مووینگ اوریج ۲۰۰ روزه چه می گوید و چه کاربرد هایی دارد؟

مووینگ اوریج 200 روزه چه می گوید؟

مووینگ اوریج ۲۰۰ روزه یک شاخص فنی است که برای تجزیه و تحلیل و شناسایی روندهای بلند مدت استفاده می شود. در اصل، این خطی است که میانگین قیمت بسته شدن ۲۰۰ روز گذشته را نشان می دهد و می تواند برای هر اوراقی اعمال شود.

مووینگ اوریج  20 روزه به طور گسترده توسط معامله گران فارکس استفاده می شود زیرا به عنوان شاخص خوبی از روند بلندمدت در بازار فارکس دیده می شود. اگر قیمت به طور مداوم بالاتر از مووینگ اوریج ۲۰۰ روزه معامله می شود، این می تواند به عنوان یک بازار روند صعودی در نظر گرفته شود. بازارهایی که به طور مداوم زیرمووینگ اوریج ۲۰۰ روزه معامله می شوند، روند نزولی دارند.

مووینگ اوریج ۲۰۰ روزه  چگونه محاسبه می شود؟

مووینگ اوریج ۲۰۰ روزه را می توان با جمع کردن قیمت های پایانی برای هر یک از ۲۰۰ روز گذشته و سپس تقسیم بر ۲۰۰ محاسبه کرد.هر روز جدید یک نقطه داده جدید ایجاد می کند. اتصال تمام نقاط داده برای هر روز منجر به ایجاد یک خط پیوسته می شود که می تواند در نمودارها مشاهده شود.

چگونه از مووینگ اوریج ۲۰۰ روزه می توانیم در استراتژی های معاملاتی استفاده کنیم؟

میانگین متحرک ۲۰۰ روزه محبوبیت زیادی پیدا کرده است زیرا می توان از آن به روش های مختلف برای کمک به معامله گران استفاده کرد.

میانگین متحرک  ۲۰۰ روزه را می توان برای شناسایی سطوح کلیدی در بازار FX که قبلاً رعایت شده است، استفاده کرد. اغلب در بازار فارکس، قیمت به میانگین متحرک  ۲۰۰ روزه نزدیک می شود و از آن خارج می شود و در جهت روند موجود ادامه می یابد. بنابراین، میانگین متحرک ۲۰۰ روزه را می توان به عنوان حمایت یا مقاومت پویا در نظر گرفت.

در برخی نمودار هامعامله گران به دنبال آن هستند تا زمانی که قیمت از میانگین متحرک  ۲۰۰ روزه جهش کند، زمانی که بازار در روند صعودی قرار دارد. به همین ترتیب، معامله گران پس از جهش قیمت از مووینگ اوریج  ۲۰۰ روزه در یک بازار روند نزولی، به دنبال ورودی های کوتاه خواهند بود.

کراس اور مووینگ اوریج ( میانگین متحرک)

هنگامی که روند بلندمدت مشخص شد، معامله گران اغلب قدرت روند را ارزیابی می کنند. این مهم است زیرا یک روند تضعیف می تواند نشانه معکوس شدن روند باشد و زمان ایده آل برای خروج از یک معامله موجود را ارائه می دهد.

ترکیب مووینگ اوریج  کوتاه‌مدت مانند میانگین‌های متحرک ۲۱، ۵۵ و ۱۰۰ روزه، به معامله‌گران این امکان را می‌دهد تا تعیین کنند که آیا روند موجود در حال تمام شدن است، زیرا آنها حرکت‌های اخیر قیمت را در بازه زمانی کوتاه‌تری دنبال می‌کنند.

استفاده از  مووینگ اوریج ۲۰۰ روزه به عنوان فیلتر روند

یکی از ساده ترین استراتژی ها برای ترکیب با موینگ اوریج  200 روزه، مشاهده بازار در رابطه با خط میانگین متحرک ۲۰۰ روزه است. معامله گران معمولاً این کار را برای تجزیه و تحلیل روند کلی بازار انجام می دهند و سپس به دنبال قرار دادن معاملات در جهت روند بلندمدت هستند.

میانگین متحرک ۲۰۰ روزه، که تقریباً ۴۰ هفته معاملات را پوشش می دهد، معمولاً در معاملات سهام برای تعیین روند کلی بازار استفاده می شود. تا زمانی که قیمت سهام بالاتر از SMA 200 روزه در بازه زمانی روزانه باقی بماند، سهام به طور کلی در یک روند صعودی کلی در نظر گرفته می شود. یکی از جایگزین های رایج برای SMA 200 روزه، میانگین متحرک ۲۵۵ روزه است که نشان دهنده معاملات سال قبل است.

به عنوان یک  مووینگ اوریج بسیار بلندمدت، SMA 200 روزه اغلب همراه با میانگین‌های متحرک دیگر کوتاه‌مدت استفاده می‌شود تا نه تنها روند بازار را نشان دهد، بلکه برای ارزیابی قدرت روند، همانطور که با تفکیک بین متحرک مشخص می‌شود، استفاده می‌شود. خطوط متوسط به عنوان مثال، مقایسه SMA 50 روزه و ۲۰۰ روزه نسبتاً رایج است.

هنگامی که خطوط میانگین متحرک (مووینگ اوریج) همگرا می شوند، این گاهی اوقات نشان دهنده فقدان حرکت قطعی بازار است، در حالی که افزایش جدایی بین میانگین متحرک کوتاه مدت و  مووینگ اوریج  بلند مدت معمولاً نشان دهنده افزایش قدرت روند و حرکت بازار است.

کراس مرگ و کراس طلایی

مووینگ اوریج ساده ۲۰۰ روزه به عنوان یک شاخص روند بسیار مهم در نظر گرفته می شود که رویداد عبور SMA 50 روزه به سمت نزولی SMA 200 روزه به عنوان ” کراس  مرگ” نامیده می شود، که نشان دهنده یک بازار نزولی آینده است. یک سهام، شاخص یا سرمایه گذاری دیگر را شامل می شود.

به همین شکل، عبور SMA 50 روزه به سمت بالا از SMA 200 روزه گاهی اوقات “کراس  طلایی” نامیده می شود، به این واقعیت اشاره دارد که یک سهام “طلایی” در نظر گرفته می شود، یا تقریباً مطمئناً یک بار قیمت آن افزایش می یابد. پیش می آید.

خلاصه ای از مووینگ اوریج ۲۰۰ روزه

مووینگ اوریج ۲۰۰ روزه یک شاخص به طور گسترده پذیرفته شده است که جهت روند بلندمدت را در هر بازار نشان می دهد. با توجه به پذیرش انبوه آن، مووینگ اوریج ۲۰۰ روزه اغلب می‌تواند یک پیش‌گویی خود تحقق‌بخش در نظر گرفته شود.

معامله گران از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه برای فیلتر کردن معاملات در جهت روند بلندمدت استفاده می کنند و به دنبال جهش هایی از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه برای اطلاع از معاملات هستند.

نتیجه گیری

مووینگ اوریج ۲۰۰ روزه به صورت خطی در نمودارها نشان داده می شود و میانگین قیمت را در ۲۰۰ روز (یا ۴۰ هفته) گذشته را نشان می دهد.

مووینگ اوریج  می تواند به معامله گران این حس را بدهد که آیا روند صعودی است یا نزولی، در حالی که مناطق حمایت یا مقاومت بالقوه را نیز شناسایی می کند.

مووینگ اوریج  200 روزه و ۵۰ روزه گاهی اوقات با هم استفاده می شود، با متقاطع بین دو خط از نظر فنی مهم در نظر گرفته می شود.

این کراس اور ها ممکن است نشان دهنده  کراس اور طلایی و  یا  کراس اور مرگ باشد.

در حالی که مووینگ اوریج ساده میانگین قیمت ها در طول زمان است،  مووینگ اوریج نمایی (EMA) وزن بیشتری به داده های اخیر می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =

اندیکاتور vpt
تحلیل تکنیکال
khabaz

اندیکاتور حجم روند قیمت VPT

اندیکاتور حجم  روند قیمت به تعیین جهت امنیت و قدرت تغییر قیمت کمک می کند و متشکل از یک خط حجم تجمعی است که بسته

ارز CVX چه می باشد؟
ارزهای دیجیتال
زرین حاتمی

ارز CVX چه می باشد؟

Convex Finance (CVX Coin) پلتفرمی غیرمتمرکز است که در آن می‌توانید در برنامه غیرمتمرکز Curve تراکنش انجام دهید، تراکنش‌ها را به راحتی مشاهده کنید و