بلاک چین فانتوم چیست؟

بلاک چین فانتوم چیست؟

تولد بیت کوین در سال ۲۰۰۹ نشان دهنده یک گام بزرگ رو به جلو در فناوری و حرکتی بیشتر به سمت جامعه ای کارآمدتر بود. با این حال، بیت کوین بر مبنای مقیاس نیست، و ساختار بلاک چین آن نیز مورد محدودیت قرار گرفته است.

راه‌حل‌های کنونی بین سه مؤلفه: مقیاس‌پذیری، امنیت و بخش غیر متمرکز  یک حالت خاص ایجاد میکند واین به عنوان سه راه بلاک چین شناخته می شود.

به عنوان مثال، بیت کوین بر بخش غیر متمرکز و امنیت تمرکز می کند، که باعث می شود آن را برای هر نوع تراکنشی که نیاز به سرعت و تایید سریع دارد، مانند پرداخت های روزانه، انتقال داده، تجارت دارایی یا سایر تراکنش هایی که مصرف کنندگان و کسب و کارها در زندگی روزمره به آن تکیه می کنند، کمتر مناسب باشد.

به ویژه در سیستم های مالی سنتی فرآیند های وجود دارند که میتوانند تراکنش ها را سریعتر کنند. بخش غیر متمرکز در این مقیاس میتواند چالشی برای بلاک چین به حساب بیاید. مکانیسم اصلی آن به نام لاچسیس، به دارایی های دیجیتال اجازه می دهد با سرعت بی سابقه ای کار کنند و پیشرفت های چشمگیری را نسبت به سیستم های فعلی ارائه می دهد.

برخلاف راه حل های دیگر،  فانتوم امنیت و بخش غیرمتمرکز را فدای مقیاس پذیری نمی کند.

در واقع، مزایای ارائه شده توسط  فانتوم صرفا عملکرد خالص نیست. معماری ماژولار آن امکان سفارشی‌سازی کامل بلاک‌چین‌ها را برای دارایی‌های دیجیتال، با ویژگی‌های مختلف متناسب با کاربرد آنها فراهم می‌کند.

فانتوم همچنین سطوح فوق‌العاده بالایی از امنیت را با استفاده از پروتکل گواه بر سهام  بدون هیچ عاملی  برای ایمن کردن شبکه ارائه می‌کند.

بخش اجماع فانتوم لاچسیس نام دارد می‌تواند در بسیاری از گره‌ها در سراسر جهان در یک محیط بدون مجوز و باز مقیاس‌بندی شود و درجه خوبی از  غیر متمرکز بودن  را ارائه دهد.

بلاک چین فانتوم چگونه کار می کند؟

فانتوم یک بخش ماژولار است. لاچسیس یک لایه است که  فناوری بلاک چین را نشان می دهد و می تواند به دفتر کل بخش توزیع  متصل شود

لاچسیس استقرار شبکه اصلی فانتوم  را که از ماشین مجازی اتریوم (EVM) استفاده می‌کند و با اتریوم سازگار است،  را تحت پوشش قرار میدهد.

 فانتوم بسیاراز نظر عملکرد نیز انعطاف پذیر می باشد و باعث کاهش هزینه ها نیز می شود.

بلاک چین فانتوم مقیاس پذیر است

هر شبکه ساخته شده بر روی فانتوم از یکدیگر مستقل است. عملکرد و ثبات آنها تحت تأثیر ترافیک یا ازدحام قرار نمی گیرد.

نسل اول پلتفرم‌های بلاک چین (اتریوم و موارد مشابه) درها را به روی قراردادهای هوشمند باز کرد، دستورالعمل‌های منطقی مشروط که امکان اجرای برنامه‌ها را در بلاک چین فراهم می‌کرد.

با این حال، با dApp های پیچیده تر با افزایش کاربران، کل شبکه عملکردشان کند می شود. این به این دلیل اتفاق می افتد که همه dApp ها از یک زیرساخت استفاده می کنند. این شبیه اجرای چند برنامه کاربردی در یک کامپیوتر است به طوری که  در برخی مواقع کامپیوتر هنگ می کند و شروع به واکنش بسیار آهسته می کند یا حتی کاملاً معلق می ماند.

فانتوم  مشکل مقیاس پذیری را با دادن زنجیره بلوکی به هر برنامه حل کرد، مشابه اجرای هر برنامه بر روی رایانه های مختلف که بخشی از یک شبکه هستند.

هر بلاک چین مستقل از یکدیگر است و می تواند توکن های سفارشی، توکنومیک و قوانین حاکمیتی داشته باشد. با این حال، همه بلاک چین‌ها با اتصال به  لاچسیس، می‌توانند با یکدیگر تعامل داشته باشند و از سرعت و امنیت فناوری زیربنایی بهره ببرند.

هر شبکه با توجه به استفاده خاص کاملاً قابل تنظیم است.

اگر اتریوم را به عنوان یک کامپیوتر غیرمتمرکز در نظر بگیریم، فانتوم شبکه ای است که از تعداد بالقوه بی نهایت کامپیوتر غیرمتمرکز ساخته شده است. همه آنها منطق یکسانی دارند، اما کاملاً مستقل از یکدیگر هستند. با این حال، آنها به راحتی می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. به عبارت دیگر بلاک چین فانتوم شبکه ای از شبکه هاست.

فانتوم ایمن و سازگار با محیط است

بلاک چین فانتوم توسط گواه بر سهام ایمن شده است. برخلاف گواه بر سهام که توسط بیت کوین و اتریوم استفاده می شود، گواه بر سهام از متمرکز شدن جلوگیری می کند و در مصرف برق صرفه جویی می کند.

لاچسیس می تواند امنیت در سطح سازمانی را برای شبکه های توزیع شده فراهم کند. فانتوم نهایی بودن مطلق را ارائه می دهد، به این معنی که تراکنش ها هرگز نمی توانند مانند شبکه های با قطعیت احتمالی برگردانده شوند. مکانیسم اجماع همچنین می‌تواند به صدها گره برسد و غیر متمرکز بودن و در نتیجه امنیت را افزایش دهد.

بلاک چین فانتوم یک منبع باز است

چون ساختار بلاک چین فانتوم تحت مجوز خاصی نیست هرکسی میتواند در هر گره فعالیت خاصی را به مرحله اجرا در آورد. بر همین اساس ما تمامی جزییات بلاک چین فانتوم را در قالب این مقاله مورد بررسی قرار دادیم و تمامی موارد مرتبط با آن را نیز بررسی کردیم.

در بلاک چین فانتوم، تعداد تقریباً نامحدودی از گره‌های اعتبارسنجی می‌توانند در تامین امنیت شبکه شرکت کنند، به شرطی که حداقل ۱۰۰۰۰۰۰ FTM را در معرض خطر قرار دهند. اگر دارای مقادیر کمتری از توکن هستید یا در اجرای سیستم های توزیع شده متخصص نیستید، همچنان می توانید در ایمن سازی شبکه شرکت کنید.

می توانید حداقل ۱ FTM را به یک گره اعتبار سنجی واگذار کنید و پاداش بگیرید.

نتیجه گیری:

فانتوم بر اساس لاچسیس، ساختار بندی شده است. علاوه بر این، ما در حال ایجاد یک اکوسیستم بلاک چین در امتداد فناوری بلاک چین هستیم.

ما در حال ایجاد زیرساخت برای آینده ای مرتبط تر و کارآمدتر هستیم که در آن مردم قادر خواهند بود از پیشرفت های تکنولوژیک برای بهبود کیفیت زندگی خود استفاده کنند.

ما متواضع و مفتخریم که بخشی از انقلاب دیجیتالی هستیم که در نهایت در تمام جنبه های زندگی ما نفوذ خواهد کرد، از پرداخت ها و اقتصاد کاملا دیجیتالی گرفته تا هویت دیجیتالی، سوابق پزشکی، و ایجاد اینترنت در بخش دارایی های دیجیتال در مقیاس جهانی می تواند به یک امرمهم در حوزه فانتوم و ارزهای دیجیتال تبدیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 11 =

صرافی کوکوین چیست؟
ارزهای جدید
زرین حاتمی

صرافی کوکوین چیست؟

کوکوین یک صرافی در سطح جهانی ارز دیجیتال می باشد و ویژگی های و گزینه های معاملاتی مختلفی را در کنار خودش ارائه می دهد

سولانا چیست؟
آموزش
زرین حاتمی

سولانا چیست؟

سولانا یک پلت فرم محاسباتی رمزنگاری است که هدف آن دستیابی به سرعت تراکنش های بالا بدون به خطر انداختن تمرکززدایی است. از مجموعه ای

صرافی بیراک
ارزهای دیجیتال
khabaz

بیراک Birake

بیراک یک صرافی ارز دیجیتال است که از اواسط مارس سال ۲۰۱۸ راه اندازی شد و خود را اولین ارائه دهنده سرویس “برچسب سفید” می