شاخص ورودی و خروجی به صرافی ها به ما چه کمکی می کند

شاخص ورودی/خروجی به صرافی ها چه می گوید؟

مقدمه

دنیای ارزهای دیجیتال توانسته بر بستر اقتصادی تمام کشور نفوذ کند و ما شاهد ورود ارزهایی مثل اتریوم و تتر و برخی چیزهای هستیم و امروز در این مقاله می خواهیم شاخص های وردوی و خروجی را بررسی کنیم.

جریان ورودی صرافی به عنوان مقدار ارز دیجیتالی که به کیف پول صرافی سپرده می شود و خروجی صرافی به عنوان مقدار برداشت ارزدیجیتالی که از کیف پول های صرافی تعریف می شود که در بخش شاخص ورودی و خروجی تعریف می شود.

تعریف:

شاخص ورودی به عنوان مقدار ارز دیجیتالی که به کیف پول های صرافی سپرده می شود، تعریف می شود. خروجی صرافی به عنوان مقدار برداشت سکه از کیف پول صرافی تعریف می شود و در بخش شاخص ورودی و خروجی تعریف می شود. مقدار میانگین مجموع ورودی/خروجی تقسیم بر تعداد تراکنش های ورودی/خروجی است. افزایش جریان ورودی به صرافی ها بیشتر نشانه نزولی بودن آن است. افزایش خروج از مبادلات عمدتاً نشانه صعودی است.

براساس بررسی ها به این نتیجه میرسیم که:

افزایش جریان ورودی/خروجی نوسانات احتمالی را نشان می دهد و به پیش بینی روند بازار کمک می کند.

توضیحاتی در مورد شاخص ورودی و یا (Inflow)

با توجه به این واقعیت که جابجایی ارز های دیجیتال هزینه دارد، کیف پول های خارج از صرافی به سه دلیل ممکن،ارز های دیجیتال خود را به صرافی ها ارسال می کنند و تمامی این موارد در شاخص های ورودی و خروجی قرار دارند.

۱) برای فروش ارزهای دیجیتال خود در این بخش چه کار کنیم

در مورد مبادله ورودی به نقطه ای، به احتمال زیاد سرمایه گذاران بیت کوین را برای فروش ارسال می کنند. این اقدام شامل ارز های دیجیتال خریداران خرده‌فروشی است که به صرافی منتقل می‌شوند، اما همچنین نتیجه خدمات نگهداری ارائه شده توسط خریداران نهادی است. به جای ذخیره آنها در سردخانه، حرکت به کیف پول های صرافی نشان دهنده تمایل به تبدیل ارزهای دیجیتال به فیات یا استیبل کوین است. این دلیل عمل بیشتر منجر به افت قیمت می شود که نشان دهنده یک علامت نزولی است.

۲) برای تجارت در بازار مشتقه – ریسک نوسان

هدف از ارسال ارز های دیجیتال به کیف پول های بازار مشتقه نشان می دهد که معاملات بیشتری در بازار مشتقه اتفاق می افتد. این احتمالاً می‌تواند منجر به افزایش ریسک نوسان در نتیجه افزایش فعالیت تجاری، سرمایه‌گذارانی که به دنبال کسب سود هستند و/یا تعادل مجدد برای کاهش ریسک پرتفوی سرمایه‌گذاری خود منجر شود. این نوع اقدام در تصمیم‌گیری تأثیر بر قیمت مشکل دارد زیرا ارزهای دیجیتال در بازار مشتقه می‌توانند برای باز کردن هر دو موقعیت خرید و فروش استفاده شوند و در شاخص های ورودی و خروجی ما این مورد را بررسی نمودیم. در عوض، باید به عنوان افزایش ریسک نوسانات تفسیر شود.

۳) استفاده از خدمات در صرافی ها به صورت خنثی

گاهی اوقات، سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال خود را برای مبادله می‌فرستند تا به‌منظور شرط‌ بندی، ایردراپ و مطابق با الزامات IEO باشند. در این مورد، هیچ نشانه ای برای استنباط در مورد قیمت یا نوسان وجود ندارد. با این حال، در مورد ایردراپ، شاخص هایی مانند نرخ سرمایه و بهره باز باید به دلیل انگیزه قیمت به درستی در نظر گرفته شوند. به همین دلیل باید این عمل را خنثی تفسیر نمود.

درباره  بخش خروجی خروجی

با توجه به این واقعیت که جابجایی ارزهای دیجیتال هزینه دارد، کیف پول های خارج از صرافی ها برای دو سناریو ممکن که ممکن است وجود داشته باشند ارزهای دیجیتال خود را از کیف پول به صرافی می فرستند

۱) حرکت ارزهای دیجیتال پس از خرید – صعودی

در مورد خروج از صرافی نقدی، به احتمال زیاد سرمایه گذاران بیت کوین را برای ذخیره به خارج از صرافی می فرستند. سرمایه گذاران به جای اینکه ارزهای دیجیتال خود را در کیف پول های صرافی قرار دهند، ارزهای دیجیتال خود را از صرافی خارج می کنند تا ارزهای دیجیتال خود را برای امنیت و نگهداری طولانی مدت نگه دارند. این اقدام شامل خروج ارز های دیجیتال خریداران خرده‌فروشی از صرافی می‌شود و همچنین نتیجه خدمات نگهداری توسط خریداران نهادی است. این دلیل اقدام بیشتر منجر به افزایش قیمت می شود که نشان دهنده یک علامت صعودی است.

۲) ارزهای دیجیتالی که که دیگر برای معاملات مشتقه مورد نیاز نیستند

هدف از ارسالارز های دیجیتال از کیف پول های بازار مشتقه نشان می دهد که معاملات کمتری در بازار مشتقه اتفاق می افتد. این می‌تواند نتیجه فعالیت‌های تجاری باشد که در آن سرمایه‌گذاران سود می‌برند یا دوباره تعادل می‌گیرند تا پرتفوی سرمایه‌گذاری خود را از بین ببرند. با بررسی روند ارزش ها سطح فعالیت تبادل به درستی نشان داده می شود.

روند مثبت ورودی یا خروجی به صرافی ها می تواند نشان دهنده افزایش فعالیت کلی مبادلات باشد، به این معنی که کاربران بیشتر و بیشتری به طور فعال از صرافی برای معامله استفاده می کنند. این احتمالاً به این معنی است که بخش مربوط به معامله‌گران در لحظه صعودی است. بر اساس این تفسیر، ممکن است حالت نزولی را نیز در برگیرد.

پیش بینی نوسانات

میانگین شاخص ورودی/خروجی بیت‌کوین (MA7) قدرت نوسانات قبلی قیمت را توضیح می‌دهد، که احتمالاً به این معنی است که موقعیت فعلی ممکن است بالا یا پایین باشد. این به این دلیل است که بخش بزرگی از جریان‌های ورودی مبتنی بر تراکنش‌های بین صرافی‌ها است، جایی که تجزیه و تحلیل توسط تیم تحقیقاتی Crypto Quant انجام می‌شود و این پدیده را می‌توان با نتایج استراتژی‌های آربیتراژ توضیح داد.

پیش بینی روند بازار ( صعودی یا نزولی)

بر اساس تعبیر «فعالیت مبادله»، می‌توان با اعمال میانگین متحرک به داده‌ها، روند ورودی به تمامی صرافی‌ها و خروجی خروجی از تمامی صرافی‌ها را مشاهده کرد که یکی از شاخص‌های فنی شناخته شده برای ایجاد برخی از موارد مربوط به داده‌ها است. ما همچنین چندین میانگین متحرک را برای دیدن نقاط عطف دقیق اعمال می کنیم که به آن نوار میانگین متحرک می گویند در نمودار های مختلف نیز این روند بررسی شده است به طوری که چندین روند میتوانند یک نتیجه خاص را به ما ارائه نمایند.

پیش بینی نوسانات با میانگین ورودی/خروجی بیت کوین

با نگاه کردن به نمودار میانگین ورودی بیت کوین در جایی که یک سری بخش ها  قرار دارند، می توانیم تخمین بزنیم که مکان فعلی بیشتر چه مقداری را نشان میدهد. اگر مقدار میانگین ورودی بیت‌کوین شما در موقعیت مشابهی قرار دارد، باید سایر شاخص‌های مکمل را بررسی کنید که به شما فشار فروش یا خرید را می‌گویند تا تعیین کنید موقعیت قیمت فعلی در بالا یا پایین بخش مورد نظر است.

با نگاه کردن به میزان میانگین شاخص خروجی در جایی که یک سری بخش ها قرار دارند، می توانیم تخمین بزنیم که مکان فعلی دقیقا در کجا قرار گرفته است. اگر مقدار میانگین خروجی بیت کوین شما  در موقعیت مشابهی قرار دارد، میتوانیم سایر اندیکاتورهای مکمل در این بخش را نیز بررسی کنیم به طوری که به آن چیزی که میخواهیم به طور دقیق بدون این که ضرری متحمل شویم برسیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + ده =

روبان
تحلیل تکنیکال
khabaz

میانگین متحرک روبان Ribbon

میانگین متحرک روبان ​​مجموعه ای از میانگین متحرک MA  با طول های مختلف هستند که روی یک نمودار رسم شده اند تا یک شاخص روبان

قرارداد های هش با محدودیت زمانی
ارزهای دیجیتال
khabaz

قرارداد های هش با محدودیت زمانی HTLC

قرارداد هش با محدودیت زمانی یا به عبارت دیگر زمان دار، نوعی قرارداد هوشمند است که در برنامه های کاربردی بلاکچین برای از بین بردن