با آلت کوین بیشتر آشنا شویم

آلت وین

عبارت آلت کوین از دو کلمه آلت به معنای جایگزین و کوین تشکیل شده است که تمام جایگزین های بیت کوین را در خود جای می دهد و به عبارت دیگر می توان گفت که altcoin به تمام رمز ارز ها به جز بیت کوین گفته می شود.در حقیقت آلت کوین ها رمز ارز هایی می باشند که بعد از موفق عمل کردن بیت کوین که اولین ارز دیجیتال همتا به همتا می باشد بوجود آمدند و خود بیت کوین سبب شد راه برای آلت کوین ها بازتر و هموارتر شود.در واقع آلت کوین ها که انواع بسیاری زیادی هم دارند خود را جایگزین بهتر و مناسب تری نسبت به بیت کویـن می دانند و در صدد بر طرف کردن مشکلات بیت کوین می باشند و باید حتما مزیت های رقابتی ویژه ای داشته باشند تا بتوانند به این مهم دست پیدا کنند.

البته باید گفت که آلت کوین های زیادی در سراسر جهان موجود می باشند که بر روی بیت کوین طراحی و اجرا شده اند که سبب شده است اکثر آن ها همتا به همتا باشند.لازم به ذکر است که این رمز ارز ها از روش های ارزانی برای معاملات در اینترنت برخوردارند ولی با این که ویژگی های مشابهی دارند، به صراحت میتوان گفت که مثل هم نیستند.به عنوان مثال اولین آلت کویـن که گسترده شد و طرفدارانی پیدا کرد نیم کوین بود که بر پایه کد بیت کوین بوجود آمده بود و از همان گواهی اثبات کار استفاده می نمود.همچنین لایت کوین نمونه دیگر بود که به عنوان جایگزین بیت کوین مطرح می شد که از عملکردی مشابه به هم برخوردار می باشند اما چند تفاوت هم با یکدیگر دارند.

انواع آلت کوین ها

آلت کوین ها از انواع بسیار زیادی برخوردارند که دسته بندی هایی را برای آن ها ایجاد نموده است که عبارتند از :

۱-مبتنی بر ماینینگ که در عملیات ماینینگ خود به وسیله حل مسائل پیچیده برای باز کردن بلاک کوین های جدیدی را بوجود می آورند که اغلب آلت کویـن های خوب همانند اتریوم در این گروه جای دارند.

۲-استیبل کوین ها که از طریق کنترل و کاهش نوسان های موجود به دنبال سبقت گرفتن از بیت کوین می باشند که به وسیله پیوند ارزش کوین ها با ارز های موجود بوجود می آید و بهترین پشتیبان آن ها یورو، دلار آمریکا و طلا می باشد و تتر مهم ترین ارز این گروه است.

۳-توکن های کاربری که هزینه بر خدمات هستند و در مواقعی به جهت عرضه اولیه کوین به فروش می روند و فایل کوین بهترین مثال این قضیه می باشد و برای معامله در فضای ذخیره فایلی نامتمرکز ایجاد شده اند.

۴-توکن های امنیتی که به کسب و کاری وصل می شوند و اصولا با عرضه اولیه کوین کار خود را شروع می کنند و همانند بورس های سنتی می باشند و مالکیت و یا سود را برای افراد به همراه دارند.

البته این احتمال وجود دارد که یک آلت کوین به بیش از یک گروه تعلق گیرد و گفتنی است که اقداماتی برای متمایز کردن آن ها بوجود آمده است که اگر استمرار پیدا کند، در آینده ای نزدیک altcoin ها فقط به رمز ارز های مبتنی بر ماینینگ به جز بیت کوین تبدیل خواهند شد.

برگرفته از : سایت رمز ارز

به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − یک =

ریپل
ارزهای دیجیتال
khabaz

ریپل چیست

ریپل Ripple  یک فناوری است که هم به عنوان رمزارز پایه و هم به عنوان شبکه پرداخت دیجیتال برای معاملات مالی عمل می کند که