواهید می زنید و ضبط می کنید که در شبکه و دفتر اتریوم به روز می شود. مرحله ۳:

مورد بیرون می آید و شما آن را جمع آوری می کنید و این توسط همه گره ها و دفتر کل ثبت می شود. هر معامله ای که از طریق قراردادهای هوشمند انجام دهید توسط شبکه ثبت و به روز می شود. کاری که این می کند این است که همه افراد درگیر در قرارداد را در قبال اقدامات خود پاسخگو می داند. با آشکار کردن هر اقدامی که برای کل شبکه قابل مشاهده است ، بدخواهی انسان را از بین می برد.

 ماشین مجازی اتریوم چیست؟

قبل از اینکه بفهمیم ماشین مجازی اتریوم (EVM) چیست ، باید درک کنیم که چرا به “ماشین مجازی” نیاز است. بنابراین بیایید به قراردادهای هوشمند بازگردیم. ویژگی های مطلوب مورد نظر ما در قرارداد هوشمند چیست؟ هر چیزی که بر روی بلاک چین اجرا می شود باید تغییر ناپذیر باشد و باید بتواند از طریق چندین گره بدون آسیب رساندن به تمامیت آن اجرا شود.

عملکرد قرارداد هوشمند باید شامل سه مورد باشد:

 قطعی

 پایان پذیر

 جدا شده

 ویژگی شماره ۱:

 قطعی اگر یک برنامه هر بار خروجی یکسانی را به یک ورودی معین بدهد ، قطعی است. به عنوان مثال. اگر ۳+۱ = ۴ باشد ۳+۱ همیشه ۴ خواهد بود (با فرض یکسان بودن پایه). بنابراین وقتی برنامه ای خروجی یکسانی را به مجموعه ای از ورودی های مشابه در رایانه های مختلف می دهد ، برنامه قطعی نامیده می شود. لحظات مختلفی وجود دارد که یک برنامه می تواند به شیوه ای غیر قطعی عمل کند:

 فراخوانی توابع سیستم غیر قطعی:

 هنگامی که یک برنامه نویس یک تابع غیر قطعی را در برنامه خود فراخوانی می کند.

 منابع داده های غیر قطعی:

اگر برنامه ای در زمان اجرا داده ها را بدست آورد و آن منبع داده غیر قطعی باشد ، برنامه غیر قطعی می شود. به عنوان مثال. فرض کنید برنامه ای است که ۱۰ جستجوی برتر گوگل در مورد یک جستار خاص را بدست می آورد. ممکن است لیست همچنان تغییر کند.

 تماس های پویا:

 وقتی برنامه ای برنامه دوم را فرا می خواند ، تماس پویا نامیده می شود. از آنجا که هدف تماس فقط در حین اجرا تعیین می شود ، ماهیت آن غیر قطعی است.

 ویژگی شماره ۲:

پایان پذیر است در منطق ریاضی ، خطایی به نام “مساله توقف” داریم. اساساً ، آن را بیان می کند که ناتوانی در تشخیص اینکه آیا یک برنامه معین می تواند عملکرد خود را در یک محدوده زمانی انجام دهد یا نه وجود دارد. در سال ۱۹۳۶ ، آلن تورینگ با استفاده از مسئله مورب خواننده استنباط کرد که راهی وجود ندارد که بدانیم آیا یک برنامه مشخص می تواند در یک محدودیت زمانی به پایان برسد یا خیر. این بدیهی است که یک مشکل در قراردادهای هوشمند وجود دارد ، زیرا طبق قرارداد ، قراردادها باید بتوانند در محدوده زمانی معینی فسخ شوند. برخی اقدامات برای اطمینان از وجود راهی برای “کشتن” خارجی قرارداد و عدم وارد شدن به یک حلقه بی پایان که منابع را تخلیه می کند وجود دارد: ناقص بودن تورینگ: بلاکچین تورینگ ناقص قابلیت های محدودی دارد و قادر به انجام جهش و/یا حلقه نیست. بنابراین آنها نمی توانند وارد یک حلقه بی پایان شوند.

 مرحله و هزینه:

یک برنامه می تواند به سادگی تعداد “قدم هایی” را که برداشته است ، یعنی تعداد دستورالعمل هایی که اجرا کرده است ، پیگیری کند و پس از اجرای یک شمارش گام خاص خاتمه دهد. روش دیگر هزینه سنج است. در اینجا قراردادها با هزینه پیش پرداخت اجرا می شود. اجرای هر دستورالعمل نیاز به هزینه خاصی دارد. اگر هزینه هزینه شده بیش از هزینه پیش پرداخت باشد ، قرارداد فسخ می شود.

 تایمر:

در اینجا یک تایمر از پیش تعیین شده نگهداری می شود. اگر اجرای قرارداد بیش از محدودیت زمانی باشد ، از بین می رود

 ویژگی شماره ۳:

منزوی(جداشده) در بلاک چین ، هرکسی و هرکسی می تواند قرارداد هوشمند را بارگذاری کند. با این حال ، به همین دلیل ممکن است قراردادها ، آگاهانه و ندانسته حاوی ویروس و اشکالات باشند. اگر قرارداد جدا نباشد ، ممکن است کل سیستم را مختل کند. بنابراین ، بسیار مهم است که یک قرارداد در یک جعبه ماسه ای جدا نگه داشته شود تا کل اکوسیستم را از هرگونه اثرات منفی نجات دهد.

ارزجو

به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + پانزده =

STH-SOPR چه می باشد؟
آموزش
زرین حاتمی

STH-SOPR چه می باشد؟

بررسی کلی این معیار SOPR نگهدارنده کوتاه مدت (STH-SOPR) گونه ای از SOPR است که تنها خروجی های صرف شده کمتر از ۱۵۵ روز را