ارز ANC چیست؟

با توسعه امور مالی غیرمتمرکز، بسیاری از محصولات و خدمات در بازار به فعالیت خود ادامه می دهند. جدیدترین و جالب ترین آنها پروتکل لنگر (ANC Coin) است که در شبکه Terra قرار دارد و آخرین لیست بایننس است. سرمایه گذاران می خواهند به اطلاعات دقیق تر در مورد پروتکل Anchor در موتورهای جستجو دسترسی داشته باشند.

پروتکل لنگر چیست؟

پروتکل لنگر که در سال ۲۰۲۰ توسط دنیل شین، دو کوون تأسیس شد، یک پروتکل وام/قرض است که بر روی بلاک چین Terra عمل می کند. برنامه‌های مالی مختلفی مانند شرط‌بندی درآمد و محصول پس‌انداز روی پلتفرم وجود دارد. نزدیک به ۲۰٪ APY را به سرمایه گذاران ارائه می دهد و هدف این پروژه افزایش علاقه به استیبل کوین بومی Terra، UST، با جذب سرمایه گذاران از بازارهای سنتی به فضای DeFi است.

اکوسیستم Terra شامل مجموعه‌ای از پروژه‌های DeFi است که بر روی بلاک چین Terra ساخته شده‌اند و همگی کاملاً با یکدیگر ادغام شده‌اند. از دیگر پروژه های قابل توجه اکوسیستم Terra می توان به Pylon Protocol، Astroport، Valkyrie Protocol، StarTerra و Orion Money اشاره کرد. یکی از آنها Anchor  ,  Protocol  ویا پروتکل لنگر است.

Anchor Protocol پروژه ای است که از ۳ جزء تشکیل شده است. استفاده از مشوق‌ها/مدیریت توکن ANC، بازارهای پول و بازده  بخش های متنوع سهام را شامل می شود. این مؤلفه ها به ایجاد یک وسیله نقلیه با درآمد ثابت کاملاً غیرمتمرکز کمک می کند.

Anchor سپرده‌های Terra را می‌پذیرد، امکان برداشت فوری را فراهم می‌کند و نرخ بهره کم نوسانی را به سپرده‌گذاران می‌پردازد. Anchor دارایی‌های PoS سهام مایع را از زنجیره‌های بلاکی بزرگ به وام گیرندگانی که bAssets (دارایی‌های اوراق قرضه) را به عنوان وثیقه برای ایجاد بازده می‌گذارند، سپرده می‌کند. انکر با انتقال بخشی متغیر از بازده دارایی به سپرده گذار، نرخ سود سپرده را متعادل می کند. اصل سپرده گذاران را با نقد کردن وثیقه بدهکاران از طریق قراردادهای انحلال و آربیترترهای شخص ثالث تضمین می کند.

تیم لنگر با اعتقاد به اینکه ارائه یک نرخ بهره ثابت برای سپرده گذاران یکی از ویژگی های ضروری یک محصول پس انداز با جذابیت گسترده است، بنابراین ماهیت بسیار چرخه ای سود سپرده را به عنوان راه حلی برای یکی از محدودیت های کلیدی آن به عنوان محصولات پس انداز ترکیبی و سازنده ارزیابی می کند.

لنگر چه قولی می تواند به افراد بدهد؟

فراتر از ارائه بازدهی کم نوسان، Anchor تلاشی است تا سرمایه‌گذار اصلی خود را با نرخ بازده واحد و قابل اعتماد در تمام بلاک‌چین‌ها ارائه دهد. هدف Anchor تعیین نرخ بهره نسبی اقتصاد بلاک چین با جمع‌آوری پاداش‌های بلاک از تمام بلاک چین‌های PoS است.

یکی از اصول اصلی Anchor یک دارایی اوراق قرضه (دارایی سهام توکن شده) است که محصولی است که در بلاک چین PoS مشخص شده است. bAsset توکنی است که نشان دهنده مالکیت یک دارایی PoS سهامدار است. مانند دارایی سهام اساسی، یک bAsset پاداش بلاک دارنده خود را پرداخت می کند.

یک دارایی سهام، یک bAsset هم قابل انتقال و هم قابل معامله است. بنابراین، کاربران می توانند با bAssets با همان سهولت دارایی PoS زیربنا معامله کنند. به طور خلاصه، bAsset به دارنده این امکان را می دهد تا در عین حفظ نقدینگی و تبادل پذیری دارایی های سهام، پاداش های بلاکی را کسب کند.

سرمایه گذاران می توانند دارایی های خود را در انکر به دو صورت ارزیابی کنند. یکی سهم و دیگری روش محصول پس انداز است. با توجه به اینکه دارایی های رمزنگاری دارای نوسان قیمت بالایی در محصول پس انداز هستند، ممکن است برای کاربرانی که به دنبال درآمد غیرفعال با قیمت پایین هستند، انتخاب ایده آلی نباشند. Anchor راه حلی را با بازارهای ارز استیبل کوین Terra ارائه می دهد. کاربرانی که استیبل کوین‌های Terra را سپرده‌گذاری می‌کنند در ازای آن استیبل کوین دریافت می‌کنند، بنابراین از نوسانات بالای اکثر دارایی‌های رمزنگاری شده جلوگیری می‌کنند. مکانیسم تثبیت نرخ بهره سپرده Anchor با ارائه بازدهی پایدار، محافظت بیشتری در برابر نوسانات ایجاد می کند.

در بازده سهام و بهره، کاربران می توانند با قرار دادن دارایی های خود به عنوان وثیقه برای استقراض پول ثابت و خرید بیشتر از همان دارایی، از موقعیت های خود استفاده کنند. کاربران به طور مشابه می‌توانند با استیبل کوین‌های ارزان قیمت و خرید دارایی‌هایی که بازدهی آن‌ها بیش از هزینه‌های استقراض است، از دوره‌های با نرخ پایین بهره ببرند. کاربرانی که به دنبال نقدینگی استیبل کوین اضافی هستند، می‌توانند این کار را با سود کم یا بدون بهره اضافی انجام دهند، زیرا دارایی‌های نرخ بهره سپرده آن‌ها با پاداش‌های بلاک سوبسید می‌شوند.

با این حال، در قراردادهای انحلال اگر کاربران علاقه ای به اخذ سپرده یا استقراض نداشته باشند، می توانند به استخر نقدینگی Anchor بپیوندند، محصولی با ریسک بالاتر و بازدهی بالاتر که تامین مالی انحلال را برای موقعیت های بدهی Anchor فراهم می کند. نویسندگان قرارداد نقدینگی می توانند از حق بیمه های حاصل از درآمد غیرفعال و همچنین هزینه های انحلال که در طول اجرای قرارداد به دست می آیند، بهره مند شوند.

ارز دیجیتال ANC چیست؟

Anchor Token (ANC) نشانه حاکمیت  پروتکل لنگر است. کاربران می‌توانند توکن‌های ANC را برای ایجاد نظرسنجی‌های جدید حاکمیتی که می‌توانند توسط کاربرانی که ANC سهام دارند، به آن‌ها رأی دهند، سپرده یا سهام بگذارند. Anchor هزینه های پروتکل را بر اساس سهام سهامداران ANC توزیع می کند. ذینفعان ANC بیشتر تشویق می شوند تا پیشنهادات حاکمیتی را پیشنهاد دهند، بحث کنند و رای دهند. ANC همچنین به عنوان انگیزه ای برای شروع مجدد تقاضای استقراض و ثبات نرخ سپرده اولیه استفاده می شود. این پروتکل توکن های ANC را در بین وام گیرندگان استیبل کوین در هر بلوک به نسبت مقدار وام گرفته شده توزیع می کند.

ANC Coin که ارزش بازاری بیش از ۵۰۰ میلیون دلار با مخاطبان رو به رشد خود دارد، در مجموع ۱ میلیارد عرضه و ۲۲۳ میلیون در گردش عرضه دارد. در حالی که کمترین قیمت خود را در سال جاری با ۱.۲۷ دلار مشاهده کرد، بالاترین قیمت خود را با ۸.۳۱ دلار تجربه کرد.

از کجا و چگونه می توانیم توکن ANC تهیه کنیم

Anchor Token را می توان در پلتفرم هایی مانند Binance، KuCoin، Gate.io، OKX، TerraSwap با جفت های معاملاتی مانند USDT، BTC، ETH، BUSD، UST معامله کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − دو =

نوسانگر کلینگر
تحلیل تکنیکال
khabaz

اندیکاتور کلینگر

اندیکاتورر کلینگر(Klinger Oscillator) توسط استیون کلینگر ساخته شد تا روند طولانی مدت جریان پول را تعیین کند و در عین حال حساسیت کافی برای تشخیص

قراردادهای هوشمند
ارزهای دیجیتال
khabaz

قرارداد هوشمند چیست؟

قرارداد هوشمند نوعی از انواع قرارداد ها می باشد که کار بسیار راحت تر کرده است و بسیاری از پیچیدگی ها و مشکلات قبل را

ارز MKR چیست؟
ارزهای دیجیتال
زرین حاتمی

ارز MKR چیست؟

یکی از بزرگترین برنامه های غیرمتمرکز (dApps) در بلاک چین اتریوم، پروتکل Maker توسط گروهی متفاوت از توسعه دهندگان طراحی شده است و توسط MakerDAO