cronos چه نوع شبکه ای می باشد و چه ویژگی های خاصی دارد؟

شبکه cronos چیست؟

Cronos اولین شبکه بلاک چینی است که با هر دو اکوسیستم اتریوم و cosmos همکاری می کند و از DeFi، NFT و متاورس پشتیبانی می کند. هدف آن این است که جامعه کاربران Web3 را با ارائه قابلیت انتقال فوری برنامه‌ها و دارایی‌های رمزنگاری شده از زنجیره‌های دیگر با هزینه کم، توان عملیاتی بالا و نهایی‌سازی سریع، به طور گسترده‌ای جامعه کاربران Web3 را ارائه دهد.

Cronos توسط Ethermint پشتیبانی می‌شود، که امکان انتقال سریع برنامه‌ها و قراردادهای هوشمند از اتریوم و زنجیره‌های سازگار با EVM را فراهم می‌کند. ارز اصلی تسویه حساب Cronos، CRO است، توکن بومی بلاک چین موازی آن، زنجیره Crypto.org را شامل میشود.

Cronos که از روز اول با پروتکل IBC ساخته شده است، امکان همکاری و پل زدن با زنجیره Crypto.org را فراهم می کند: یک زنجیره عمومی کاملاً غیرمتمرکز، منبع باز و کارآمد انرژی با سرعت بالا و هزینه های کم را شامل میشود. همچنین قابلیت همکاری با سایر زنجیره‌های فعال IBC (مانند Cosmos Hub، Terra) را به روشی غیرمتمرکز تسهیل می‌کند.

اتریوم + cosmos

یک EVM که برای قابلیت همکاری ساخته شده است و هزینه کم (کمتر از ۱ دلار در هر تراکنش)، توان عملیاتی بالا (پشتیبانی از ۵۰ میلیون تراکنش در روز) و نهایی شدن سریع (همانند زمان بلاک، یا ۵-۶ ثانیه) ارائه می‌کند.

مقیاس پذیر

Tendermint می‌تواند تراکنش‌های بیشتری را در دقیقه نسبت به اکثر بلاک چین‌های عمومی پردازش کند و اجرای قراردادهای هوشمند را سریع‌تر، ارزان‌تر و بهتر کند.

قابل همکاری

IBC پروتکلی است که به بلاک چین ها اجازه می دهد با یکدیگر صحبت کنند. می‌تواند ارزش را انتقال دهد، دارایی‌ها و خدمات را مبادله کند، و بدون وارد شدن به مشکلات مقیاس‌بندی ذاتی برخی از بزرگترین بلاک چین‌های امروزی، ارتباط برقرار کند.

استقرار آسان

یک کد برنامه قابل حمل Web3 با کتابخانه ها و استانداردها به هر زنجیره EVM را شامل می شود. توسعه دهندگان می توانند به راحتی DApps را با ابزارهای آشنا در Cronos مستقر کنند.

اکوسیستم Crypto.com

مجموعه ای از محصولات که به بیش از ۱۰ میلیون کاربر خدمات ارائه می دهد.

Cronos یکی از معدود زنجیره هایی است که در تقاطع اتریوم و cosmos وجود دارد

این یک زنجیره EVM است که بر روی Cosmos SDK ساخته شده است و به زنجیره اجازه می دهد از مزایای هر دو اکوسیستم بهره مند شود.

Cronos دارای نهایی شدن سریع و تراکنش های کم هزینه است

Cosmos SDK یک چارچوب بلاک چین منبع باز است که توسط موتور اجماع حساس طراحی شده است. این امکان نهایی شدن فوری را فراهم می کند، جایی که تراکنش ها در چند ثانیه و با هزینه بسیار پایین در مقایسه با اتریوم تایید می شوند.

Cronos از قابلیت همکاری چند زنجیره ای استقبال می کند

کاربران می توانند از انتقال یکپارچه دارایی دیجیتال در سایر زنجیره های EVM لایه ۱ و لایه ۲ و در اکوسیستم Cosmos از طریق IBC لذت ببرند.

Cronos دارای قابلیت IBC است

IBC به Cronos اجازه می دهد تا با سایر زنجیره های مبتنی بر Cosmos که دارای IBC هستند (مانند Cosmos Hub، Osmosis، Terra، Injective، و غیره) ارتباط برقرار کند و امکان انتقال آسان دارایی در آنها را فراهم می کند. این امر کاربرد دارایی‌های بومی Cronos را به سایر اکوسیستم‌ها گسترش می‌دهد و Cronos را قادر می‌سازد تا از توکن‌های بومی از زنجیره‌های دارای IBC پشتیبانی کند.

Cronos انرژی کارآمد است و ردپای کربن پایینی دارد.

Cronos نسبت به بلاک چین های اثبات کار ۹۰ درصد انرژی کارآمدتر است.

انتقال دارایی بین Cronos و Crypto.org Chain با استفاده از Cronos Bridge یکپارچه است.

کاربران می توانند CRO را از زنجیره Crypto.org به Cronos با استفاده از پل غیرمتمرکز Cronos که از IBC استفاده می کند، انتقال دهند. با توسعه هر دو زنجیره، تنوع بیشتری از دارایی ها در آنها قابل انتقال خواهد بود.

Cronos و Crypto.org Chain از اجرای قراردادهای هوشمند و زبان‌های مختلف پشتیبانی می‌کنند

در مقایسه با زنجیره Crypto.org، Cronos با EVM سازگار است و از اجرای قرارداد هوشمند solidity پشتیبانی می‌کند. زنجیره Crypto.org اجرای قرارداد هوشمند CosmWasm را در آینده با هدف قرار دادن توسعه دهندگان Go و Rust اجرا خواهد کرد. Cronos بیشتر به سمت توسعه‌دهندگانی است که تجربه قبلی در ساخت اتریوم یا سایر زنجیره‌های EVM دارند و می‌خواهند با استفاده از Solidity DApps را روی Cronos بسازند.

مجموعه محصولات اکوسیستم Crypto.com به طور یکپارچه با Cronos یکپارچه شده است.

کاربران جدید DeFi می توانند به راحتی از Crypto.com به Cronos بروند. Cronos و Crypto.com موجودیت‌های مستقلی هستند، اما Crypto.com پشتیبانی و منابعی را برای اکوسیستم Cronos ارائه می‌کند. مجموعه محصولات Crypto.com، مانند App، Exchange، و DeFi Wallet، در حال حاضر از Cronos پشتیبانی می کنند. کاربران می‌توانند به‌طور یکپارچه دارایی‌ها را از برنامه Crypto.com و Exchange به Cronos متصل کنند، و کیف پول DeFi به زودی از بسیاری از دارایی‌های موجود در Cronos نیز پشتیبانی می‌کند.

آینده Cronos چیست؟

در آخرین بخش AMA، تیم Cronos نقاط عطف بعدی خود را به اشتراک گذاشت:

معرفی نقشه راه Cronos که قابلیت همکاری چند زنجیره ای را در بر می گیرد و همچنین پل IBC را برای بلاک چین های بیشتر Cosmos گسترش می دهد و از دارایی های بیشتر مبتنی بر Cosmos پشتیبانی می کند.

استقبال از کاربران جدید Cronos، از جمله کسانی که قبلاً نام DeFi و Web3 را نشنیده‌اند.

تسریع پذیرش ارزهای دیجیتال و اجرای پروژه‌های جدید DeFi، بازی و متاورس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =

آدرسهای مخفی
ارزهای دیجیتال
khabaz

آدرس های مخفی

آدرس های مخفی در معاملات انجام شده از طریق ارزهای رمزنگاری شده در یک شبکه بلاکچین برای جلوگیری از دسترسی عمومی به طرف های درگیر

keltner channel
تحلیل تکنیکال
khabaz

کانال کلتنر Keltner

کانالهای کلتنر نوارهای مبتنی بر نوسان هستند که در دو طرف قیمت دارایی قرار می گیرند و می توانند در تعیین جهت روند کمک کنند.میانگین