تله گاوی Bull Trap چیست؟

تله گاوی Bull Trap

 تله های گاو نر سیگنال های غلطی از بازار هستند که ممکن است در یک دارایی مانند یک ارز رمزنگاری شده رخ دهد که یک روند نزولی قوی بلند مدت را نشان می دهد. تله گاو نر همچنین به عنوان “الگوی اره برقی” شناخته می شود و به یک سیگنال کاذب اشاره می کند که در آن ارزش یک سهام ، ارز رمزنگاری شده یا هر نوع دارایی مالی دیگر نشانه بهبود یا وارونه شدن پس از یک روند نزولی را در واقعیت نشان می دهد ، در واقع قرار است دارایی بیشتر کاهش یابد.

تله گاوی Bull Trap

در دام گاو نر ، قیمت دارایی از سطح پشتیبانی قبلی آن فراتر رفته و معامله گران و سرمایه گذاران بلندمدت را به بازکردن موقعیت های جدید بلند یا خرید بیشتر دارایی ترغیب می کند. تله های گاو نر به دلیل شاخص های فریبنده ای که عواقب ناگواری را برای بازیکنان در همه بازارها ایجاد می کند ، مشهور هستند ، به همین دلیل از آنها به عنوان “تله” یاد می شود. در واقع ، آنها یکی از دلایلی هستند که معامله گران باید از هرگونه تغییر شدید قیمت دارایی به محض پایان شکست که حرکت قیمت زیر سطح حمایت است ، محتاط باشند. متأسفانه ، اکثر سرمایه گذاران خرده فروشی به ویژه در حوزه رمزارز ، انتظار دارند که شکست همیشه با افزایش قیمت قوی تر همراه شود ، که همیشه اینطور نیست.

تحلیل فنی تله گاوی

تجزیه و تحلیل فنی یکی از مهمترین ابزارهای موجود برای معامله گران روزانه است: بر اساس تجزیه و تحلیل الگوهای قیمت و یافتن سیگنال های معاملاتی در نمودار قیمت دارایی به منظور پیش بینی تحرکات آتی آن است. یکی از مهمترین سیگنال ها شکست بیشتر از سطح مقاومت است که زمانی رخ می دهد که نمودار قیمت از خط معینی که بارها به آن رسیده است اما قبلاً هرگز از آن فراتر نرفته است ، برسد. این معمولاً معامله گران صعودی را وادار می کند تا انتظار افزایش بیشتر قیمت را داشته باشند و مدت زیادی در دارایی باقی بمانند. در حالی که این ارزیابی گاهی صحیح است ، تله گاو زمانی رخ می دهد که سیگنال کاذب باشد و قیمت روند نزولی خود را بلافاصله پس از شکست در بالای خط مقاومت از سر گیرد. بنابراین ، گاوهایی که دارایی را خریداری کرده اند ، در معاملات خود که بر اساس سیگنال گمراه کننده بود ، به دام می افتند.

با استفاده از اقدامات احتیاطی اضافی ، مانند جستجوی سیگنال های تأیید اضافی در مورد دویدن گاو طولانی پس از شکست اولیه در بالای مقاومت ، می توان از تله های گاو جلوگیری کرد. شکست همراه با حجم معاملات پایین اغلب نشانه ای از یک دام گاو نر آینده است. از آنجا که معامله گران گاو نتوانند روند صعودی دارایی را پس از شکست مقاومت ارائه دهند ، حجم معاملات کم در طول شکست ها شاخص های خوبی برای چنین مواردی است. بنابراین ، برای جلوگیری از قربانی شدن در دام گاو ، همیشه قبل از ورود به موقعیت های جدید پس از شکست قیمت ، شاخص های دیگر مانند حجم معاملات و بیشتر حرکت قیمت را در نظر بگیرید. اکثر بازیگران باتجربه بازار از این امر به عنوان “تأیید” یاد می کنند ، به این ترتیب که یک معامله گر قبل از تصمیم گیری در مورد ورود به موقعیت های جدید ، حرکت دارایی را در دوره زمانی بعدی مشاهده می کند.

چگونه تله گاو نر را تشخیص دهیم؟

تشخیص دام گاو دشوار است زیرا به طور معمول پس از شکست ، دارایی به احتمال زیاد در قیمت افزایش می یابد ، نه معکوس. با این حال ، کاری که می توانید انجام دهید این است که تجزیه و تحلیل فنی و تجزیه و تحلیل اساسی را در مورد دارایی مورد نظر خود انجام دهید. به دنبال این باشید که آیا دارایی در حال حاضر بیش از حد خریداری شده است یا خیرکه می تواند نشان دهنده وارسی نزولی از روند صعودی غالب باشد. همچنین می توانید قبل از باز شدن موقعیت طولانی پس از شکست صبر کنید تا ببینید آیا روند صعودی ادامه دارد یا خیر. یک شاخص فنی محبوب برای شناسایی دارایی های خریداری شده ، شاخص قدرت نسبی (RSI) است.

نحوه فرار از دام گاو نر بهترین راه برای فرار از دام گاو این است که موقع باز کردن موقعیت خود را در موقعیت توقف قرار دهید. در صورت گرفتار شدن در دام گاو ، این امر به شما کمک می کند تا از تلفات سنگین جلوگیری کنید. چندین نوع توقف ضرر برای انتخاب وجود دارد ، از جمله استاندارد ، عقب یا تضمینی. هنگام تلاش برای اجتناب از دام گاو ، توقف عقب احتمالاً بیشترین کمک را به شما می کند ، زیرا مقدار معینی از امتیاز در پشت بازار فعلی قرار می گیرد و اگر ارزش بازار به مقدار تعیین شده کاهش یابد ، موقعیت خود را به طور خودکار می بندد. به این به شما کمک می کند تا آنجا که ممکن است سود کنید ، در عین حال ضررها را زودتر در دام گاو نرمی کاهش دهید. درباره توقف ضررها بیشتر بدانید

چگونه می توان دام گاو را معامله کرد؟

هنگامی که تشخیص دادید تله خرس در حال اجرا است ، می توانید یک گاو گاو را با باز کردن یک موقعیت کوتاه معامله کنید. می توانید با مشتقات مالی مانند شرط بندی های اسپرد و CFD کوتاه بیایید. اینها به شما این امکان را می دهد که بدون نیاز به مالکیت مستقیم دارایی ، در مورد دارایی موضع بگیرید و آنها را برای کوتاه کردن مناسب می کند. برای معامله دام گاو یک حساب ایجاد کنید معاملات دام گاو خلاصه شد دام گاو معکوس از روند صعودی مدت کوتاهی پس از شکست یک دارایی در سطح تاریخی مقاومت است. به طور معمول ، شکست بالاتر از مقاومت ممکن است نشان دهد که روند غالب ادامه خواهد یافت ، اما در دام گاو اینطور نیست معامله گران ممکن است به عنوان یک سیگنال برای طولانی شدن و خرید بازار اساسی ، از شکست بالاتر از مقاومت استفاده کنند در این صورت ، تله خرس می تواند منجر به از دست دادن پول معامله گر با کاهش قیمت پس از باز شدن یک موقعیت طولانی شود ضررهای متوقف به ویژه توقف های عقب می تواند به شما در جلوگیری از تله خرس و اثرات منفی آنها بر سود معاملات شما کمک کند.

ارزجو

به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − یازده =

الگوی چکش و چکش وارونه
کلیپ
khabaz

الگوی چکش و چکش وارونه

در این ویدئو شما را با یکی از متداولترین الگوهای کندل استیکی آشنا می کنیم که می تواند به شما در تحلیل تکنیکال کمک نماید.