شاخص Exchange Futures Open Interest چیست؟

شاخص Exchange Futures Open Interest چیست؟

شاخصexchange futures open interest به عنوان تعداد موقعیت های مهم (شامل موقعیت های خرید و فروش) در حال حاضر در جفت های معاملاتی BTC/USD یک معامله مشتقه تعریف می شود.

مقدار زیاد exchange futures open interest می تواند نشان دهنده افزایش نوسانات در قیمت BTC باشد ویا ارزهایی مثل اتریوم را که جز ارز دیجیتال است شامل شود . به همین دلیل، نمودار exchange futures open interest نیز می تواند برای تعیین بالا و پایین بازار با شاخص های اضافی مفید باشد.

از آنجایی که موقعیت ها و قراردادها به طور مداوم باز می شوند، نشان دهنده توجه بیشتر به بازار مشتقه است. روند افزایشی exchange futures open interest می تواند از روند فعلی قیمت پشتیبانی کند.

همانطور که exchange futures open interest کاهش می یابد، نشان دهنده بسته شدن قراردادهای آتی است. به نوبه خود، این ممکن است احتمال فشار طولانی/کوتاه ناشی از حرکت ناگهانی قیمت یا بالعکس را ایجاد کند.

ما دریافتیم که  exchange futures open interest (متغیر مستقل) و نوسانات (متغیر پاسخ) از نظر آماری همبستگی مثبت دارند که در آن مقادیر p آماره F (برای مدل خطی) و شیب کمتر از ۰۰۱/۰ است  و در برخی نمو دار ها می توان این طور استنباط کرد.

exchange futures open interest عبارت است از تعداد کل قراردادهای مشتقه معوق، مانند اختیار معامله یا قراردادهای آتی که برای یک دارایی تسویه نشده است. کل exchange futures open interest در کل هر قرارداد خرید و فروش  را شامل می شود که در این مقاله آن را بررسی می کنیم. درعوض، exchange futures open interest تصویر دقیق تری از فعالیت معاملاتی اختیار معامله ارائه می دهد و اینکه آیا جریان پول به بازار آتی و  موارد دیگر در حال افزایش یا کاهش است.

اگر خریدار و فروشنده دور هم جمع شوند و موقعیت جدیدی از یک قرارداد را آغاز کنند، آنگاه exchange futures open interest  یک قرارداد افزایش می یابد. اگر خریدار و فروشنده هر دو از یک موقعیت قراردادی در یک معامله خارج شوند،exchange futures open interest یک قرارداد کاهش می یابد. با این حال، اگر یک خریدار یا فروشنده موقعیت فعلی خود را به یک خریدار یا فروشنده جدید واگذار کند، exchange futures open interest بدون تغییر باقی می‌ماند.

اهمیت exchange futures open interest چیست؟

exchange futures open interest معیاری برای سنجش فعالیت بازار است. کاهش و یا افزایش در این شاخص به این معنی است که هیچ موقعیت خاصی در کار نیست یا تقریباً همه موقعیت ها بسته شده اند. exchange futures open interest بالا به این معنی است که بسیاری از قراردادها هنوز باز هستند، که به این معنی است که فعالان بازار آن بازار را از نزدیک تماشا خواهند کرد.

exchange futures open interest اندازه گیری جریان پول به بازار آتی یا اختیار معامله است. افزایش exchange futures open interest نشان دهنده ورود پول جدید یا اضافی به بازار است در حالی که کاهش exchange futures open interest نشان دهنده خروج پول از بازار است.

توجه به این نکته مهم است که exchange futures open interest برابر با تعداد کل قراردادها است، نه کل هر معامله توسط هر خریدار و فروشنده را شامل می شود. به عبارت دیگر، exchange futures open interest مجموع همه خریدها یا همه فروش ها  را شامل می شود.

شماره exchange futures open interest تنها زمانی تغییر می کند که خریدار و فروشنده جدیدی وارد بازار شوند، قرارداد جدیدی ایجاد کنند، یا زمانی که خریدار و فروشنده با هم ملاقات می کنند  در نتیجه هر دو موقعیت بسته می شود. به عنوان مثال، اگر یک تاجر ده قرارداد کوتاه و دیگری ده قرارداد بلند مدت داشته باشد و این معامله گران سپس ده قرارداد را به یکدیگر بخرند و بفروشند، اکنون آن قراردادها بسته شده و از exchange futures open interest کسر می شود.

exchange futures open interest معمولاً با بازارهای آتی و اختیار معامله مرتبط است، جایی که تعداد قراردادهای موجود روز به روز تغییر می کند. این بازارها با بازار سهام متفاوت هستند، جایی که سهام موجود در سهام یک شرکت پس از اتمام انتشار سهام ثابت می ماند.

یک تصور غلط رایج از exchange futures open interest در توانایی پیش بینی ادعایی آن نهفته است. نمی تواند اقدام قیمت را پیش بینی کند. exchange futures open interest بالا یا پایین نشان دهنده فعالیت های سرمایه گذاران است، اما به این معنا نیست که نظرات آنها درست است یا موقعیت آنها سودآور خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 15 =

اندیکاتور زیگزاگ
تحلیل تکنیکال
khabaz

اندیکاتور زیگزاگ چیست

اندیکاتور زیگزاگ (Zig Zag) هر زمان که قیمت ها با درصد بیشتر از یک متغیر از پیش تعیین شده معکوس می شوند، نقاطی را در نمودار