فلو Flow چیست؟

فلو

فلو یک بلاکچین سریع، امن و سازگار با توسعه دهندگان است که برای پشتیبانی از نسل بعدی بازی ها، برنامه ها و دارایی های دیجیتالی مورد استفاده آنها ساخته شده است.

فلو برای مقیاس بندی گسترده و بدون استفاده از خرد کردن طراحی شده است تکنیک ها، ارائه معاملات سریع و کم هزینه که برای برنامه های کاربردی مانند بازارهای NFT و بازی های ویدئویی رمزنگاری شده مفید است.

فلو

همانطور که گفته شد ، فلو از دپر لبز (Dapper Labs) سرچشمه می گیرد، آنها تصمیم گرفتند مشکل احتقان بلاک چین خود را با ایجاد مشکلی برای بازی ها و سایر تجربیات تعاملی به طور مستقیم حل کنند. Dapper اکنون از فلو برای همه پروژه های خود ، از جمله NBA Top Shot استفاده می کند، اما برای توسعه دهندگان دیگر نیز باز است.

نحوه کار فلو

فلو از اثبات مکانیزم اجماع سهام استفاده می کند که برای اعتبارسنجی نیاز به شمارش تعداد مشخصی از نشانه های فلو برای مشارکت در شبکه دارد. با این حال، نحوه تأیید اعتبار در بین بلاک چین ها منحصر به فرد است، زیرا آن وظایف اعتبارسنجی را به چهار نوع گره جداگانه تقسیم می کند: اجماع ، تأیید ، اجرا و جمع آوری. هر چهار نوع گره در اعتبار سنجی هر تراکنش شرکت می کنند.

دپر می گوید که تقسیم وظایف، پردازش تراکنش ها را کارآمدتر از بلاک چین های رقیب می کند. این یک گزینه جایگزین برای خرد کردن یا گسترش نیازهای ذخیره سازی و محاسباتی بلاک چین در گره های متعدد است. فلو از خرد کردن استفاده نمی کند و دپر می گوید که فلو تراکنش ها را اتمی ، سازگار ، منزوی و بادوام (ACID) نگه می دارد و به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا بر اساس کار یکدیگر کار کنند.

فلو همچنین دارای قراردادهای هوشمند قابل ارتقا است و اجازه می دهد تا قراردادهای هوشمند در حالت بتا مستقر شده و سپس قبل از نهایی شدن و تغییرناپذیر شدن ، تقویت یا ثابت شوند.

در یک بلاک چین سنتی، هر گره کل حالت (موجودی حساب ، کد قرارداد هوشمند و غیره) را ذخیره می کند و کلیه کارهای مربوط به پردازش هر تراکنش در زنجیره را انجام می دهد.

فلو دارای معماری خط لوله ای است که کارهایی که معمولاً توسط یک گره در پنج نوع مختلف گره انجام می شود را از یکدیگر جدا می کند ، به طور قابل توجهی تلاش اضافی را کاهش داده و کارایی را بهبود می بخشد. برای حمایت از این رویکرد ، تیم سازنده یک تکنیک رمزنگاری جدید به نام Specialized Proofs of Confidential Knowledge (SPoCKs) برای رسیدگی به معضل وریفایر ایجاد کرد.

فلو به منظور افزایش قابلیت استفاده برای توسعه دهندگان و مصرف کنندگان ، از جمله بسیاری از گزینه های طراحی دیگر ، از جمله قراردادهای هوشمند قابل ارتقا ، امنیت قابل خواندن توسط انسان و موارد دیگر ، تجدید نظر می کند. پروتکل از طریق یک نوع HotStuff ، یک الگوریتم اجماع اثبات سهام که توسط VMware Research توسعه یافته است ، ایمن می شود.

فلو چه ویژگی خاصی دارد؟

فلو برای انواع تجربیات رمزنگاری گردآوری شده و تعاملی ساخته شده است که به سرعت در حال رشد هستند و می توانند در سالهای آینده مخاطبان بیشتری پیدا کنند. NBA Top Shot قبلاً پتانسیل تجربیات کلکسیونرهای مبتنی بر بلاک چین را برای تولید مبالغ هنگفت پول نقد و جلب توجه اصلی اصلی نشان داده است. این تنها یک تجربه است که بر روی آن ساخته شده است، و بسیاری دیگر در آینده وجود دارد.

کاربرد فلو چیست؟

در حال حاضر، به عنوان یک کاربر ، می توانید از طریق NBA Top Shot یا خرید آثار هنری از بازار VIV3 NFT و همچنین سایر برنامه های کاری ساخته شده بر روی بلاک چین ، با فلو ارتباط برقرار کنید. توسعه دهندگان می توانند از ابزارهای مختلف داخلی برای آزمایش فلو استفاده کنند و شروع به ساختن برنامه های کاربردی خود کنند.

فلو یک بستر قابل اعتماد برای برنامه هایی است که می تواند ویژگی ها و مزایای کاملاً جدیدی را برای کاربران خود ارائه دهد. نمونه هایی از تجربیاتی که می توان از فلو استفاده کرد عبارتند از: هنرمندان یا گروه هایی که از رمزهای رمزنگاری استفاده می کنند تا به میلیون ها طرفدار راه های بی سابقه جدیدی برای نشان دادن شهرت خود ارائه دهند. بازی هایی که به بازیکنان برای ارزش افزوده پاداش می دهند و دارایی ها و هویت هایی را که کاربران می توانند در محیط های نامحدود باز انجام دهند فعال می کنند. یا بسترهایی برای طرفداران ورزش در سراسر جهان تا بتوانند یادگاری های دیجیتالی تأیید شده ، معتبر و نسخه محدود را در زمان واقعی معامله کنند.

به همین دلیل ما مشتاق هستیم که افسانه های سرگرمی مانند Warner Music Group و Ubisoft و همچنین مبتکران با رشد بالا مانند Animoca Brands ، توسعه دهندگان بازی های رمزنگاری از جمله F1 Delta Time و Sandbox را اعلام کنیم.

از کجا فلو بخریم؟

توکن بومی فلو در ابتدا در اکتبر ۲۰۲۰ از طریق CoinList به عموم ارائه شد، اما در ایالات متحده و کانادا در دسترس نبود. توکن هایی که از طریق این پیشنهاد فروخته می شوند حداقل یک سال پس از آن قفل می شوند ، به این معنی که تا زمانی که قفل نشده اند قابل توزیع نیستند. از سوی دیگر، پاداشهای فلو که به اعتبارسنجها پرداخت می شود قابل انتقال و فروش است، بنابراین مقداری فلو در بازار وجود دارد و برخی مبادلات مانند کراکن و هوبی به کاربران اجازه می دهند فلو را معامله کنند. با این حال، صرافی های اصلی مانند بایننس و کوین بیس در حال حاضر فلو را اداره نمی کنند.

آینده فلو

مجموعه های NFT در اواخر سال ۲۰۲۰ و اوایل سال ۲۰۲۱ به طرز گسترده ای منفجر شدند و فلو یکی از بزرگترین بهره برداران این افزایش بوده است. NBA Top Shot خود دپر لبز نه تنها یکی از موفق ترین نرم افزارهای رمزنگاری بوده است ، بلکه فلو در هفته های اولیه سال ۲۰۲۱ افزایش قابل توجهی در درخواست های توسعه دهندگان گزارش کرده است. به طور خلاصه ، NBA Top Shot اثبات موفقیت آمیزی برای دپر بوده است. بلاک چین سفارشی ، و اکنون دیگر توسعه دهندگان می خواهند از این زیرساخت استفاده کنند.

ارزجو

به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =

فلو
آموزش
Yavar313

فلو Flow چیست؟

فلو یک بلاکچین سریع، امن و سازگار با توسعه دهندگان است که برای پشتیبانی از نسل بعدی بازی ها، برنامه ها و دارایی های دیجیتالی

توافق نامه ساده برای توکن های آینده
ارزهای دیجیتال
khabaz

توافق نامه ساده برای توکن های آینده

نگاهی به توافق نامه ساده یک توافق نامه ساده برای توکن های آینده SAFT  یک قرارداد سرمایه گذاری است که توسط توسعه دهندگان ارزهای رمزپایه