پاداش بلاک Block Reward چیست؟

پاداش بلاک Block Reward

قفل کردن بلاکچین ها توالی بلوک های جداگانه ای هستند که هر کدام شامل پاداش بلاک در یک دوره معین هستند.هر بلوک دارای یک مشکل هش رمزنگاری مرتبط است. این مشکل باید حل شود تا بلاک ایجاد و به بلاک چین اضافه شود. به کاربران این بلاکچین برای حل این مشکلات ارز دیجیتال تعلق می گیرد. فرایند حل مشکلات هشینگ به عنوان ماینینگ معروف است. بیشتر بلوک های بیت کوین و سایر بلاک چین ها توسط گروهی از ماینرها با استفاده از تجهیزات خاص ماینینگ ایجاد می شوند.

پاداش بلاک Block Reward

در مورد بیت کوین ، این دارایی در ابتدا برای استخراج با استفاده از CPU های معمولی طراحی شده بود. اما با گذشت زمان ، استفاده از GPU ها و در نهایت سخت افزارهای اختصاصی معروف به ASIC کارآمدتر شد. در بلاک چین بیت کوین ، پاداش اصلی برای حل مشکل هشینگ ۵۰ بیت کوین بود. با این حال ، این پاداش به تدریج کاهش می یابد – در هر ۲۱۰،۰۰۰ بلوک ۵۰ درصد کاهش می یابد. این رویداد به نصف شدن معروف است. با نرخ کنونی کشف ، نصف بیت کوین هر چهار سال یکبار اتفاق می افتد. پس از ۶۴ نصف ، پاداش به صفر می رسد. پاداشهای بلاک به عنوان اولین تراکنش ثبت شده در بلاک داده شده ، به ماینر مربوطه اعطا می شود. استخراج بیت کوین در حال حاضر به طور کلی تنها به عنوان یک تمرین سودآور برای عملیات استخراج در مقیاس وسیع ، با استفاده از سخت افزار گران قیمت در شرایط سخت کنترل شده و در مکان هایی با هزینه انرژی پایین ، قابل اجرا است.

 پاداش استخراج کنندگان

استخراج کنندگان با استخراج موفقیت آمیز بلاک بیت کوین در سیستم بلاک چین پاداش بیت کوین دریافت می کنند. ماینر پاداش را با افزودن آن به ابتدای بلوک مطالبه می کند. در زمان شروع بیت کوین ، پاداش بلاک بیت کوین ۵۰ بیت کوین بود. با توجه به اصل نصف شدن پاداش (که در آن پاداش هر ۲۱۰،۰۰۰ بلوک نصف می شود) ، از آن زمان ارزش آن کاهش یافته و در نهایت به صفر می رسد. پاداش بلاک تنها راهی است که می توان بیت کوین جدید ایجاد کرد و بنابراین برای حفظ اقتصاد بیت کوین ضروری است.

 محدودیت های بلاک چین بیت کوین

 هر بلاک در بلاک چین بیت کوین فقط می تواند حاوی ۱ مگابایت داده باشد که تعداد معاملات ماینرها را محدود می کند. این باعث ایجاد حس رقابت بین کاربران می شود. هرچه هزینه های مربوط به معامله آنها بیشتر باشد ، تراکنش آنها سریعتر پردازش می شود. محرک های خاصی وجود دارد که باعث کند شدن شبکه می شود و کاربران را مجبور می کند هزینه تراکنش های خود را با نگرانی افزایش دهند تا روند معامله خود را سرعت بخشند. برخی از این محرکها عبارتند از:

 گرفتگی شبکه به دلیل حجم زیاد:

این امر به دلیل افزایش حجم اتفاق می افتد. حجم بیشتر به سادگی به معنای تراکنش های بیشتر برای پردازش است و به دلیل محدودیت حافظه در اندازه بلاک بیت کوین ، کاربران باید هزینه تراکنش خود را افزایش دهند تا اطمینان حاصل شود که تراکنش آنها از لیست ممبول در لیست کوتاه قرار می گیرد و در یک بلاک قرار می گیرد. واریانس در میانگین زمان بلوک:

در حالی که میانگین زمان بلوک باید تقریباً ۱۰ دقیقه باشد ، واریانس هش ریت شبکه زنده می تواند تأثیر قابل توجهی بر عملکرد شبکه داشته و باعث کند شدن یا افزایش سرعت آن شود. همانطور که قبلاً ذکر شد ، مشکل استخراج هر بلوک ۲۰۱۶ را تنظیم می کند و از میانگین هش شبکه برای بلوک های قبلی ۲۰۱۶ برای محاسبه دشواری مورد نیاز برای حفظ متوسط ​​زمان بلوک ۱۰ دقیقه برای بلوک های بعدی ۲۰۱۶ استفاده می کند. با این حال ، اگر هش ریت( hashrate) شبکه زنده بسیار بیشتر یا کمتر از هش ریت(hashrate) شبکه است که برای تنظیم مشکل استفاده می شود ، عملکرد شبکه تحت تأثیر قرار می گیرد و باعث می شود از متوسط ​​زمان بلوک ۱۰ دقیقه ای مورد نظر منحرف شود. این امر بر سرعت پردازش تراکنش ها تأثیر می گذارد و بسته به اینکه شبکه کم کار می کند یا بیش از حد انجام می دهد ، هزینه تراکنش کمتر یا بیشتر ایجاد می کند

اساساً ، اگر تفاوت بین هش ریت شبکه زنده و هش ریت شبکه که برای تنظیم سختی استفاده می شود مثبت باشد ، هش ریت بیشتری نسبت به مشکل پیش بینی شده وجود دارد. این اجازه می دهد تا بلاک ها سریعتر از میانگین زمان بلوک ۱۰ دقیقه ای مورد تأیید قرار گیرند و کاربران نیازی به رقابت ندارند تا تراکنش آنها در یک بلوک گنجانده شود. به همین ترتیب ، اگر تفاوت بین هش ریت(hashrate) شبکه زنده و هش ریت(hashrate)شبکه که برای تنظیم مشکل استفاده می شود منفی باشد ، هش ریت کمتری نسبت به مشکل پیش بینی شده وجود دارد و بنابراین ، بلوک ها کندتر از متوسط ​​زمان بلوک ۱۰ دقیقه ای مورد نظر تأیید می شوند. این امر باعث ایجاد عجله در رقابت بین کاربران می شود زیرا هزینه تراکنش خود را افزایش می دهند تا اطمینان حاصل شود که تراکنش آنها در یک بلوک گنجانده شده است.

در حالی که بخشی از سکه های تازه تولید شده در پاداش بلاک بیت کوین بسیار قابل پیش بینی است ، بخشی از هزینه های معامله بسیار نوسان می کند و می تواند بسیار غیرقابل پیش بینی باشد. یک مثال بسیار خوب که به دلیل کاهش قابل توجه هش ریت باعث افزایش متوسط ​​زمان بلوک تا ۳۰ درصد شد ، حادثه ای است که در اواخر آوریل ۲۰۲۱ به دلیل ممنوعیت استخراج بیت کوین در مغولستان داخلی رخ داد. این رویداد باعث شد ۱۰ درصد هش بیت کوین کاهش یابد و متوسط ​​زمان بلوک بیت کوین به ۱۴ دقیقه افزایش یابد. به همین دلیل ، کاربران مجبور بودند هزینه تراکنش خود را به طور متوسط ​​۳۰ درصد افزایش دهند تا مطمئن شوند معاملات آنها به موقع پردازش می شود.

 علیرغم نوسانات کارمزد تراکنش ها ، توجه به این نکته ضروری است که در ۱۰ ماه گذشته ، هزینه های تراکنش به طور متوسط ​​تنها ۱۱ ~ از کل پاداش بلاک بیت کوین بوده است. تا کنون ، بیشتر درآمد استخراج بیت کوین با ضرب سکه های جدید ایجاد می شود. با این حال ، پس از نصف شدن بعدی ، تعداد سکه های جدید تولید شده به ۳.۱۲۵ کاهش می یابد و انتظار می رود که هزینه تراکنش درصد بیشتری از پاداش بلاک بیت کوین را به خود اختصاص دهد. با این وجود ، فراتر از نصف بعدی ، و با گذشت زمان بیشتر و نصف شدن بیشتر ، نسبت سکه ها و معاملات تازه تولید شده به آرامی به سمت برابری می رود و در نهایت تا زمانی که تمام ۲۱ میلیون بیت کوین استخراج شود ، به نفع هزینه های معامله خواهد بود. در آن مرحله ، هزینه های تراکنش ۱۰۰ درصد پاداش بلاک بیت کوین را شامل می شود.

ارزجو

به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 12 =

Asic آسیک
آموزش
Yavar313

آسیک(ASIC) چیست؟

(مدار مجتمع ویژه برنامه) ASIC یک “تراشه” تلفظ می شود ، یک تراشه است که به طور سفارشی برای یک هدف خاص طراحی شده است.

بلاک یتیم
ارزهای دیجیتال
khabaz

بلاک یتیم

اورفان بلاک (orphan block ) یا بلاک های یتیم اغلب به عنوان بلوک های کهنه شناخته می شوند، بلوک هایی هستند که به دلیل تاخیر

پاداش بلاک Block Reward
آموزش
Yavar313

پاداش بلاک Block Reward چیست؟

قفل کردن بلاکچین ها توالی بلوک های جداگانه ای هستند که هر کدام شامل پاداش بلاک در یک دوره معین هستند.هر بلوک دارای یک مشکل