taker Buy Sell Ratio چیست؟

taker Buy Sell Ratio چیست

این مفهوم اغلب گیج کننده است زیرا هر معامله ای به خریدار و فروشنده دارایی داده شده نیاز دارد. با این حال، بسته به اینکه سفارش گیرنده خریدار یا فروشنده باشد. (چه معامله با قیمت پیشنهادی یا قیمت پیشنهادی انجام شود)، می توانید بین حجم طولانی و حجم فروشنده گیرنده تمایز قائل شوید. در این مقاله ما معیار taker Buy Sell Ratio مورد بررسی قرار میدهیم

توجه داشته باشید که ما واحد ارزش بازگشتی را به USD برای هر صرافی که مشخصات قرارداد آن ممکن است متفاوت باشد و فقط مبادلات دائمی را پوشش می دهد، یکسان می کنیم.

تفسیر

خرید یا فروش گیرنده امکان معامله یک دارایی مالی را فوراً با بهترین قیمت موجود فعلی فراهم می کند. از آنجایی که گیرندگان در حال افزایش هستند، می توان آن را به این صورت تفسیر کرد که آنها مایل به پرداخت بیشتر برای خرید یا فروش در یک لحظه هستند. با استفاده از این ویژگی، می توانیم تشخیص دهیم که آیا فشار خرید یا فروش می تواند عالی باشد.

ارزش بخش اصلی به صورت زیر می باشد

حجم خرید گیرنده> خرید گیرنده میزان فروش-بخش صعودی غالب

این نشان می دهد که خریداران بیشتری مایل به خرید ارزدیجیتال با قیمت بالاتر هستند که نشان می دهد فشار خرید قوی تر از فشار فروش است. این نشان دهنده احتمال قوی افزایش قیمت است و بخش صعودی را نشان می دهد

حجم فروش گیرنده> بخش نزولی با حجم غالب

این نشان می دهد که فروشندگان بیشتری مایل به فروش ارز دیجیتال با قیمت پایین تر هستند که نشان می دهد فشار فروش قوی تر از فشار خرید است.

توجه

حتی اگر این نسبت بالای ۱ باشد که نشان می دهد حجم خریدار غالب است، لزوماً به این معنی نیست که قیمت در حال افزایش است. این بستگی به واریانس حجمی دارد که در هر پیشنهاد/فروش معامله شد.

توضیح تکمیلی

Taker,Maker

Taker: معامله گیرنده(Taker) به سفارشی اطلاق می شود که قبل از ورود به دفتر سفارش معامله می شود. تمام معاملات سفارش بازار گیرنده هستند.

Maker: به سفارشی اطلاق می شود که در دفترچه سفارش (مثلاً یک سفارش محدود) انجام می شود. این سفارش‌ها به کتاب سفارش‌ها حجم می‌دهند و به «بازارسازی» کمک می‌کنند.

قیمت پیشنهادی و درخواستی

سازنده ای(maker) که می خواهد یک دارایی بخرد مایل است سفارشات محدود را با قیمت پایین تری در دفترچه سفارش بگذارد و سازنده ای که می خواهد بفروشد مایل است با قیمت بالاتری سفارش دهد. قیمت پیشنهادی بالاترین قیمت فعلی است که یک خریدار مایل است برای یک دارایی بپردازد. همیشه یک قیمت پیشنهادی و یک قیمت پیشنهادی در یک دارایی فعالانه معامله شده وجود دارد که به طور مداوم در نوسان است.

هنگامی که گیرندگان با قیمت پیشنهادی تعیین شده توسط سازندگان خرید می کنند، مقدار دارایی های معامله شده بین این دو به حجم فروشنده گیرنده کمک می کند. این حجم در حال فروش است زیرا پتانسیل کاهش قیمت را دارد. وقتی گیرندگان به قیمت پیشنهادی می فروشند، مقدار دارایی های معامله شده به حجم خرید گیرنده کمک می کند. این حجم قیمت را بالا می برد.

اگر بازار فعلی حجم خرید گیرنده بیشتر از حجم فروش گیرنده داشته باشد، به این معنی است که تمایل به افزایش قیمت وجود دارد زیرا معاملات بیشتری در قیمت درخواستی اتفاق می‌افتد. هنگامی که بازار فعلی حجم فروش گیرنده بیشتری نسبت به خرید گیرنده دارد، به این معنی است که تمایل به پایین آوردن قیمت وجود دارد زیرا معامله گران بیشتری در قیمت پیشنهادی می فروشند.

معیار Taker Buy Sell Ratio برای بیت کوین نشان میدهد که اکنون زمان خوبی برای خرید آن است.

، معیارهای taker buy sell ratioرا می توان برای یافتن نقاط ورود و خروج مناسب در بازار مورد استفاده قرار داد.

«حجم خرید گیرندگان بیت کوین» شاخصی است که حجم سفارش‌های خریدی که توسط گیرندگان در مبادلات دائمی پر می‌شود را اندازه‌گیری می‌کند. به طور مشابه، «حجم فروش گیرنده» مقدار سفارش‌های فروش را اندازه‌گیری می‌کند.

“taker buy ratio” (یا همتای فروش آن) به عنوان نسبت بین حجم خرید و حجم کل در مبادلات دائمی تعریف می شود.

وقتی ارزش نسبت خرید گیرنده بالا می رود، به این معنی است که خریداران در حال حاضر مایل به خرید ارز دیجیتال با قیمت بالاتر هستند. چنین روندی نشان می دهد که فشار خرید در حال حاضر قوی تر از فشار فروش است.

از سوی دیگر، افزایش نسبت فروش گیرنده نشان دهنده تغییر به سمت بخش نزولی تر در بازار است.

نتیجه گیری

در این مقاله ما معیار Taker Buy Sell ratio  را بررسی نمودیم و جزییات آن را بررسی کردیم که می توانید از همه نظر از آن استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 15 =

ارزهای دیجیتال
khabaz

صرافی های غیرمتمرکز (Decentralized Exchanges)

اگرچه صرافی های غیرمتمرکز Decentralized Exchanges در حال حاضر بر فعالیت های تجاری ارزهای دیجیتال غالب هستند، اما محبوبیت صرافی های غیرمتمرکز (DEX) رو به

سگویت
ارزهای دیجیتال
khabaz

سگویت چیست

سگویت SegWit (Segregated Witness) یا به اصطلاح شاهدین جدا شده یا امضاهای جدا شده، فرایندی است که در سال ۲۰۱۷ میلادی بوجود آمد که در

پرفکت مانی
آموزش
Yavar313

پرفکت مانی Perfect Money چیست؟

پرفکت مانی یک سیستم پرداخت الکترونیکی است که از نظر عملکرد بسیار شبیه Liberty Reserve و Pecunix است اما کمی بیشتر به مشتریان ارائه می