آشنایی با پنج الگوی شمعی نزولی بیت کوین

5 الگوی شمعی نزولی

انجام معاملات بیت کوین به وسیله الگو های شمعی ژاپنی بسیار محبوب می باشد و حتی می توان گفت پر طرفدار ترین روش تحلیل قیمت در بین معامله کنندگان می باشد.

در این مقاله قصد داریم پنج مورد از این الگو ها را تشریح نماییم اما باید توجه داشت که محل قرار گرفتن شمع ها و شرایط استفاده از آن ها نقش بسیار مهمی را در گرفتن بهترین نتیجه در استفاده از الگو ها را به همراه دارد.

۱-الگوی ستاره عصرگاهی The Evening Star

evening star

الگوی ستاره عصرگاهی یک برگشت نزولی را نشان می دهد و در بالای یک روند صعودی پدید می آید که در آن یک شمع صعودی بزرگ که سپس یک فاصله و یک شمع کوچک تر و بعد یک فاصله و یک شمع قرمز بزرگ تر که پایین تر از وسط شمع ابتدایی بسته می شود وجود دارند.

در این الگو شمع اول که نسبتا بزرگ است باید سبز باشد و شمع دوم که ستاره الگو می باشد کوتاه است و در محدوده شمع اول قرار نمی گیرد و فاصله بین این دو، دوکی یا دوجی بودن ستاره عصرگاهی را نشان می دهد.

الگو ستاره عصرگاهی به وسیله شمعی که بعد از ستاره قرار دارد تایید می گردد که باید یک شمع قرمز باشد و همانند شمع اول بسته شود.

برخی از تحلیلگران بر این باورند که در بازار های ارز های رمزگذاری شده، این الگو بدون وجود فاصله ها هم اعتبار دارد اما در بازار های سنتی حتما باید بین سه شمع فاصله وجود داشته باشد.

۲-الگوی ستاره دنباله دار Shooting Star

shooting star

الگوی ستاره دنباله دار هم بازگشت نزولی می باشد و این الگوی دو شمعی در یک روند صعودی به وجود می آید و بیان کننده بازگشت به جهت گیری نزولی است.

در این الگو شمع اول سبز می باشد و بعد از آن یک شمع قرمز یا سبز با فیتیله بلند و بدنه کوتاه قرار دارد که شمع دوم بسیار شبیه به شمع هامر (چکشی) معکوس شده است که زمانی که پایین یک روند قرار می گیرد صعودی می باشد.

فیتیله بلند این شمع بیان می کند که تحرکات صعودی (خرید) نسبت به نزولی (فروش) کنترل بیشتری بر بازار داشته اند ولی روند نزولی شدت می گیرد و قیمت را به حوالی نقطه اولی بر می گرداند.

در نهایت باید گفت که الگو ستاره دنباله دار بیان کننده احتمال کاهش قیمت می باشد و به وسیله شمع بعدی که نزولی است تایید می گردد.

۳-الگوی هارامی نزولی Bearish Harami

bearish harami

الگوی هارامی نزولی، که در زبان ژاپنی هارامی به معنای باردار می باشد، دو شمعی است و احتمال معکوس شدن قیمت را نمایان می سازد که در آن شمع اول سبز و بزرگ و شمع بعدی قرمز و کوچک تر می باشد.

این الگو زمانی اعتبار دارد که شمع قرمز به طور کامل داخل محدوده شمع سبز قرار گرفته باشد و گفتنی است نوع دیگر این الگو صلیب هارامی نزولی نام دارد که در آن شمع دوم بسیار کوتاه و به اصطلاح دوجی می باشد.

۴-الگوی مرد دار آویز Hanging Man

hanging man

الگوی مرد دار آویز تک شمعی می باشد که بازگشت از تحرکات صعودی قیمت به سمت تحرکات نزولی را نمایش می دهد و این شمع یک فیتیله پایینی بلند و بدنه ای کوتاه دارد و در بالای یک روند صعودی شکل می گیرد.

زمانی که این شمع پایین یک روند نزولی قرار می گیرد شمع چکشی می باشد که بیان کننده یک بازگشت صعودی است و باید به آن توجه ویژه داشت.

این شمع نشان می دهد که موج فروش در بازه ای می تواند بر بازار کنترل داشته باشد و این الگو مقابله بازارنزولی با قیمت فعلی را شرح می دهد و فروش در شمع های بعدی ادامه پیدا می کند.

۵-الگوی پوششی ابر سیاه Dark Cloud Cover

dark cloud cover

الگوی پوششی ابر سیاه یک الگوی دو شمعی می باشد که نشان دهنده یک بازگشت نزولی قیمت بعد از یک حرکت صعودی می باشد و در آن شمع اول معمولا بزرگ و همیشه سبز است و بعد از آن یک شمع قرمز مشابه قرار می گیرد.

شمع دوم بعد از یک فاصله و بالای شمع اول باز می شود و سپس پایین تر از نیمه بدنه شمع اول بسته می شود که نشانه نزولی شدن بازار است و شمع های بعدی نشان دهنده کاهش قیمت خواهند بود.

در حقیقت همانطور که از اسم این الگو پیدا می باشد، روند تحرکات قیمت بعد از پدید آمدن آن بسیار نا مطلوب است.

برگرفته از : سایت رمز ارز

به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 16 =

کومودو
ارزهای دیجیتال
Yavar313

کومودو Komodo چیست؟

پلت فرم بلاک چین کومودو با استفاده از رمزنگاری منبع کومودو برای انجام معاملات شفاف، ناشناس، خصوصی و قابل تعویض استفاده می شود. کومودو پلت

صرافی بیراک
ارزهای دیجیتال
khabaz

بیراک Birake

بیراک یک صرافی ارز دیجیتال است که از اواسط مارس سال ۲۰۱۸ راه اندازی شد و خود را اولین ارائه دهنده سرویس “برچسب سفید” می

شاردینگ
ارزهای دیجیتال
khabaz

شاردینگ چیست

شاردینگ Sharding به معنای خرد کردن می باشد و یک تکنیک در تقسیم پایگاه داده است که توسط شرکت های بلاک چین با هدف مقیاس