پروتکل NEAR چه می باشد؟

پروتکل NEAR چه می باشد؟

پروتکل NEAR یک پلت فرم برنامه غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین است. توسعه دهندگان آن را طوری طراحی کردند که بدون مجوز، بسیار کاربردی و به اندازه کافی ایمن باشد تا یک لایه داده قوی و غیرمتمرکز برای اکثر بخش ها را فراهم میکند.

پروتکل NEAR یک پلت فرم غیر متمرکز است که پتانسیل موارد زیر را دارا می باشد؟

سیستم ها را متحول می کند

برنامه های خاصی را تولید می کند

نحوه تعامل مردم با وب را به طور کلی تغییر می دهد

همچنین این پروتکل موارد زیر را نیز پوشش می دهد:

تراکنش ها نرخ پایینی دارد

توان عملیاتی محدودی دارد

سازگاری ضعیفی دارد

پروتکل NEAR چگونه کار می کند؟

اگرچه پروتکل NEAR از اشتراک گذاری پشتیبانی می کند، روش آن کمی با روش سایر سیستم های بلاک چین مانند Polkadot متفاوت است. در پلتفرم NEAR، همه خرده‌ها بخشی از یک بلاک چین در نظر گرفته می‌شوند. همه اینها نتیجه فرآیندی است که به Nightshade معروف است.

Nightshade فقط یک عکس فوری از وضعیت فعلی هر قطعه در بلاک چین آپلود می کند. هر خرده مجموعه ای از گره های اعتبارسنجی مخصوص به خود را دارد. هر زمان که یک بلوک ایجاد شود، وضعیت قطعه را پخش می کند. به بیان دیگر، عملیات خرده ممکن است به عنوان یک تقاطع در نظر گرفته شود. هر جاده بخشی از یک بلاک چین NEAR است و خود تقاطع یک بلاک چین NEAR است. علاوه بر این، از آنجایی که تراکنش ها با هم تداخل ندارند، خرده های NEAR می توانند به طور همزمان اجرا شوند. این به طور قابل توجهی کارایی کلی پلت فرم را بهبود می بخشد.

توسعه دهندگان پروژه پروتکل NEAR را برای ارائه به کاربران نهایی ایجاد کردند که شامل موارد زیر می باشد:

تعاملات آسان

ظرفیت مقیاس بیش از میلیون ها دستگاه

استراتژی‌های پرداخت جدید و پایدار برای برنامه‌هایشان

در نتیجه، NEAR در حال ساخت اولین ابر جامعه‌ای در جهان است که می‌تواند دامنه Open Finance را گسترش دهد و آینده Open Web را تضمین کند.

چرا می توانیم از پروتکل NEAR استفاده کنیم؟

بر خلاف سایر پلتفرم‌های مبتنی بر بلاک چین، توسعه‌دهندگان پروژه از ابتدا قصد داشتند که پروتکل NEAR برای توسعه‌دهندگان و کاربران نهایی آن‌ها کاربرپسندترین پروتکل در جهان باشد. همچنین، مقیاس پذیری و امنیت مورد نیاز برای خدمات رسانی به آن کاربران را ارائه می دهد. طراحی NEAR، به ویژه، موارد زیر را آسان می سازد:

می تواند برنامه های غیر متمرکز را ایجاد کند

 یک تجربه راحتی را برای کاربران ایجاد میکند

میتواند مقیاس های خاصی را برای برخی برنامه ها در نظر بگیرد

وقتی صحبت از بلاک چین های نسل دوم و سوم می شود البته خاطر نشان میکنیم که این پروتکل در حوزه ارزهای دیجیتال بررسی می شود، اکوسیستم dApp که در بالای آنها رشد می کند، چیزی است که واقعاً ارزش ذاتی آنها را تعیین می کند. مشکل پلتفرم‌های فعلی این است که فاقد پیچیدگی لازم برای میزبانی برنامه‌های با کیفیت بالا هستند.

موضوع دیگری نیز در این مورد قابل بررسی است. وقتی صحبت از قابلیت استفاده برنامه می شود، سرعت بسیار مهم است. قبل از اینکه یک برنامه به حجم بحرانی برسد، توسعه دهندگان از تعداد معینی از کاربران می خواهند که به طور منظم از آن استفاده کنند. به همین دلیل است که یک پلت فرم بلاک چین مقیاس پذیر، مانند NEAR، برای استفاده عمومی از بلاک چین و قراردادهای هوشمند ضروری است.

NEAR به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا پروژه‌های خود را بدون نگرانی در مورد نحوه عملکرد یا مقیاس‌پذیری زیرساخت‌های پشت آن‌ها به کار گیرند. شبیه به نحوه اجرای ابرهای فعلی مانند Amazon AWS، Google Cloud Platform یا Azure تقریباً همه برنامه‌های کاربردی وب امروزی است.

توکن NEAR چه ویژگی هایی دارد:

توکن NEAR دارایی اصلی اکوسیستم است و برای همه حساب ها در دسترس است. جامعه از توکن، یک دارایی دیجیتال منحصر به فرد، برای موارد زیر استفاده می کند:

تراکنش ها و ذخیره داده ها به طور کامل انجام می شود اگر چه باید در سیستم مواردی پرداخت شود

همچنین اعتبار سنجی بخشی از شبکه نیز تعیین می گردد.

مشارکت در رویه های حاکمیتی می تواند بر توزیع منابع شبکه و جهت گیری فناوری شبکه در آینده تأثیر بگذارد.

توکن NEAR امکان همگام سازی شبکه مقرون به صرفه و همچنین رفتارهای نوآورانه را در میان برنامه های توسعه یافته در بالای شبکه فراهم می کند.

شما میتوانید توکن NEAR را از طریق موارد زیر بدست آورید:

اداره جامعه ای که به افراد اجازه می دهد بر روی NEAR بسازند

برنده شدن در هکاتون NEAR

عضو بودن فعال در جامعه

نتیجه گیری

برای مرحله بعدی، NEAR در حال حاضر روی پیاده‌سازی پشتیبانی از ماشین مجازی اتریوم (EVM) کار می‌کند. بخش نرم‌افزاری که اتریوم برای اجرای برنامه‌های غیرمتمرکز استفاده می‌کند. پس از تکمیل، توسعه‌دهندگان می‌توانند برنامه‌های اتریوم خود را بدون نیاز به تغییرات اندک یا بدون نیاز مجدداً در NEAR استقرار دهند و مانع اصلی راه‌اندازی زنجیره متقابل را از بین ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =

میانگین متحرک نمایی سه گانه
تحلیل تکنیکال
khabaz

میانگین متحرک نمایی سه گانه TEMA

میانگین متحرک نمایی سه گانه برای کاهش نوسانات قیمت طراحی شده است که در نتیجه شناسایی روند بدون تاخیر مرتبط با میانگین متحرک سنتی MA

اندیکاتور احساسات
تحلیل تکنیکال
khabaz

اندیکاتور احساسات

اندیکاتور احساسات برای نشان دادن احساس یک گروه نسبت به بازار یا اقتصاد طراحی شده است که مبتنی بر روانشناسی بازار می باشد و سعی