اندیکاتور CMO

CMO

اندیکاتور Chande momentum oscillator یا CMO  یک شاخص مومنتوم در تحلیل تکنیکال است که توسط Tushar Chande  ابداع شده است.او این شاخص را در کتاب خود با عنوان “معامله گر تکنیکال جدید” در سال ۱۹۹۴ معرفی کرد که فرمول تفاوت بین مجموع سودهای اخیر و مجموع ضررهای اخیر را محاسبه می کند و سپس نتیجه را بر مجموع کل حرکت قیمت در مدت مشابه تقسیم می نماید.همچنین چارچوب زمانی انتخاب شده در اندیکاتور CMO روی سیگنال ها بسیار تأثیر می گذارد و تشخیص الگو اغلب سیگنال های قابل اطمینان تری نسبت به سطح نوسانگر مطلق تولید می کند.

علاوه بر این شاخص های بیش از حد خرید و  بیش از حد فروش در بازارهای با روند بسیار کم موثر است.بهتر است این را هم بگوییم که این نوسانگر  شبیه به سایر شاخصهای حرکت مانند نوسان ساز تصادفی و … است.همچنین گفتنی است که اندیکاتور CMO بین بازه اعداد ۱۰۰+ و ۱۰۰- به نوسان می پردازد.

تفسیر اندیکاتور CMO

اگر اندیکاتور CMO  بالای ۵۰+ باشد یک امنیت بیش از حد خریداری شده می باشد و هنگامی  که زیر ۵۰- باشد بیش از حد فروخته می شود.بسیاری از معامله گران تکنیکال یک میانگین متحرک ۱۰ دوره ای را به این نوسان ساز اضافه می کنند تا به عنوان یک خط سیگنال عمل کند. نوسانگر CMO هنگام عبور از میانگین متحرک سیگنال صعودی ایجاد می کند و هنگامی که از میانگین متحرک پایین می آید سیگنال نزولی ایجاد می نماید.همچنین این اندیکاتور هنگام عبور از بالا یا زیر خط صفر می تواند به عنوان یک سیگنال تأیید استفاده شود.

علاوه بر این استحکام روند را نیز می توان با استفاده از نوسانگر CMO  اندازه گیری کرد که در این روش مقدار نوسانگر نشان دهنده قدرت یا ضعف روند پیش بینی شده است.این مورد را هم اضافه می کنیم که معامله گران می توانند از این شاخص  برای تشخیص واگرایی مثبت و منفی قیمت بین شاخص و امنیت اساسی استفاده کنند.اگر امنیت اساسی به سمت بالا حرکت کند و نوسانگر  به سمت پایین حرکت نماید واگرایی منفی رخ می دهد و در صورت کاهش قیمت اما افزایش نوسانگر، واگرایی مثبت اتفاق می افتد.

 علاوه بر موارد مذکور، اندیکاتور CMO قدرت نسبی را از طریق الگوهایی با موقعیت نسبی بین اوج و پایین ترین ها محاسبه کرده و  چشم انداز صعودی یا نزولی بلند مدت را تعیین می نماید.همچنین این شاخص همیشه از خط دوم “سیگنال” استفاده می کند که در آن عبور از بالاتر و پایین تر موقعیت های خرید و فروش را حکم می نماید.

ترجمه شده از :

Investopedia.com

ارزجو

به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 9 =

کوین جوین
ارزهای دیجیتال
khabaz

کوین جوین CoinJoin چیست؟

کوین جوین یک استراتژی ناشناس سازی است که از حریم خصوصی کاربران بیت کوین هنگام انجام معاملات با یکدیگر محافظت می کند و منابع و

عرضه اولیه ارز دیجیتال
ارزهای دیجیتال
khabaz

عرضه اولیه ارز دیجیتال ICO

عرضه اولیه ارز دیجیتال به عنوان راهی به جهت جمع آوری سرمایه برای شرکتی که به دنبال جمع آوری پول برای ایجاد کوین، برنامه یا

فورک
ارزهای دیجیتال
khabaz

فورک چیست

از نظر برنامه نویسی فورک Fork به صورت پردازش تغییرات در کد های مختص ارز های دیجیتال می باشد که این کد ها علاوه بر