سایت DefiLlama چیست چه اطلاعاتی به ما می دهد؟

سایت DefiLlama چه اطلاعاتی به ما می دهد؟

سایت DefiLlama وب سایتی که سطوح فعلی قیمت ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز مالی (DeFi) را نشان می دهد. از سال ۲۰۲۱، بیش از ۵۰۰ رمزارز در Defi Llama به همراه بلاکچین(های) مورد استفاده آنها، تغییر قیمت در روز و هفته گذشته و همچنین کل ارزش قفل شده (TVL) ثبت شده است که مقدار کل است. از دارایی هایی که در حال حاضر سهام دارند را شامل می شود

انواع تب ها در دیفای لاما

 بخش Airdrops چیست؟

بیایید یک قدم به عقب برگردیم تا بفهمیم چرا یک پروژه DeFi ممکن است بخواهد توکن هایی را به جامعه ارائه دهد.

بر خلاف شرکت‌های وب ۲.۰، برنامه‌های وب ۳.۰ بر پایه یک جامعه همسو و فرهنگ منبع باز ساخته شده‌اند. پروژه‌ها ممکن است بخواهند جامعه‌ای از ذینفعان همسو را با مزیت هم‌زمان و توجه رسانه‌ها گرد هم بیاورند.

پرداخت گسترده توکن ها به پایگاه سهامداران گسترده تر برای پروژه عالی است زیرا آنها ارتشی از کاربران مشوق دارند که می توانند کلمات خوبی در مورد پروژه بگویند. علاوه بر این، توزیع توکن گسترده‌تر منصفانه‌تر تلقی می‌شود که معیاری کلیدی برای فهرست‌های مبادلاتی است.

اگر ایردراپ‌های گذشته را از دست داده‌اید، نگران نباشید، پروژه‌هایی دائما در حال انجام ایردراپ هستند. با این حال، ایردراپ تضمینی نیست و در بهترین حالت حدس و گمان است – حدس زدن اینکه کدام پروژه ممکن است ایردراپ را انجام دهد، تنها یک معیار است، همچنین این سوال وجود دارد که معیارهای ایردراپ چیست.

به عنوان مثال، برخی از پروژه‌ها بدون در نظر گرفتن مبالغ انجام شده، به کاربران پروتکل ارسال می‌شوند. پروژه‌های دیگر به کاربرانی داده می‌شود که معیارهای حجم خاصی را در طی یک دوره زمانی برآورده می‌کنند. در صورتی که کاربر یا شرکت کننده حاکمیت پروتکل دیگری باشید، ممکن است برخی از پروژه ها توکن ها را ایردراپ کنند.

DeFiLlama یک صفحه Airdrop جدید دارد که   افراد حاضر درairdrop می توانند از آن برای شناسایی ایردراپ های احتمالی از پروتکل ها استفاده کنند.

این فهرست پروژه‌هایی را که هنوز یک توکن بومی معرفی نکرده‌اند، فهرست می‌کند، و آن‌ها را کاندیدای خوبی برای یک airdrop بالقوه می‌کند.

بخش NFTs چیست؟

در این بخش بر اساس نوع شبکه و حجم معاملاتی خاص روزانه و حجم تمامی معاملات، و بر اساس قیمت کف و تمامی مالکین توکن های NFT آنها طبقه بندی و رتبه بندی میگردند.

بخش overview چیست؟

در این بخش انواع اپلیکیشن های غیرمتمرکز بر اساس TVL  و تغییرات ۲۴ ساعته و هفتگی تمامی ارزش های قفل شده و بررسی زنجیره های پشتیبانی نسبت به TVL پوشش داده می شوند.

 بخش Chains چیست؟

 بر مبنای TVL شبکه های مختلف مقایسه می شوند و تغییرات ۲۴ ساعته و هفتگی  نسبت به TVL بررسی میگردند

بخش Portfolio چیست؟

افراد در این بخش میتوانند یک پورتفولیوی شخصی  بسازند و تمامی پروتکل های مورد علاقه شان را به صورت لیست داشته باشند.

بخش Comparison چیست؟

در این بخش قیمت های توکن محاسبه می شوند و در نتیجه بررسی می شود که ارزش کلی قفل شده در کدام پروتکل نسبت به بقیه بیشتر است.

بخش Categories چیست؟

دسته بندی بخش وام دهی، ییلد فارمینگ، بیمه و بخش آپشن و انواع شاخص ها و استیکینگ که نسبت به هم مشابه هستند بررسی می شوند.

دیگر کاربرد های دیفای لاما چیست؟

 تمامی کاربران حوزه ارزهای دیجیتال میتوانند از دیفای لاما به طور مختلف استفاده کنند  به طوری که مواردی نیز در بخش TVL هست که شامل بخش های زیر می باشد:

 بخش استیکینگ که حاکمیت خود پلتفرم را نشان میدهد

بخش Pool2 : توکن های موجود در بخش نقدینگی سهامداران در  بخش توکن حاکمیتی خود پلتفرم قرار میگیرد.

همچنین دیفای لاما شامل سپرده های وام گرفته نیز می باشد.

مبالغ سرمایه گذاری نشده در خزانه پلتفرم بدون احتساب بخش جاکمیتی پلتفرم بررسی می شود.

همچنین دارایی هایی که دارای بلاک چین نیستند در دیفای لاما به عنوان TVL در نظر نمیگیرند.

نتیجه گیری

حجم ترافیک Defillama.com 972,876 بازدیدکننده منحصر به فرد روزانه و ۷,۷۸۳,۰۰۹ بازدید از صفحه آنها است. نرخ ارزش وب سایت defillama.com 8,405,834 دلار است. هر بازدید کننده به طور متوسط حدود ۸.۵۶ صفحه را مشاهده می کند.

Defillama.com متعلق به AMAZON-02 – Amazon.com, Inc., US است.

Defillama.com تحت دامنه سطح بالای .COM ثبت شده است. سایر وب سایت ها را در منطقه COM بررسی کنید.

آخرین نتایج تأیید، انجام شده در (۱۱ نوامبر ۲۰۲۰) defillama.com نشان می دهد که defillama.com دارای گواهینامه SSL صادر شده توسط Let’s Encrypt (منقضی شده در ۲۵ ژانویه ۲۰۲۱) است.

مطابق با Google Safe Browsing و Symantec defillama.com  نشان میدهد که این وب سایت یک دامنه بسیار امن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − چهارده =

هایپرلجر
آموزش
Yavar313

هایپرلجر (Hyperledger) چیست؟

پارچه هایپرلجر (Hyperledger Fabric) یک پروژه منبع باز از بنیادLinux(لینوکس)،چارچوب بلاک چین مدولار و استاندارد برای پلتفرم های بلاک چین سازمانی است. معماری باز و

آنکل بلاک
ارزهای دیجیتال
khabaz

آنکل بلاک Uncle block

آنکل بلاک یا به اصطلاح عامیانه فارسی بلاک عمو، بر روی بلاک چین های مبتنی بر اتریوم ایجاد می شوند و آن ها مشابه بلاک

کیف پول اچ دی
ارزهای دیجیتال
khabaz

با کیف پول اچ دی آشنا شویم

در حقیقت کیف پول اچ دی HD نسخه بروز شده و رشد کرده کیف پول الکترونیکی است که برای ترجمه آن می توان از عبارت